Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!

musicman
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
Posted (edited)

Обзаведох Телето със Seymour Duncan Little '59 + Vintage Stack на нека. Звучи брутално. Бриджът е подходящ за почти всичко, до доста тежки чегърталки (каквито така и не се научих да свиря и без това), докато некът е най-телекастърски звучащия адаптер, който досега съм пипал.

Мисля, че с това официално вече съм готов с избора си за основна китара. Може би обаче ще се наложи екраниране - има един неприятен шум, който изчезва, когато докосна потенциометъра например.

photo_2021-05-17_00-10-35.jpg

Edited by Yo The Real
  • Like 3

Преди да се занимаваш с екраниране по-добре направи максимално добре самото окабеляване - да няма дефекти, нещо да опира някъде, грешки в схемата, ground-loops...

Posted (edited)
On 5/17/2021 at 2:43 PM, Baby Thomas said:

Преди да се занимаваш с екраниране по-добре направи максимално добре самото окабеляване - да няма дефекти, нещо да опира някъде, грешки в схемата, ground-loops...

Да, мисля да я дам за няколко дни на басиста-жичкаджия да види де-що-какво може да се направи и ако е възможно да си спестим екранирането, не че и то е кой знае каква драма.

6 hours ago, GKuzmanov said:

Тази Little `59 как е на сингъл? Запазва ли се телешкия характер/twang?

До някаква степен се запазва, но и до някаква степен - не. Истинският звук на теле е на нека. '59 е сравнително остър, с повече високи (имал съм и преди '59, не в сингъл формат и на нек позиция, там беше много по-мек, особено спрямо съседа си JB), но пък не звучи дебело и няма някаква дразнещо голяма разлика при смяна на позициите.

На мен лично ми харесват много и двата, на средна позиция също са супер, покриват буквално всичко, което свиря. Заслужаваше си инвестицията.

P.S. Имам и един въпрос - електрониката на Фендера е доста добра, но потенциометрите се въртят мега лесно, съвсем неволно изведнъж ги завъртам наполовина и е все едно ми спират тока. Има ли как да бъдат стегнати потенциометрите или само при смяна с други?

Edited by Yo The Real

• 2 months later...

Взех entwistle hv58 за нек адаптер. Много много приятно изненадан съм от изработката и звука на адаптера.
Тук е на снимка с JB-то което бях предвидил за съответната китара и мисля, че си пасват добре.1ff746ecf34e780daa39346e70a6dfef.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 3

Последните две придобивки: лявата сигурно ви е позната от по-нагоре в темата, само смени собственика си.
Дясната я пусках наскоро в темата за собственици на Gibson.

d8e9c721b6214ac2663dafc3db91b0ab.jpg

Ляво: 2016 Gibson Les Paul Standard Historic 1958 (R8) Washed Cherry Sunburst
Дясно: 2019 Gibson Les Paul Custom Ebony

П.П. И с двете съм все толкова бездарен дрънкач.

• Like 7
  • Thanks 1