Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Новото в картинката е плочката с адаптерите - три броя Hot Fender Noiseless. Заспа, все едно винаги е била така тая китара!

 

20201128_193211.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дойде време и аз да се похваля. Даже и предистория ще напиша. Преди шест или седем години взех един прекрасен малък Hughes & Kettner Tubemeister 18 от @musicman - и от тогава насам не бях сменял амп. Tubemeister 18 е меко казано супер машина за парите си, пълен абсурд е, че в момента вървят на старо дори по 5-600 лв. Не само като звук, но и като всякакви допълнителни функции - атенюатор, DI бокс, а и реално е триканален. :) Но в крайна сметка си го има сърбежа, че ползваш, че ползваш най-ниското в серията (всъщност май по едно време извадиха някаква 5-ватова версия).

Реших направо да мина на другия край - от най-евтиното в серията към най-скъпото. И така преди няколко дни замених малката дискотека с голямата дискотека - GrandMeister 40.

Днес си направи дебюта, директно в студиото, при запис на песен. Нямах време да му разгледам всички врътки, цъкалки, ефекти и т.н., но на първо четене: машина с ужасно много възможности. Четири канала, всеки от тях с бууст, което реално ги прави осем. Прекрасен ривърб (нещо много важно за мен), ефекти, които не успях да чуя днес, освен малко от хоруса и дилея. Но това е на заден план. Доколкото можах днес да си поиграя, звукът си е просто много, много подобрена версия на Tubemeister серията, но и с много повече възможности и мнооооооого повече високи - ще трябва да му настроя четирите канала и да заспи, но това през идните дни.

Най-впечатляващото е как са вкарали всичко това в около 10 килограма.

P.S. Имам прекалено много сантимент към малкия H&K и ще си го задържа, но ще разкарам останалите ми неща - конкретно Line6 процесора, който в последно време ползвах. Малката глава ще я ползва вокалиста като свири някакви ритъм неща - да си стои в групата.

P.P.S. Търся усилено втора 1х12 H&K колона, в MusicDivision вече няма. Не ми се мъкне 2х12 или още по-зле, 4х12, колкото и по-добър да е звука - предпочитам да вържа две 1х12 и когато трябва да са двете, когато трябва - само едната.

 

photo_2020-12-05_21-10-16.jpg

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре синеят! Иван Костов ще ги хареса!

Казваш, че големият има повече високи честоти?

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитка, H&K са добри машини.

Първата модификация на моя (имам Puretone) беше да му разкарам "дискотеката" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/3/2020 at 4:59 PM, DYLGIQ said:

Взех си бележка, както и още един Charvel - ама този път бяла :) IMG_1376.jpg.784f25de76f3fce3c02bf741f4beb280.jpg

Ee, за нищо ги нямаш тези чарвели :D.
A някакъв по-хеви метълски рейзърхед :P ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Evtim Djerekarov said:

Добре синеят! Иван Костов ще ги хареса!

Казваш, че големият има повече високи честоти?

 

На първо слушане да, може би защото в мастър секцията има вече и презънс и резонанс, които не помня на колко ги бях сложил. Понеже го оставих в студиото, ще се отбия вероятно утре-други ден да го пробвам като хората за няколко часа и да си направя настройките на отделните канали.

Иначе един голям плюс на малкото е, че копчетата са много по-мазни и трудни за въртене.

9 hours ago, Baby Thomas said:

Честитка, H&K са добри машини.

Първата модификация на моя (имам Puretone) беше да му разкарам "дискотеката" :D

Ужас, та то това им е най-якото. :D Puretone ми е мечта, но не мога да се оправям с ампове, с които мога да озвуча Уембли, а в действителност свиря на 2-300 кв. м. в най-добрия случай - и то пет пъти в годината. Аз съм малко шизофреник, в един момент искам нещо с общо  три потенциометъра, в другия ако може да има и вградено Whammy. Иначе ти четох Puretone темата преди няколко дни баш, но не си беше спазил думата да пуснеш семпли. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А спрете се с това озвучаване на Уембли.Проучете малко как и с какво се прави това.В никакъв случай не е със 100 вата Маршал,Меса и т.н.Обикновено такива небивалици са забавни,но далеч от истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ както и в музиката, така и в писаното слово, понякога паузата е по-важна .... 

https://lmgtfy.app/?q=метафора

и спираме с офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Днес ми дойде!

-Ама ти си мъж бе, Евтиме!!!

-Не това, бе, дойде ми миниусилвателят KYRO AUDIO DULO 830!!!!

--------------------

Реших да го купя, понеже изглежда интересно, миниатюрно е, правено е в България, даже май от наш съфорумник.

Ревютата в нета не са твърде много, но има някои обещаващи. Та реших, да го купя и пробвам. Пък и винаги е добре, да имаш 50-ватов

китарен усилвател в задния джоб, за всеки случай.

Усилвателят дойде в хубава кутия:

smart.jpg

След разопаковането й, вътре имаше разни благинки:

smart.jpg

smart.jpg

smart.jpg

Захранването е 24V / 2.7A, което ще рече, че наистина трябва да може да отдава 50W в 4 ома.

Все още нямам възможност да го пробвам, но уикенда ще намеря време. Разбира се, най-добре ще е, да е поне на репетиция,

но това - чак когато отворят репетиционните.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Evtim Djerekarov said:

Разбира се, най-добре ще е, да е поне на репетиция,

но това - чак когато отворят репетиционните. 

Че те не са затворени? Всъщност нищо не е затворено, освен заведенията и моловете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разписвам се за последно тая година, и надявам се и за следващата и да се свършва! След половин година назландисване се сдобих се с долната играчка, и звучи доста убедително за нещо което се събира в куфара за китарата ми.

379-Strymon-Iridium-53@1400x1050.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Много интересно звучи творението на Strymon, които едва ли са от гара Стримон и не е ясно, дали са плували по Струма.

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не не, стига повече! Мисля че е време да взема да посвиря малко за разнообразие!!

преди 14 минути, Baby Thomas написа:

Как за последно, то сега почва голямото пазаруване... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.