Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

преди 26 минути, Baby Thomas написа:

Това е 2 пъти по-добро от Гиби-тата!

Представи си пък ако изхвърлиш EMG-тата... :greenball:

О, поне 4.27 пъти по-добро е! 🤪

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Baby Thomas said:

Това е 2 пъти по-добро от Гиби-тата!

Представи си пък ако изхвърлиш EMG-тата... :greenball:

Всъщност по-горната китара (вайпъра), която публикувах ме върна на ЕМГ вълна след 6-7 годишно отсъствие. Осъзнах, че за настройката в която свирим с бандата ми и стила (хардкор), емг-тата се вписват много по-лесно в микса. Не ми трябва прекалено дебела китара, по-скоро да е пробивна и отчетлива, а това ЕМГтата го могат добре. Имам и китара с пасивни, разбира се, за когато ми се свири с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за придобивката.Не мога да ги разбера феновете на Гибсън.То само финиша на японците е непостижим за Гибсън.Другите работи,като да извадиш китарата от куфара и да си стои настроена след месец при Гибсън след пет минути вече е за настройка.Само човек държал и двете неща в ръце има ясна представа кое какво е.Колкото до адаптрите японците не правят еклипс единствено с гибсънски адаптри.Слагат всякакви други и активни и пасивни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Една акустична блус машина :) Два дена си играх за сетъп - нът, бисквитка (бриджа), тръсс рода на грифа, интонация (заради подвижния бридж), обичайните неща.Тамън реших, че съм готов и на другия ден се разбръмча :D Разглобяване изцяло, почистване на конуса и вътре с влажен, сглобяване пак, нови струни. Сега е трепач.

Тежи яко, не случайно хората ги свирят седнали. Корпусът е изцяло от месинг и е покрит с никел.

0-02-05-fbdeb1424cd5863c142da658e3c696137f9517e48d26e412bb9309906c13632d_1c6db165920c60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха тука да се фукам,ми ок,ето :))

Yamaha Pacifica 510V и VOX Mini Go 50.

Аз съм доволен,китарата държи настройка ( Благодаря за сетъпа на персонала на магазин Yamaha на Искърско шосе ) но не използвам тремолото,признавам,още ми е рано,уча се.

А кубето е един път,дава всичко,включително и дръм машина. Жалко че не мога да свиря още като хората,че да извлека ако не максимума,то поне половината им потенциал от двете.

Ако имате въпроси,питайте,каквото мога ще отговоря.

Поздрави.

309221855_2153966004776122_4664130695340541646_n.jpg

339257494_240488871816558_842200633060401867_n.jpg

61tOZtuN1jL.jpg

Vox-Mini-Go-50-คอนโทรล-768x768.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца се чудех какво да си купя, предимно с носталгична нотка. Имах няколко възможности:

1) Най-евтиният вариант беше да намеря стар модел Cort Z44, което беше първата ми по-сериозна китара (въпреки че някои хора във форума не биха се съгласили с тази класификация, предполагам :D), след което да я преправя по свой вкус с нови адаптери, електроника и ключове. Преди години имаше няколко такива бройки в базара и в MMG, но днес явно са ненамираеми. Така този вариант отпадна.

2) Да намеря стария си Fender Blacktop Strat, който имах голямото неблагоразуемие да бартеросам преди години, за да спестя едни хиляда лева. Проследих я обратно по веригата на купуване и продаване и се оказа, че най-вероятно е в един цигански оркестър в Кнежа и няма как да я придобия обратно.

Така че забих. :)) Но почнах да гледам по сайтове за нещо интересно и попаднах на новото производство на Cort. Първо мислех да си взема KX300, защото изглежда много добре и е с интересни EMG адаптери (никога не съм имал активна китара и ми е интересно), но после видях една върната G300 Pro, за която бързо сметнах, че с отстъпката отделните ѝ части струват повече, отколкото цялата.

Затова:

image.thumb.png.2a67c6573fb3b4d01e2b173e119d5d6b.png


Китарата е направена доста добре, не съм забелязал никакви проблеми по изработката. Бързо разбрах защо са я върнали предните собственици - няма удари, но първа и втора струна свободни бръждят. Още в понеделник отива на сетъп.

С това настрана, тялото е липа, грифът и фретборда са матов печен клен. Адаптерите са Seymour Duncan SH-4 и SH-2, като основна причина да си я взема е, че е с 5-степенен селектор, а не с 3-степенен. Ключовете са заключващи се. Тремолото ще го тествам след интонация, но като цяло никога не съм ползвал много ръчките на  китарите си. Цветът би трябвало да е винено червен, но на светлина лилавее. Като цяло смятам, че и частите, и изработката са значително над парите си.

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С три врътки стават двойките след 2006г до 2012.След това лого ESP има само на къстъм шоп.Малко е объркващо,защото и Стандарт и Къстъм се правят само в Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ламби не е баш така.

Eclipse I са китари с едноцветен топ. Eclipse II са китари с флейм топ. Полезно видео по темата:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.