Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, надявам се да не съм събркал раздела. Искам да си закупя смесителния пулт LD-Systems LAX 8D от сайта на musicstore.de . Бих желал да споделите опит при поръчките от този магазин, как се извършват доставката и заплащането, възможна ли е поръчката през български посредник (както поръчваме от Thomann през MusicWorld) и изобщо всякакви подробности около процедурата. Благодаря предварително. :)

Ако ти трябва посредник- обади се на Димитър Иванчев, той работи с тях. Иначе всичко си е нормално- на пощата на митницата, нищо, за което да се притесняваш.

Динакорд ти внасят всичко от Томан. Плащаш цената, изписана на сайта. Малко се чака - в зависимост, кога им пътува стока към БГ.

Presly защо да чакаме на Динакорд доставките, след като онлайн поръчка в Томан над 300 евра е безплатна доставката и ти идва до седмица.

• Like 1

^ Съгласен съм, но се интересувам конкретно от този пулт, а в Thomann не го предлагат.

Над 398 евро е безплатно, но все пак бих предпочел Динакорд, заради разправиите около гаранцията .Преди години се наложи да връщам нещо към Томан и всички разноски по обратния път бяха за моя сметка

При мен беше точно обратно, Томан поеха пътя в двете посоки (ваучер ЮПС), Динакорд се моткаха цял месец

" в Томан над 300 евра е безплатна доставката" , "Над 398 евро е безплатно". Това от скоро ли е така, миналата година април месец плащах 30 евро за доставка на продукт със стойност доста над това ;(

Edited by Rezachka

^Може и от скоро да е, аз лично преди няколко седмици го забелязах това.

Колеги за да не пускам нова тема ,чудя се кой да взема от тези двата, искам да има добри ефекти , добър преамп и usb. Посъветвайте ме , че немога да се реша сам:)

https://m.thomann.de/intl/allenheath_zed14.htm?i11l=en_GB%3AGB.EUR%3AGBP&o=7&ref=mrl_a_7&search=1453892527

https://m.thomann.de/intl/yamaha_mg12_xu.htm?i11l=en_GB%3AGB.EUR%3AGBP&ref=msg_a_2

В цената няма разлика но .... Ползвал съм Ямаха , но Аллен не !

Edited by LP1

Между тези двата точно аз бих предпочел Ален. Което не означава, че Ямахите не стават, напротив тези новите модели са доста добри но предпочитам германското в точно този случай :)

• Like 1

^ Какво имаш предвид под "немско качество" ? Allen & Heath не е ли британска фирма?

Колкото до миксера, поръчах го от този магазин. Хората са коректни, пристигна за седмица.

Edited by Koobenot

^ Грешка, британци са. Но пак ги избирам тях ;)

Доста се хвалят производителите на Ямаха относно новия преамп който са вложили в тази серия миксери, обаче кои ли не си хвали неговото.

Рафо, и аз бих избрал Allen&Heath - най-органично ми звучат преампите им (не че Yamaha не са много  добри също). Просто Allen&Heath на мен лично ми допадат повече.

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Koobenot
      Въпроса ми е свързан с това, кой е определящият елемент за максималната допустимата мощност, която може да поеме един пасивен филтър от втори ред (бобина и кондензтор, 12 dB/octave) за озвучително тяло? На някои филтри например пише, че могат да се ползват само с крайни стъпала с мощност до 200 W. Коя характеристика на филтъра поставя това ограничение до 200 W – напрежението на кондензатора, напречното сечение на проводника на медната бобина или нещо друго?
      Пример: Разполага с филтър от втори ред с индуктивност на бобината 3,7 mH и кондензатор 33 uF, 100 V за високоворител 8 0hm. Каква е максималната мощност на стъпалото, което може да се ползва с този филтър и как се изчислява?
      Благодаря предварително.
    • By ViniVidiCici
      Здравейте,

Свиря на електрическа от 4-5 години (но не всеки ден, за жалост).

Почти съм се решил за 8-струнна и се спирам на Tam10.

Има ли някой във форума с такава китара или има ли някой който е свирил на такава и може да даде мнение?

От собствено проучване чрез чичко ти Гугъл чета, че хората са доволни и, че това е качествен инструмент.

Тъжното е, че до сега не съм пипал дори 7-струнна. Но съм прекалено надъхан да ме спре нещо такова.

Вторият ми въпрос е - от къде да си я взема? Да си я поръчам ли или да използвам услугите за доставка през български магазин?

Ще имам ли вариант да я пробвам и ако има забележка да я върна за друга?

Просто, отскоро бачкам и мога да си позволя скъп инструмент и съм малко невеж в това как става покупката.

Като цяло как става схемата със signature моделите?

Ако има нещо, което трябва да знам, но не съм споменал, ще бъда благодарен да ме уведомите.

Поздрави,
      ВиниВидиЦици
    • By Информация
      Здравейте, колеги. Съвсем пресен съм и искам да си направя домашно студио. 

За момента съм взел компютър, стойка, поп филтър, кори за яйца, монитори и слушалки. 

Разполагам с още 300 лева, въпроса ми е каква аудио карта и какъв микрофон да си взема, и също така как се връзват микрофона и аудио картата? Нужен ли ми е миксер? Какви кабели са ми нужни още? И нужно ли ми е нещо друго? 

Благодаря ви предварително . 
    • By Koobenot
      Разполагам с трижилен (плюс, минус, шурмовка) симетричен тончестотен кабел, който желая да използвам като несиметричен.

http://store.picbg.net/pubpic/E1/1E/b297b6eada3de11e.jpg

Избрал съм симетричен кабел, защото проводниците в стандартните несиметрични кабели, които ги има на пазара са с ниско напречно сечение (дебелина), съответно по-високо съпротивление, за разлика от тези в симетричния. Сещам се за два възожни варианта при свързването, но не знам кой е правилен. Първият е да свържа на късо плюс и минус с накрайника :

http://store.picbg.net/pubpic/95/67/a1f50ac2a9319567.jpg

Другия вариант е да свържа само плюса с накрайника, а минуса да остане несвързан:

http://store.picbg.net/pubpic/6D/F9/3dae1316aef06df9.jpg

Споделете кой от двата варианта е правилен и защо?

• By Koobenot
      Здравейте, искам да си закупя електрически предпазители за смесителен пулт Vermona Mixer 1222, но не съм съвсем сигурен какво точно означава абревиатурата "AT", която е изобразена както върху самите предпазители, така и в ръководството на пулта:

http://store.picbg.net/pubpic/C6/AB/fdca0d563323c6ab.png

Според немската Wikipedia съществуват няколко различни класификации на предпазителите по отношение времето им на сработване: 

FF - superflink - "супер-бързи"

F - flink - "бързи"

M - mittelträge - "средно-бавни"

T - träge - "бавни"

TT - superträge - "супер-бавни"

Предполагам, че предпазителите, които ще ми свършат работа са от тип "T", но не съм съвсем сигурен, защото не можах да намеря никаква информация за гореупоменатата "AT" . От поддържката за ретро продуктите на Vermona също не ми отговарят, така че реших да се допитам до вас.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.