Jump to content
Българският форум за музиканти

[РЕВЮ] Spotify ли е най-доброто за теб през 2023?


RaverWild

Recommended Posts

Това е мое ревю и демонстрация на основните и две допълнителни музикални стрийминг услуги. Не го пускам в под-форума "вашите видеа" просто защото няма музика в него. Това е и разгеле видеото, за което писах една отделна тема. Сега ще пусна там линка към тази тук. На хората които отговаряха в другата тема, ако искате си кажете мненията в тази. Пускам нова тема и защото някои форумци просто ще го гледат заради темата.

Накратко - да, това е ревю и правя демонстрация на уеб-версиите на услугите. По-удобно ми беше, отколкото да правя ревю на телефонните версии. Рязал съм си от гласа на поразия, може да звучи картечарско, но смятам е по-добре. Инак щеше да е и прекалено дълго видео.

На всички - мерси!

PS: Няма нищо по-досадно от това да чакаш 34 минути видео рендеринг, да преслушаш 45мин резултата, през това време да те занимават (с което преслушването като време отива на час), да качиш в тубата и след 40 мин да забележиш че си забравил да сложиш фоновата музика и айде наново рендеринг и качване... Поне сега е ок. Макар че дали фоновата музика не отвлича прекалено вниманието .... Исках да е рошава гарга. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, CyberGene said:

Защо няма Apple Music? Той е по-добър от Спотифай според мен.

И това е много добър въпрос. Но аз никога не съм имал продукт на Епъл, около мен почти всички са с Андроидни телефони и просто не се сетих. Пропуск - така е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той се предлага и за Андроид, аз поканих майка ми (с Андроид) да го ползва от семейния ми Apple Music акаунт.

Apple Music включва Dolby Atmos, lossless и hi-res lossless без да има нужда да се плаща за някакъв по-премиум акаунт, което май го няма в никоя от другите услуги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами цената е доста приемлива за Apple абонамента всъщност.

Проблемът за мен по-скоро е, че доколкото разбирам със стандартното приложение за Windows (Apple iTunes/Music whatever бавно-работеща-бъгава-боза-която-ме-дразни-всеки-път-като-я-стартирам) Lossless audio не се поддържа към момента. Аз използвам Tidal и Tidal Mastering Quality формата ми звучи най-добре от всичко, което съм тествал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Windows-кия iTunes Apple си връщат за MS Office for Mac :D :D :D

If you catch my drift... ;)

 

И за да не съм хептен оффтопик - не съм използвал (и не планирам) никоя от тия стрийминг услуги. Използвам си само собствен локален оффлайн МР3 дейтабейз в един Plex сървър. На едно ЮСБ драйвче съм го сложил и седи забучено в Распбери сървърчето. Имам си предостатъчно матреял за слушане! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, Rezachka said:

Той apple music си е с премиум цена по принцип...

9.99лв на месец за Apple Music срещу 8.99лв на месец на Spotify. За само 1лв разлика колко да е премиум цената? А получаваш lossless стрийминг + Dolby Atmos, които Спотифай даже не ги предлага.

При семейните акаунти е 14.99лв срещу 14.40лв, демек 59ст. “премиум” цена 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, Baby Thomas said:

Използвам си само собствен локален оффлайн МР3 дейтабейз в един Plex сървър. На едно ЮСБ драйвче съм го сложил и седи забучено в Распбери сървърчето.

Това първо е пиратлък. Не те обвинявам, просто го отбелязвам 😉 И после е само за домашна употреба. А със стрийминг можеш да слушаш навсякъде: на улицата,  в колата, на работата, на смарт колонки (на които дъщеря ми си поръчва музика гласово). Без да трябва да копираш, сваляш, категоризираш… Отделно, че получавам препоръки за нова музика, следя си любими музиканти и ми предлага новите албуми, които излизат. 
 

@Rezachka, според мен гледаш американските цени. Твоят линк ме пренасочва към българския сайт и там е следното:

41AD5C17-CDD3-4130-BAE7-B673775B97BE.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, явно аз нещо не съм в час. От линка (българския сайт с българските цени) като цъкна на "Пробвай за 1 месец" вече ми дава американската цена. Както и да е, явно нещо на мен не ми хваща региона, и от пръв поглед ми се стори че услугата е два пъти по-скъпа.

 

Аз ползвам спотифай вече осма година, харесва ми, удобно ми е. Спрял съм от тогава да се занимавам с mp3-ки. Доволен съм от плейлистите които ми създава и съм открил доста готини групи, за които иначе нямаше да знам. Предполагам че другите платформи ще са на същото ниво, може и да пробвам ябълската.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Apple Music защото семейния абонамент е по-изгоден. А и си оправиха проблемите, които ме ядосваха преди това. Вече мога да си имам свои песни заедно с тези от клауда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Baby Thomas said:

С Windows-кия iTunes Apple си връщат за MS Office for Mac :D :D :D

If you catch my drift... ;)

 

И за да не съм хептен оффтопик - не съм използвал (и не планирам) никоя от тия стрийминг услуги. Използвам си само собствен локален оффлайн МР3 дейтабейз в един Plex сървър. На едно ЮСБ драйвче съм го сложил и седи забучено в Распбери сървърчето. Имам си предостатъчно матреял за слушане! :yes:

Май верно си връщат :D

 

А другото - аз винаги си държа стария mp3 плейър в готовност и за носталгия го слушам. А и радио-тунерът му бачка по-добре от на телефона ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на функционалност и структура, едва ли има по-добро приложение от Spotify. Има качество, но пък и всеки има право на избор как да постъпи насетне. Когато харесам музика, купувам диск или винил.

Намира се почти всичко. Искрено се развълнувах, когато навремето намерих In Death We Meet на дет / дуум бандата Derketa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.