Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Днес си купих най-счупената китара на света! Когато е можело да се нарече китара е била Ямаха Пацифика с Телекастърско тяло, кейса и е преживял първите две световни войни наведнъж. На някой хора трябва да им забранят да се доближават до китара, да не говорим да притежават такава. Очаквайте скоро репортаж в "Изработка и ремонт".

Снимки ме е срам да покажа... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@Icarus Как се държи Фендерака ти от към състейн? Аз имам абсолютно същия и с блокирано тремоло има забележителен състейн та ми е чудно как е при груги китарки от същата серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stratocaster Standard, HSS, made in Mexico.

 

Току що засекох горе-доле с хронометър колко е състейна - акустично, без амп, преди да мине към флажолет, 12 позиция, 3-та струна, е горе долу около три секунди. За китара с тремоло и болт-он нек е нормално.Понятието "състейн" е сууупер разтегливо, и зависи от поне едно кило неща. Разбира се, със сносна лампа, вибрато в лявата ръка, и добър удар с дясната, мога да си вися на един тон до сутринта.

 

Предполагам като се блокира тремолото състейна би трябвало да се вдигне с около секунда (максимум две, зависи как е блокирано) на 12-та позиция 3-та струна, но аз предпочитам да си ползвам тремолото, към което се пристрастих доста напоследък :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не бях писал в тази тема ,макар доста неща (при това хубави) да ми минаха през ръцете последните години. Този път просто не мога да се въздържа. Wellcome home Mesa Boogie Studio Preamp!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Пожелавам ти и ти един ден да си купиш. Това е жестока машина жалко че отдавна не я произвеждат. Вътре са всички звуци за които съм мечтал. Скоро ще продам всички останали кутийки е сандъци ,които съм натрупал. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ето снимка.

MesaBoogieStudio.jpg

Довечера ще направя още снимки :offtopic-001:

 

А, честито, тази машина я имах за кратко, продадох я защото се покриваше буквално с приампа на моето Буги, но наистина звучи супер. Честито и да и свириш с кеф и по много на нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип съм скромно момче и не обичам да се фукам много. Ама айде от кумова срама. Та новата придобивка е RG 550, правено във Фуджиген когато съм се раждал демек 1987 година и те така :thumbs_up:

Снимката е гадна, от телефон и от тъп ъгъл, ама тва имам.

DSC00813.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ти го убий,пък ще делнем по една китарка :D

Честито,колега!Със здраве да си шредкаш и стръгкаш на новата китарка!

Надявам се да се разпиша и аз съвсем скоро в този раздел :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.