Jump to content
Българският форум за музиканти

Подмяна на счyпени ключове за Stratocaster


ven555

Recommended Posts

Здравейте,решил съм да сменя ключовете на японския ми стратокастер със заключващи,правил съм го това упражнение на  мексиканския ми ,там са американ стандарт и си паснаха идеално,но тези са по-различни ,по форма ми приличат на Gotoh,но не съм сигурен.Моля ако някой е запознат да сподели.Ако име значение Фендера е произведен 1985г.

20230903_192149.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 години смених ключове на една китара със заключващи се Gotoh. Те имат безкрайно разнообразие от модели/размери и необходимите спецификации и чертежи. Трябва да съобразиш диаметъра на отвора, разстоянието и положението на задното "ухо", както и цялостно големината на корпуса (да не опират ключовете един в друг).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schaller също имат доста инфорация в сайта си, като поне за най-популярния им модел М6 (него съм разглеждал) се предлагат 4 вида само в зависимост от позицията на закрепващото ухо. След това имаш още една камара опции, минавайки през цвят, дебелина и вид на оста, вид на врътката и какво ли още не. Gotoh също предоставят доста добра информация. На Grover е малко оскъдна. Според мен трябва да свалиш размерите на ключовете, които са монтирани в момента и на базата на тях да съобразиш избора си. Освен посочените от Baby Thomas размери според мен трябва да съобразиш и габарита на врътката отгоре - при повечето прозводители те са сменяеми и имат различни размери.

Разглеждайки набързо размерите на Schaller и Gotoh, смятам, че имат взаимозаменяемост. Това обаче не ознчава, че не може да попаднеш на друг производител с някои шашави размери, или пък на китарата ти да са с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;Приличат на Китайските и Индонезийските,които масово се слагат на ibanez.Gotoh magnum най много приличат но не знам дали си струва за такава китара.Най сигурно сваляш един ключ и в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В али експрес има едни Guyker, дето ги хвалят. Излизат по около 70 лева с доставката. Ма те заключващите ключове правят по-лесна смяната на струни, не държат строй по-добре. Научаваш един метод за заключване и нямаш нужда от такива ключове, лични наблюдения.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дето казваш съм ги поръчвал от алито,не са лоши но нямат винт а вместо него стърчи един бодил,който влиза в дървото и фиксира самия ключ.Тоя бодил не пасва точно в старата дупка и подравняването на ключовете е със шаблон,нови отвори и старите се виждат,което не е много приятно.Инак си работят супер и покритието им не пада вече трета година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ламби написа:

Тия дето казваш съм ги поръчвал от алито,не са лоши но нямат винт а вместо него стърчи един бодил,който влиза в дървото и фиксира самия ключ.Тоя бодил не пасва точно в старата дупка и подравняването на ключовете е със шаблон,нови отвори и старите се виждат,което не е много приятно.Инак си работят супер и покритието им не пада вече трета година.

А, не го знаех това. Бях се засилил да поръчвам за LTD-то, ама с тоя евъртюн не ми трябва. Те явно и затова не са сложили, макар че бих предпочел да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая по-евтини са:

https://www.thomann.de/intl/gotoh_sg381_07_mg_t_locking_6l_c.htm

И аз тях бях купувал, даже на са им бутнали цената за 3 години... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Един от ключовете на китарата ми се счупи и искам да подменя всички с нов сет, но съм нов и нямам добра представа точно какво да търся. Да търся същите втора употреба или да погледна за друга марка? Ако и Вие сте купували нещо подобно, с какви впечатления останахте от покупката си?

Бих бил благодарен за всякакви бюджетни предложения. 

P.S. китарата е японски страт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Koobenot changed the title to Подмяна на счyпени ключове за Stratocaster

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.