Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Ти си ебаси екземпляра! Свидят ти 3 лева да дадеш за нещо си, ама не ти свиди да потрошиш грифа заради 5 стърчащи фрета и да го метнеш в печката. Тцъ-тцъ-тцъ... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Споко, май не е толкоз страшно - ще се мъчим да го съживяваме тоя скапан гриф.

 

А иначе избеснях, именно защото ми свидят 3 лева за нещо си, а смятай кво черно перде ми падна като разбрах, че съм се минал със 180...

Пък и не бях пил от нова година насам и сега от 7-8 бири направо почнах да вилнея като Кинг Конг с хамъра. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич имай предвид че ако го направиш за разпалки ще си се прецакал напълно с 180 лева а ако го дадеш на някаква пооправка ще си се прецакал с 50тина лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздрави и от мен за грифа,който наистина изглежда готино и успех с тялото препоръчвам ти махагон,а и тялото не може да ти е просто от което и да е дърво,звука който ще се вади не зависи само и от адаптерите :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко пич, сетили сме се за дървото! Вече 20 страници в тая и в още 2 теми какво мислиш, че обсъждаме :unsure:

 

П.П. Мисля, че баш па махагон не е 100% това, което търси горера - само да знаеш ;) Виж ако имаш махагон за даване мисля, че няма да ти откаже :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе баш махагон си търся аз и е вярно, че хич не отказвам оферти, ама такива просто няма а и няма от къде да го взема по нашия край.

Пък не е като да не съм обиколил навсякъде. ;)

 

Единствено съм виждал една супер нацепена и неизползваема талпа махагон в една дъскорезница на края на Велико Търново и тва е...

А, да, и навремето имаше в един турбо селянин, познат на баща ми, дето му беше дал една талпа (също неизползваема). Този пък човек една зима решил да се отоплява с махагона - да не изстине собата.

 

Изглежда в централана България вносът на екзотична дървесина е замрял (да не кажа умрял).

 

А тъй като гледам и софийските ентусиасти нищо не правят, за да се сдобием с малко махагон и да си го делнем по братски. :punk_guitar:

Ама на вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата.

Не ми остава нищо друго, освен да стоя в изчакване, да дебна и току-виж след някоя друга година излязло нещо подходящо. Важнотое да сме оптимисти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами gorer,с оптимизьм няма да намериш махагон.трябва да си чупиш краката и колата от обикаляне.кои е казал ,4е е лесно.ти си усетил,де.аз сьм обикалял цяла южна бьлгария за една талпа(не махагон),не се маитапя хич.и как да очакваш,че някои ,като е намерил по този начин,ще ти даде еи така за 50лв или нещо от сорта.а пьк в софия са ковани.евтим ме закара до един склад и хоп-махагон.само 4е се прощаваш с доста над 200лв.....кеш,веднага.а ,забравих пьтните и как ще си го закараш у вас дьрвото.и колко от него става за работа....при някои дьрвета рандемана е само 25% за сьжаление.абе мамата си трака,трудно е с материала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то и аз съм обикалял цялата околия, но файда йок.

От упорито търсене и блъскане по хиляди врати полза няма - просто местните дървари обичат да секат борове покрай Янтра вместо да внасят махагон от Южна Америка. :icon_shithappens:

 

А хонсураският махагон бил най-готин за китари и в тази връзка:

 

Нека тази зима дядо Мраз

да носи дарове от Хондурас. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре почна Горере ама нещо вече имам чуството, че се разбърза.

Недей да зимаш такива решения като да млатиш с чук на 7 бири.

 

То грифа си е твой- прави си го квото искаш ама спорем мене е тъпо.

Най- малкото го чакаш толко време и са да го потрошиш целия заради некви 5 фрета.

И от мене един съвет. Недей да си правиш толкова тънки сметки щото винаги ше се набуташ по тоя начин.

По- добре дай един път повече обаче да знаеш, че си струва.

 

Просто няколко житейски съвета от мен. Ако искаш ги взимай под внимание... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре почна Горере ама нещо вече имам чуството, че се разбърза.

Недей да зимаш такива решения като да млатиш с чук на 7 бири.

 

То грифа си е твой- прави си го квото искаш ама спорем мене е тъпо.

Най- малкото го чакаш толко време и са да го потрошиш целия заради некви 5 фрета.

И от мене един съвет. Недей да си правиш толкова тънки сметки щото винаги ше се набуташ по тоя начин.

По- добре дай един път повече обаче да знаеш, че си струва.

 

Просто няколко житейски съвета от мен. Ако искаш ги взимай под внимание... :icon_shithappens:

Не си правя тънки сметки - просто обичам когато давам мангизи да получавам нещо срещу тях.

Но сега всичко е наред - оправих грифа и се концентрирам върху другите неща.

 

За избързване и дума не може да става - дори се забавих адски. Трябваше китарата да е готова за не повече от месец, ама ето - грифа се забави с месеци по пощите, после, като приситгна, се оказа, че е с извадени прагчета и трябваше да се оправя, след това тялото, което направих се спраска от стягите...

Нали разбираш, нещо не му върви на този проект.

 

Сега си търся материал за тялото и това е. Тънко, дебело - няма значение.

Просто ми Трябва, а го Няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си виждал това:

 

http://www.carvin.com/products/single.php?...ABB&CID=KBN

http://www.carvin.com/products/single.php?...SBB&CID=KBN

 

Не знам колко излиза с доставката, но сметките показват, че каквото и да правиш си вътре. :)

Така или иначе си се прежалил. . . $70 за талпата, $50 за доставката, месец-два чакане и си в играта. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си виждал това:

 

http://www.carvin.com/products/single.php?...ABB&CID=KBN

http://www.carvin.com/products/single.php?...SBB&CID=KBN

 

Не знам колко излиза с доставката, но сметките показват, че каквото и да правиш си вътре. :bravo:

Така или иначе си се прежалил. . . $70 за талпата, $50 за доставката, месец-два чакане и си в играта. :virtuoz:

 

 

Здравейте,

 

Ще ви разочаровам, но ако се вгледате по добре ще видите , че на двете снимки е един и същ материал, само ,че на едната от тях е оцветен в по тъмен цвят!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да ама текста под картинката е различен :rocker:

Той е по-важен.

Много фирми правят така: слагат еднакви снимки за няколко различни неща.

 

Друг е въпроса, че едва ли ще ти дадат точно това дърво от снимката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.