Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Ами аз имах една тема за гирф и там ми бяха писали за него и оттам разбрах. Бих си поръчал да ми направи един, но ми докараха един от ESP, само че без фретборд, ама това лесно може да се уреди.

ПП: А не можеш ли да откажеш поръчката или е късно вече.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами аз имах една тема за гирф и там ми бяха писали за него и оттам разбрах. Бих си поръчал да ми направи един, но ми докараха един от ESP, само че без фретборд, ама това лесно може да се уреди.

ПП: А не можеш ли да откажеш поръчката или е късно вече.?

Вече мина една седмица откакто си платих. Едва ли някой ще ми върне парите.

$100 за грифа и още $30 за доставката от САЩ - точно 180 левчета. :cheers2:

 

Откъде са ти го докарали този гриф от ЕСП?

Продаваш ли го?

Снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами грифа е от един познат, който преди доста време си взе explorer, но тъй като брутално го смаза и аз не знам как(главата не я мяза на нищо, а фретборда е надран) ще използвам само задната част. Снимки в момента не мога да публикувам, но ще го направя при първа възможност. Не го продавам, защото така оставам без гриф, а това не ме устройва въобще:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smartpeter, преди да изхвърлиш следващия си саркастичен коментар, помисли какво е писал човека, който цитираш и какво може би има предвид. Все пак цитатът не е мое творение, а това, че не си го чувал, не означава, че грешката е моя! Всъщност няма грешка, но ти явно търсиш такива навсякъде, незнайно по какви причини... С тази фраза се има предвид, че дори и най-сръчния човек на света (кoйто явно си ти...) не може да направи нищо качествено само с двете си голи ръце, или греша, oh mighty?

 

Gorer-е, извинявай за отклонението от темата, ама не се сдържах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, много ще се прецакаш ако ми вземеш грифа. На BC RICH-а поне ще му оправяш само главата, докато на тоя ще ти се наложи да оправяш всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е че как да не може с голи ръце? Пускаш си малко по-дълги нокти и хоп почваш да дълбаеш, режеш с тях завиваш винотове, изобщо каквото се сетиш. За какво са ти стяги? Хващаш с две ръце и стискаш докато изсъхне. :cheers2:

 

Хм... не си спомням дали съм предложил по-горе, да го продадеш грифа тук? Не ми се вярва, да няма желаещи. Предложи на тези дето имат ESP китари /нали с такъв гриф, дето търсиш/, да си го сменят с твоя купен. Ако е съвместим де... Там ще сложиш нов фретборд и брагчета, това би зарадвало повечето. Хем някакво разнообразие и тн... :rolleyes: Е, аз лично не познавам такива китари, но... кой знае ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментара ми беше за изказването на SomeoneElsе :beer:

 

А, кога се очаква да ти го донесат грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, може би до две-три седмици.

 

Забавянето е изключително досадно, защото нямам търпение да завърша китарата, но поне се надявам оня да не ме е метнал и наистина да прати грифа.

С други думи - и след два месеца да пристигне, пак ще е по-добре, отколкото оня въобще да не го прати и да изпие парите някъде в щатския вариант на скара-бира "При Пешо Морския".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми сега чакаме, значи...

 

А ще боядисваш ли тялото скоро, или чакаш кога/дали ще дойде грифът и чак след това да се захващаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Еми сега чакаме, значи...

 

А ще боядисваш ли тялото скоро, или чакаш кога/дали ще дойде грифът и чак след това да се захващаш?

Да, остава ни само да чакаме макар че мина доста време от поръчката и почвам да се замислям дали оня въобще е пратил грифа.

Молим се на папата да е честен човек и да го е пратил. :wallbash:

Даноз абавянето да е от пощите.

 

Тялото няма как да го боядисам, защото без да имам грифа няма как дори да го оформя и да издълбая съответните гнезда за грифа и адаптерите.

Какъв е смисълът да боядисвам една необработена дъска, след като в последствеие ще се наложи да ще я режа, разбичвам и фрезовам???

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^споко ше дойде

на мен един диск който ми прати приятел от Германия пътува 30-35 дни, та камо ли гриф от щатите...

Тук въпросът е дали въобще ще дойде, пък било то и след 5 месеца, понеже го купих от непознат, а не от приятел.

Оня може да няма никакъв гриф, да е изпил парите и сега да ме споменава с благодарност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което ме подсеща за култовия трик с вафлите...

Поръчва си един фен от друг форум доста изгодно хард-диск. Идва пратката с куриера, дава парите, отваря пакета - вафли "Чайка"! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.