Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Не чаткам :punk_guitar: Искаш да кажеш че праговете са набити накриво , или просто са излезли и трябва да си ги смениш с комплект нови и гуменото чукче ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стига бе, Горере! Това са само прагчетата. Не че е малък проблем, но поне няма да даваш повече пари за нов гриф. Пиши на Емо от Аурелиано да ти ги оправи. Ще ти излезе супер евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пих три бири и реших, че ще ги стягам с нещо и ще ги лепя с каноконлит.

Ще ми отнеме 24 дена за 24-те прагчета, защото всичките малко или много са надигнати - кои към края (направо режат кожата като си плъзгаш пръса по грифа), кои по-в средата...

Каноконлита заздравява за едно денонощие, така че за всички прагове ще ми трябват 24 дена, освен ако не си направя няколко стяги и не успея да лепя по 3-4 наведнъж.

 

За неразбралите какъв е проблемът пускам снимки:

 

s5002345lf2.jpg

s5002347lx6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorer,само не с каноконлита.от много време се опитвам да изкореня тази технологийка,вьведена от колеги преди години.ако е 1-2 позиций,аиде...ама ако са много-така ебаваш грифа.видях проблема и ако те интересува,ти казвам,4е няма да е евтино да се оправи.е разбира се ,ако искаш да стане като хората.ако ти вземат 20 кинта-ще свири като за 20 кинта,усещаш хавата.а,моли се да ба4ка шиша,4е ина4е американеца...по 4орапки.успех и не се ядосвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина! Какво ти става бе човек? Дървото ще замяза на гъз. Така само си усложняваш работата. Дай го на някой и хем няма да чакаш, хем ще е по-качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам че е сериозен проблем и че е невъзможно да се оправи, без да с емине през десет кръга на ада, но за даване на още пари абсолютно дума не може да става.

 

Аз за ккаво се оръсих към 200 лева за готов направен гриф???

Нали именно за да не се занимавам с прагчета?

Това беше единственото нещо, което ме подтикна да си купя, а не да си правя сам.

 

А сега мършавото копеле ме натресе точно на тази огромна беля, от която бягах и исках да избегна.

 

На тоя миризлив американец ще му набия целия гриф през гъза до гърлото.

Отдавна не се бях сещал за ника си във форума, но сега си поприпомних. :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май пооправих работата с чука, но не с гумения и не без жертви - подбих целия девствено гладък фингърборд на хиляди места - получиха се доста ефектни кратери там, където съм млатил на сляпо в изблик на бяс. :D

Предстои лепенето на останалите преебани прагове с каноконлит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе някои още ги лепят с каноконолит, но предполагам има и лепила, които биха дали помалко поражения... А бтв след като си млатил с чука няма да е зле да оправиш коронките на праговете ако са понесли някъв демидж :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "каноконлит" разбирай всяко моментно лепило. Аз така им казвам на тези.

Иначе отдавна не съм виждал истински български циан акрил с марка "Каноконлит", но мисля, че се произвежда и то в много варианти и никак не е лошо.

 

За подбитите прагчета - утре като изтрезнея ще видя какво се е случило с грифа след като го облъсках качествено с чука.

Може да се окаже готов за разпалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере, с нерви не става. Доколкото разбрах от поста ти вече грифа е съвсем неизполваем. Вместо да се нервиш можеше да ги понабиеш ликичко с гумарката.

Иначе грива изглежда як :P

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.