Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичове, ако сте си загубили ключа за стягане на патронника на дрелката, не се колебайте а тичайте и си купете нов!!!

Аз пробвах да стягам патронника като вкарам свредло в една от дупките отстрани и по този начин да пристягам.

Свредлото се счупи като стъкло и ми разряза пръста до костта.

 

Който иска, да погледне тук (не е за пикльовци, които припадат като видят кръв!!!):

1 и 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball:

gorer-e много ти е бледа кръвта...тва сиг е от много алкохол :icon_shithappens:

Я да не ме бъзикате. Н епия алкохол от една година (това съвсем сериозно)

Е, почерпвал съм се един-два пъти с бира (както когато си оправях изваденит епрагове по грифа), но това е слаба работа на фона на старите ми подвизи.

 

Кръвта е бледа, защото си мих ръката от кръвта многократно и по нея има вода. Кръвта се е разредила с водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно качествено уточнение за хора, които никакъв хабер си нямат от този тип иструменти и пипат! Лошо, че се е случило, но така човек се учи на такива дребни подробности. Един мой познат при подобен опит стигна до извода - тази шина на абрихта служи за нещо повече от украшение... Подравни си пръстите на едната ръка! Горърче, как си човеко? Китарата става много яко, но пази се, че никак не ми стана приятно да чета за случилото се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, добре съм.

 

Ще ходя днес да ми обработят раната и да ми бият серум против тетанус, защото си спомням, че май пропуснах да отида за десетгодишната задължителна ваксина тетанус/дифтерит когато бях на 25.

Не е страшно, но нараняването малко ще ме ограничвава докато работя.

 

Дано да няма други подобни "изненади" занапред. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, биха ми серума Без Пари. :thumbdown:

А аз бях готов да плащам и да добавя парите за инжекцията към разходите за китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пак си минал тънко !! Както винагии :thumbdown: :thumbdown: А снимки докато ти биха серума не направи ли ??? :)

 

 

 

Чакаме напредък по китарата!!

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що разглобих едно Фендерско тремоло,за да му ползвам горната част като референция при изчисляването на дълбочината и наклона на нек покета.

Бриджът ще е фиксиран, пак тип Фендер, затова ползвам това разглобено тремоло докато ми пристигне истинския мост, който е купен от чужбина.

 

В момента имам всичко необходимо за сглобяване на китарата, но възникна един много гаден проблем.

Оказа се, че Фендерските ключове, които имам, са с основа 10 милиметра, а на грифа от BC Rich дупките са 8 милиметра. Демек - ключовете, които имам в наличност, не влизат в този гриф.

Има два варианта - да си купя нови ключове с основа от 8 милиметра или да разширя дупките на грифа докато ги направя 10 милиметра.

 

И в двата случая ситуацията е кофти - в единия ще трябва да Плащам за по-фините ключове, а в другия има опастност да осера нещо по грифа докато разширявам дупките.

Ще видим как ще постъпя, все още много се колебая по кой път да тръгна.

 

Ето снимка на "суха" сглобка, която направих, за да видя как ще изглежда китарата когато я завърша:

 

maguitarem3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wooooo.... ебаси кефа:recourse: Обаче един въпрос - този бридж не може ли да се модне за да стане фиксиран? Знам че търсиш черен, ама ей така - за идеята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wooooo.... ебаси кефа:hysterical: Обаче един въпрос - този бридж не може ли да се модне за да стане фиксиран? Знам че търсиш черен, ама ей така - за идеята?

Разбра се, че може - той си е просто един фиксиран бридж, закрепен върху механика за тремоло.

Мислех дали да не си поиграя да махна хрома, след това да оксидирам в черно стоманените части, но е голяма играчка, пък и стъдовете не са от стомана, а от месинг и за тях ще трябва да забърквам едни химми докато ги почерня по химичен път.

Всичко това е много интересно и си струва да се направи в името на DIY-щината, но аз нямам време. Тази китара трябва да е завършена до 22-ри. След това става страшно.

 

Знаеш, че в момента ползвам горната част на хромираното тремоло само за ориентир - за да мога да работя докато ми пристигне истинският бридж.

Иначе нямам никаква друга полза от него - нито ще ми свърши работа като фиксиран (защото не е черен, а хромиран и, както казахме, нямам време да го почерням), нито ще го ползвам в оригиналния му вид като тремоло (защото мразя плаващи бриджове). :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето работата от днес. Направих гнездото за грифа (neck pocket) - стана У-БИЙ-СТВЕ-НО.

Просто е перфектно - гирфът заспа вътре и е суепр плътно прилепнал в гнездото. За луфтове отстрани, отпред или отдолу (като на някои серийни китари) и дума не може да става.

Безумно много съм довоелен.

 

Дървото малко се опуши, защото ползвам доста затъпен и износен фрезер, но все пак стана муцка.

Започнах с дълбането:

 

s5002566oj6.jpg

s5002563sn4.jpg

 

 

След като гнездото беше готово, изрязах парчето отпред, за да тествам как ляга грифа:

s5002568sn6.jpg

 

 

И той си легна супер плътно и стегнато като между краката на абитуриентка (но не със зор - грифът не трябва да се набива със сила в генздото!!!):

s5002567oy8.jpg

 

 

На долната снимка държа китарата за грифа, за да тествам доколко добре е легнал и дали тялото ше падне под тежестта си.

Разбира се, че не падна.

Баси кефа, разбийш ли. :)

 

s5002570ls8.jpg

 

Естествено, това на горната снимка е само вкаран в гнездото, без болтове. :)

До тях не съм стигнал още.

 

Следва продължение.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.