Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Туноматика е по-добре.... пък и няма да има нужда да се дълбае тялото за тазлика от тремолото..... освен ако това не е някакъв фикст бридж.Пък и двете неща са за различни кривини на грифа към тялото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Туноматика е по-добре.... пък и няма да има нужда да се дълбае тялото за тазлика от тремолото..... освен ако това не е някакъв фикст бридж.Пък и двете неща са за различни кривини на грифа към тялото...

Говорим за фиксиран фендерски бридж - такива слагат на Squier Bullet Strat.

И на Кремоните.

 

Нищо не се дълбае при тях и (за разлика от Tune-O-Matic бриджовете) стават за абсолютно всякакъв вид радиус на фингърборда, защото височината на всеки стъд моиже да се регулира автономно и по този начин да се докарва всякакъв радиус, съобразен с всякакъв вид фингърборд.

 

 

При Tune-O-Matic не може да се коригира височината на отделните стъдове - те са в предварително нагласена дъга и стават само за еди-какъв си радиус. Единствено можеш да вдигаш височината на целия бридж, тоест на всички струни еднивременно, а това не ти променя радиуса и е доста ограничаващо.

 

Още нещо - фендерският тип фиксиран бридж ляга с по-голяма площ върху тялото на китарата и затова има повече състейн.

А при Tune-O-Matic бриджовете често се налага да "висят" във въздуха, захванати само с две тънки болтчета в двата си края и почти не контактуват с тялото.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендерските бриджове (както и Tune-O-Mati-ците) са в две разновидности - string-thru и с горно поставяне.

 

В xxxx би трябвало да имат готов разпробит string-thru фиксиран бридж за Фендер.

И в кутийката да има и втулките за струните на гърба на китарата.

 

Не че не мога да разпробия един от другите модели, но предпочитам да е направен като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е разпробит , ама втулки не знам от де ще си намериш ... Пък и имах в предвид , че на китарата ще трябва да прайш дупки :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Той е разпробит , ама втулки не знам от де ще си намериш ... Пък и имах в предвид , че на китарата ще трябва да прайш дупки :yes:

Пробиването на тялото ще е една от най-лесните задачи по цялото правене.

Втулките би трябвало да вървят с бриджа.

Тъпо ще е да ти продават бридж, а да няма втулки, болтове и шестограм за настройване към него. Тези "екстри" струват към 20-30 стотинки, така че няма причина да не са включени.

Но няма да се учудя, ако наистина не са включени в пакета - в света на ментетата може да се очаква всичко.

 

Аз имам втулки, но са никелирани и съответно - безполезни в моя случай.

Искам всички части, дори тези на гърба на китарата, дето не се виждат, да са зверски черни.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи няма видии и втулки?

Баси свинщината.

 

Видии ще взема от някоя железария, но от къде да си купя втулките, в случай, че ми трябват???

Продват ли ги отделно или просто ти казват да се спасяваш?

 

Ти откъде взе втулките за твоя?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мене кремоната ми имаше , само ги избих и ги боядисах ... Иначе на мен тогава ми казаха , че нямат , което е много тъпо от тяхна страна . Ако не пък - на стругар без проблем ще ти ги напраят .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ясно, кофти ситуация.

И аз имам от Кремона, ама не е това идеята.

Според мен няма смисъл да се продават бриджове, ако не са пълно окомплектовани. Все едно да ти продадат китара без ключове.

Само дето ключове за китара ще си намериш по-лесно от втулки.

Баси тъпотията - шепа дребни детайли цакат цялата далавера.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш им се обади да питаш дали имат в комплекта такова нещо . Тях явно трябва специално да им кажеш какво точно искаш . Като номера със струните :

Клиентът : Искам комплект струни за китара . Деветки

Продавачът : Колко да бъдат струните ?

Клиентът : Всичките

Продавачът : От първа до шеста ли , или само някои от тях ...

 

 

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що vlex ми каза, че в xxxx имало втулки. Продавали се отделно.

Забравих да попитам дали е имало черни и на какви ценис а били комплектите.

Дано да не се окаже, че и втулките са по 15 лева, колкото е самият бридж, щото при T-o-M бриджовете стоп барът се продавал отделно и струвал тамън колкото бриджа. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.