Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

И в другия форум ми бяха споменали нещо по въпроса.

В смисъл, че наклонът на жилките влияел на тона на китарата.

Не знам дали е така, но според мен, това по-скоро е важно за устойчивостта и стабилността на тялото, отколкото за тона.

 

В крайна сметка аз се спрях на варианта с праволинейно разположение на тялото и с добавяне на допълнително парче.

За всеки случай - ако не помогне за звука, със сигурност няма да навреди. :)

 

Освен това, реших да лепя с епоксидна смола, а не с PVA лепило - ще ми спести седмици главоболия с изравняване на дъските.

Жалко за готиното лепило, ама кво да се прави - затрупай българските майстори с готини машини и пак ще осерат нещо.

 

Ще се опитам още днес да ги залепя парчетата с епоксидната смола, за да може сабахлям морнинг да имам готово монлитно парче за тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Копелета, току-що слепих парчетата с епоксидна смола.

Стискам палци този път да съм уцелил вярното съотношение смола/втвърдител. При предишен опит да залепя един крак на стол смолата не се втвърди и остана мека като дъвка. А ужким следвах инструкциите, да го е'а...

 

Както и да е.

Ако всичко е ОК, утре вечер ще имам готова талпа за тялото и ще мога да почна дълбането на нек покета и адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве нещо пак не иска да се вкамени тази смола.

Може би защото е студено? Епоксидната смола се забавя при ниска температура.

Сложих една печка да бичи директно върху слепената дъска.

Ако това не помогне и не се вкамени, ще н**ба някого накрая. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам.

Много е странно, защото със същата смола, в същото съотношение втвърдител съм лепил доста неща и става като твърдо и здраво като кристал.

Но в случая с оня стол не се втвърди и остана меко като силикон.

 

Наскоро си правих смес от стърготини и същата епоксидна смола, с която запълвах едри неравности по старото тяло за китарата и след втвърдяването реших да мина всичко отгоре с оберфрезата. От фрезера буквално излизаха искри когато минавах върху епоксидната смола. Толкова е твърда - става като минерал. :hysterical:

Но ето, че сега пак нещо не иска да втвърди, а не е като да не съм разбъркал втвърдителя минимум 6-7 минути.

Мисля, че сега с печката ще стане, защото вероятно бавното втвърдяване е заради студеното време - тя под 15 градуса почти спира да работи, а под минус 5 градуса е абсолютно неактивна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е от студено. Има и такива бой дето на студено не могат да изсъхнат със седмици.

Със тая печка ще оправиш нещата със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Как да направя матов лак гланциран в домашни условия?Търсачката не ми помогна много..Сори за спама.

Можеш да го гланцираш отгоре с много ситна водна шкурка, след това с абразивна полир паста и накрая по желание да завършиш с восъчна полир паста.

Ще стане огледален, но не съм сигурен дали ще стане прозрачен, защото мисля, че матовият лак е матов по цялата си дълбочина и не само по повърхността.

 

Ако става въпрос за плътен цвят емай лак, който няма нужда да е прозрачен, тогава нямаш проблеми - просто го гланцирай по споменатата метода.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси мамата, тъкмо щях да почвам китарата тази сутрин и разбрах, че Вехтия е преебал много тежко любимия ми Москвич. :(

Сега ще тръгвам да се занимавам с кашите, които е забъркал. :wallbash:

 

Ето все пак няколко снимки на талпата - слепна Перфектно.

После я циклих и стана като стъкло.

 

5002478xn3.jpg

s5002479ur9.jpg

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taкa изглежда по-офертиращо от рпедишния чамов вариант.

 

Очакваме развитието на проектО.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е надъхващо наистина.

Самото излъчване на дървото и стабилността, която усеща човек като го хване са коренно различни от онази чамова сглобка.

Пък и тук имам само 3 части + една малка за рога.

Грифът и бриджът лежат върху една и съща масивна греда и вярвам, че състейнът ще е нечовешки готин. :wallbash:

 

PS:

Само за протокола: това тяло ще тежи седемдесет и пет милиона тона.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде ми отвътре извинявам се за латиницата... "You want heavy fuc*'n metal> you get a heavy fuc*'n guitar for heavy motherfuc*ers :wallbash: "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.