Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Е винаги можеш да подсилиш сглобката, като увеличиш площта с помощта на дибли... Достатъчно далеч е от адаптера и бриджа, че да повлияе по какъвто ид а било начин на състейна... Дори можеш да се подсигуриш и с някоя видия например - правиш фрезенк и после с кит - ма кво ти обяснявам ти си знаеш как става :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е винаги можеш да подсилиш сглобката, като увеличиш площта с помощта на дибли... Достатъчно далеч е от адаптера и бриджа, че да повлияе по какъвто ид а било начин на състейна... Дори можеш да се подсигуриш и с някоя видия например - правиш фрезенк и после с кит - ма кво ти обяснявам ти си знаеш как става :rocker:

 

Поздрави,

Влад

Точно това ще направя, както сторих и с Кремоната. :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пакмен като ми лепи остри ръбчета на старата китара го направи по много интересен начин, за да увеличи площта на контакт. Направи Г-образна форма на ръбчетата и на тялото, така че като се съединят залепват като две обърнати Г-та (тетрис :yahoo: ). Елементарно и гениално :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пакмен като ми лепи остри ръбчета на старата китара го направи по много интересен начин, за да увеличи площта на контакт. Направи Г-образна форма на ръбчетата и на тялото, така че като се съединят залепват като две обърнати Г-та (тетрис ;) ). Елементарно и гениално :recourse:

Да, това е вид клинозъб. Тарикатско е.

Можеше и аз да си поиграя с оберфрезата, ама нали все гледам да е по-лесно и я занесох само да ми я оквадратят при дърводелеца.

Ако му бях казал да ми направи клинозъб и да го напасне перфектно, сигурно щеше да ме отпрати по живо по здраво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже тази е адската тема, рещих да не пускам друга, а направо тука да си питам.

та онзи ден по4иствайки мазето, попаднах на две орехови дъски !!! С дебелина 2,8 санта дълги едната 1.2м, другата около 80 санта схироки около 20 сантиметра. Та питанката ми е, възмойно ли е да се направи от този материал (при положение 4е не са го напънали буболе4ки от жътре) хубаво тяло, гоня форма лес пол (като тука основата е дебела 2.5 сантиметра а топа около 1-1.5 сантиметра... Възможно е да се направи от 4 пар4ета две за отдолу и две като топ, с обсхта дебелина 3-4 сантиметра. Има опция грифа да лежи не на процеп на слепване подължина, а на задното пар4е и топа.

 

Дано сте разбрали кво питам....

 

Ако ме посъветвате не6то ще съм благодарен, и ако става хавата, нещо за състейна да ми кажете, как ще се развива и т.н....

 

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък с оригиналния ръб ми харева повече. Иначе е се едно правил, правил.. и зае*ал...

Некак си недовършена ми седи. Аз съм от движението "да следваме оригинала" :recourse::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OtsirH, малко е. Само основната част на тялото на Les Paul китара е около 4 сантиметра и около 2 сантиметра top. В твоя случай материалът не е достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е интересно да чуя за зфуковата споцифичност на ореха. Моята китара е с орехово тяло, а имам и доста орехови ралпи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цък

 

Търсиш Walnut и гледаш кво пише, въпреки че нашенския орех не е толкова тъмен колкото картинките там, та предполагам е друг от семейството на тез югланс нигра, но като харектеристики допускам да е поне 90% същия!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашенският орех е друг вид, но дървесината му доста често е дори по-тъмна от тази на картинката от сайта на Warmoth.

Виждал съм жълтеникав орехов материал, а също и орехови изделия с цвят на препечено кафе. Мисля, че има значение от коя част на дървото е взет материалът.

Знам, че се ползват и корените на ореха - от тях пък се правят доста скъпи глезотии за хора с излишни пари като например приклади за ловни пушки, фигури за шах и прочее.

 

Хайде стига толкова, че фокусът неприятно взе да се измества в страни от Моята Невроятна Китара. :unsure::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure: още малко отклонение - скоро си сглобих баса от орех за тест и звука е с много висоги (демек bright) което значи че не го бива за леспол - тя китарата ше стане ама няма да звучи като лп, може обаче за топ на леспол да се ползва :)

съжалявам за отклонението

 

за невероятната китара - евала много яко изглежда сега (за разлика от оня чам или квото там беше в началото)

не тежи ли много това нещо ве?

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS:

Само за протокола: това тяло ще тежи седемдесет и пет милиона тона.

 

Мисля че това е достатъчно красноречиво :metalist: Принципно всички плътни и здрави дървета са тежки, както знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist: още малко отклонение - скоро си сглобих баса от орех за тест и звука е с много висоги (демек bright) което значи че не го бива за леспол - тя китарата ше стане ама няма да звучи като лп, може обаче за топ на леспол да се ползва ;)

съжалявам за отклонението

 

за невероятната китара - евала много яко изглежда сега (за разлика от оня чам или квото там беше в началото)

не тежи ли много това нещо ве?

 

Eдва ли ще стане като Лес Пол Точно като звук, но според мен ще си звучи идеално. Тоя лес-пола е с по-къса мензура, което ще придаде на звука достатъчно топлина, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове, сега, след като този въпрос се повдигна отново, съм длъжен да направя едно уточнение:

 

След като изрязах почти всичкия остатъчен материал от тялото, се оказа, че то съвсем не тежи толкова много, клкото докато беше една цяла огромна талпа. Просто прогнозата ми, че ще тежи тонове се оказа грешна, понеже я направих преди да изрежа тялото.

В момента готовото изрязано тяло тежи 1,5 килограма - даже ми се струва опасно леко и се притеснявам да не почне да ми увисва грифа по време на свирене.

След като доизрежа остатъците и издълбая гнездата за грифа и за хъмбъкера и след като отнема от материала, за да направя скосяванията по ръбовете, тялото ще олекне съвсем.

 

Има и нещо друго.

Колебая се дали да изобля съвсем леко върховете на роговете (както е при оригиналните Джаксъни) или да ги оставя остри (както би ме кефило мен).

Предимство на изоблените е върхове е, че по-трудно ще се подбиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.