Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Добре де, 5 поста изписа, един път не спомена примерно дали можеш да стигнеш до peak-ване на някоя от фазите в Guitar Rig. Ако примерно ти peak-ва output-a (графата горе се пълни изцяло и пресветва жълто/червено, не помня цвета точно), Това значи, че звукът, който излиза от програмата не може да се увеличава повече и някъде след програмата е проблема (драйвъри примерно). Но ако не стигаш до peak-ване, чисто в тебе си е проблема. Както споменах, програмата предоставя много различни възможности за повдигане на нивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Guitar Rig-a звука не може да се увеличи повече(стига се до peak-ване), значи проблема е в ASIO драйверите.. не ми е в кубето обаче проблема, защото на него нямам копче за увеличаване на звука, който се приема от друго устройство, а се контролира от драйверите на самото устройство(в случая ASIO драйверите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASIO драйвера е измислен, за да се прескочи уиндоуския драйвер и да се преодолеят недостатъците, характерни за него, които пречат на използването му в реално време. Това са два отделни драйвера и нямат общо. Един и същи аудио интерфейс може и да работи и с двата, но не едновременно. Пиша го, защото ползвате АСИО, пък търсите контрол на силата на звука в Уин миксера. Което няма как да стане.
АСИО драйвера има други цели, не да предоставя контрол на силата на звука. Аз лично не съм виждал АСИО драйвер с такъв контрол. Силата на звука се коригира от няколко места: китара; преамп/ефект преди компа; гейн потенциометър на аудио интерфейса; софтуерно от миксера на DAW; софтуерно от плъгин (ако има, в твоя случай има - Гитар Риг); хардуерно от озвучителната система извън компа. В зависимост от това кои елементи от веригата по-горе имаш може да опиташ да регулираш нивата от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ей така да споделиш как си го решил, че евентуално да помогнеш и на някой друг, няма. Чудни хора има ей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно де, ще споделя, не съм като останалите... От контролния панел(понеже ползвам микрофонения вход) смених настройките на микрофона(направих ги на max) 192 000Hz и на PlayBack device(високоговорителите) също и така не ползвам драйверите на ASIO, а ползвам тези на самия компютър. Обаче... май има малко латенция(нали така се казва забавянето на звука?), но не съм сигурен... не мога да преценя .. в смисъл(това което ще кажа май е малко тъпо) докато свиря чрез драйверите на компютъра излизам от ритъма на моменти(не винаги), а когато ползвам ASIO драйверите не е така :D незнам дали не си въобразявам нещо или е така :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ползването на разни вградени или геймърски саундкарти и ASIOForAll е едно твърде бюджетно решение, което най-често не води до задоволителни резултати, нито като латенция, нито като шимови нива, нито като качество на звука.

Все пак, не може да се заменат хубави конвертори и хардуерна ASIO поддръжка с някакъв драйвер, който емулира ASIO и прескача уиндоуския kernel стрийминг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

винаги успявам да се включа в някоя тема, и да попадна на бисери.......

"....От контролния панел(понеже ползвам микрофонения вход) смених настройките на микрофона(направих ги на max) 192 000Hz и на PlayBack device(високоговорителите) също и така не ползвам драйверите на ASIO, а ползвам тези на самия компютър..."

МОЛЯ, НЕ ГО ПРИЕМАЙТЕ ЗА СЪВЕТ ЗА РАБОТА С АСИО

 

п.п. всъщност като се замисля.......в тоя форум има поне 777 теми с подобно съдържание, а лично аз съм писал и обяснявал поне 555 пъти. Извинявам се ако изглежда надменно, но не е ли време да спрем да пишем едно и също?

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Вчера за пръв път свързах усилвателя на китарата ми с компютъра си.Чуваше се добре, но много бавеше.Като порових из форума видях че трябва да сложа ASIO драйвери, но като ги сложих това не реши проблема, даже май звука взе да става по лош.С Windows 7 съм и до колкото знам той понякога прави проблеми.Някакви идеи как да намаля латенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли друг начин, защото усилвателя ми е Peavey Vypyr 30, и като го вземах ми казаха,че мога да го включвам към компютъра и да записвам с вградените ефекти.Аз и заради това си мисля,че проблема е в компютъра.Из форумите четох,че на Windows 7 ASIO драйвери не могат да се активират.И май трябвало по някакъв специален начин.

Редактирано от Guitar Freak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от компютъра също. Дръпни си Asio4all. Инсталирай. Отвори който и да е DAW и си настрой латенцията да е малка (иска голям компютърен ресурс).

Ако нещо не става пиши да го мъдрим ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И другият момент е, че с това кубе, без интерфейс едва ли ще направиш читав запис. Не видях да има USB, така че както и да го въртиш ти трябва интерфейс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма USB, обаче има жак който се включва към звуковата карта.Може да е и за слушалки,но на усилвателя пише Record Out.Работи добре, чува се много добре, но проблема е бавенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.