Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

E,вярно че вградената ми карта не е със същата резолюция като професионалните,но все пак работи доста добре.Няма шум на изхода,даже бих казал изобщо никакъв,но на входа си има колкото щеш,тоест ако инсъртна усилен сигнал от адуимиьер или нещо друго,колко и да е чист, тя го замърсява,но за свирене лайв през PC - то или аранжиране няма грешка!!!Затова този драйвер е добър вариант на хора които нямат средства или желание все още да инвестират в сериозни адуио интерфейси.

И все пак на аванта сме,тези които сме. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "свирене на живо" имаш предвид ползване на софтуерни синтове - ОК.

Ако обаче говорим за свирене на китара със софтуерен дисторшън - забравяш. Там е критично да е минимален шума на входа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм със Дел компютър, мн стара машина и звуковата карта е няква вградена. Обаче ми прави впечатление, че при Asio4All + guitar rig аз не усещам забавяне на звука, но пък за сметка на това при пускане на дисторжън шумът е......... или каквато и да е глава/кабинет.

Латенцията ми е някъде 32-16 ms.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен проблем ми излезе скоро за решаване . До момента пробвах всичко което се сетих , но идейте свършиха . Ситуацията е следната : Уиндолс ХР скоро инсталиран . Програми като Медия плеър и тн си работят нормално , звук има . Инсталиран е АСИО 4 АЛЛ , инсталирана е и хост програма / в случая е Тракшън 2 / . При стартиране на програмата се получава следното : звук се записва , но не се чува при просвирване на трака . При проверка на АСИО се оказва , че ин е наред , но аут е блокиран / забранен / . Предполагам , че нещо държи аута , но не мога да намеря какво и как да го разблокирам . На компютъра няма други музикални програми с които евентуално биха ставали колизии и борби за аута . Пробвах както с АСИО 2.8 , така и с Асио 2.9 . При избран Директ саунд си записва и свири , но там латенцията и пуканките са ясни .

Питането е - кое може да е блокирало този аут и как да го разблокирам ? Компа е с преден инстал на ХР и има само Медия плеър и нищо друго качено допълнително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че темите за проблем с ASIO са бая, но от няколко дена се мъча да подкарам цялата раобта и все неуспешно.

 

Работата е следната: Win 7, Fender Squier, Guitar Rig 4, SoundMax вградена Аудио карта. При XP всичко беше ок, но под Win 7 не мога да го подкарам.

 

Когато китарата е в Line In се чува лек звук, което ме успокоява че саунда не ми е гръмнал, обаче ASIO-то не ми засича IN, било му Unavailable... При Recording Sound-а, Line In ми е default Device, Windows-а отчита че приема някакъв звук.

 

asio.jpg

 

Пробвах какво ли не за да подкарам таз пущина ама йок - най-ново ASIO, по-старо, преинсталиране на драйвери на Саунд Картата.

 

Някой ако се е сблъсквал с този проблем ще съм му много благодарен ако сподели решението ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, под Win7 за да бъдат available line in и line out в ASIO трябва да не бъдат ползвани от други приложения. (winamp, firefox {flash плеъри}, всичко друго пускащо звук). Изключи всички други неща които не ползваш в ASIO панела и би трябвало да се появят. Поне при мен това оправя проблема. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^ странно. аз свиря през ASIO с Reaper и Guitar Rig на Win 7 докато слушам mp3 бекинг трак от Winamp и докато гледам таб през Firefox...

 

^^ ASIO4ALL sucks... не знам какво повече да ти кажа... каква версия ти е седмицата? в смисъл x86 или x64?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че тези драйвери не са от най-простите и ще се наложи внимателно да прочетете help-а към тях, преди да ги конфигурирате.

 

това е доста меко казано. от 2 години съм с тях и само това, че като съм бесен не съм особено точен ми е спасявало монитора. а ако имате карта при която има проблем с mapping-a на ins и outs (демек пише един изход, а той е съвсем друг) ще откачите.

относно 2.5 мс забравих да спомена, че това е само в едната посока. при тази конфигурация излиза към 5-6 мс тотал. но реално свиря на 4 мс в посока и крайния резултат е от 8 до 9 мс без никакви артефакти. това в Guitar Rig. ако пусна Amplitube трябва да вдигна още малко латенцията или да намаля качеството на звука който излиза от програмата.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нормално е да не бачка с нещо, за което не е предназначено. Купуваш карта за 200 лева с оригинал ASIO драйвери и свириш и си пич. Вградената струва 2 лева, к'во очаквате? Все едно да натовариш във Вартбург-а 4 тона баластра и да се чудиш защо не можеш да качиш Цариградско, въпреки, че си сложил ароматизатор-борче на огледалото за задно виждане... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.