Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Това се нарича латенция и е проблем на аудио картата. Щом имаш такъв проблем, явно си с уиндоус. Свали си ASIO 4 ALL и пробвай да видиш как ще стане, ако не, ще трябва да си вземеш аудио карта, която е предвидена за такива цели. Дори и най-евтината пак ще се оправи с латенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Вчера реших да пробвам вероятно последния Peavey Revalver.

Той си иска 64 bit операционна система.

На компютъра, който имам Win7, 64 (3,5 GHz quad core, 8 GB RAM) и е подходящ за случая - нямах инсталиран драйвер за аудио-интерфейса (TASCAM US122MKII), не ми се местеха кабели и щуротии и реших да го напрая малко калпазанската.

 

1. Директно един кабел с жак 3,5/6,5, удължен чрез едно true-bypass педалче с друг кабел за да стигне достатъчно до китарата.

2. Импеданса не е изравнен - единственото устройство между китара и PC е true-bypass педалче - то не изравнява импеданс.

3. ASIO4All , аудио карта - вградения Relatek на дъното.

4. На изхода е Creative 5.1 - PC audio - стандартна системка с някакво суб-буферче.

5. Латенцията си е прилична - поне не я усещах. За всеки случай намалих буфера до 192 семпъла.

 

Хареса ми как звучи определено !  , но....получава ми се едно "гъгнене" - първите два удара с перото са силни и после нивото малко си пада - заглъхва.

Струва ми се, че това е защото изходното устройство са PC колонки, a не какъвто и да е китарен усиловател.

Подобен дефект се получаваше, когато отдавна някога свирех включен в обикновенна аудио система.

 

На другия компютър, където си е TASCAM US122MKII с китарно кубе на изхода и Guitar RIG подобно гъгнене (падане на нивото няма.)

Сякаш обикновенните колонки не могат да поемат динамиката - на изхода трябва пак да си е кубе. Има ли нещо вярно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Въпрос  за  Adobe Audition. Когато искам да заредя на  първия канал на мултитарка инструменталния акомапанимент,за да си ззапише  пеенето в другите -В  стария лап  топ Windows 7   с  го арежда без проблеми, но понеже и е слад, аписва със закъснение.По новия лап топ има, Windows 10  но не иска с приплъзване  да заредя първия трак от мултитрата с инструменталната част, за да си запиша пеенето. Има ли други начини за зареждане,освен с приплъзване с мишката ?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос а ефектите Adobe Audition - кой ефект ви харесва най-много  ? Аз не съм привърженик на свадарското ехо...харесвам по-дискретните ефекти- вие какво мислите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние не сме привърженици на сватбарското ехо, освен може би само на ония дето свирят по сватби. :greenball:

 

Няма как да ти кажем на кой кой му е любимия ефект, след като за различни цели се ползват различни ефекти според проекта...

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много важен въпрос- на мултитрака-когато записвам гласа - на моно или стерео  да го записвам ? Попаднах на уроци дето  препоръчват и моно и стерео - кое  е вярното ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвай на моно - и да се запишеш на стерео, няма да се чуят 2 гласа. :greenangel:  ...пък и веднага след прилагането още на първия ривърб върху гласа, най-вероятно автоматично ще получиш стереото, освен ако не си конфигурирал умишлено ефекта да излиза моно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако вокала остане все пак на моно писта-като ги смесвам,събирам с инструментала, който  е на стерео- нали все пак  вокала ще се чува стерео на  крайния вариант ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си записах няколко песни- обещаващо е.....забелязвам обаче- сякаш пеенето,вокала леко изостава от инструменталната част- какъв е проблема ? Компютъра е нов, хубав, има 8 ГБ рам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е латенцията на аудиото - на първо време докато си решиш окончателно проблема, премести го няколко пъти с малки стъпки докато го синхронизираш на слух и отбележи с колко си го преместил когато ти звучи добре. После при всеки запис просто мести записаното аудио с тази стойност и междувременно се поразгледай из опциите на драйвера дали няма някакъв офсет, който да зададеш още при записа, че да не си играеш всеки път с местенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли специален начин на местенето  - или се хваща с мишката е  се подбутва леко докато зазвучи ? Има ли софтуерен начин да се мести на определени степени,както  е например силата, волума на траковете ?

За  драйверите- инсталирал съм  драйвера на звуковата карта Scarlett 2i2 и за всеки случай асиото ASIO4ALL. Adobe Audition 1.5. Как да проверя дали работя с необходимия драйвер ?

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли някой да ми помогне да си настроя драйверите на звуковата карта, за програмата  Adobe Audition 1.5  а звуковата ми карта  е USB Scarlett 2i2. Инсталирах драйвери, но все пак има малко закъснение  на пеенето от инструментала.Закъснява с  части от  секундата, ама е неточно, Компютъра ми  е Lenovo за 600 лева, има 8 ГБ рам.

Гледах стари теми по въпроса, но не мога да вдяна кьде да влезна,някой може ли  да напише с няколко думи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.