Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

ми, за вход, доколкото помня, имах само микрофон, и беше светнат. имаше и още едно включено нещо (изход) и едно изключено, дето май беше изход и май го пробвах, ама... май. :) утре ще видим...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте . Проблема ми е следният , преди да си зема лаптоп използвах Асиофорал и ГъитарРиг на старият настолен който беше на XP SP3 и настройването на драйвера Асиофорал не беше нищо сложно . Но сега съм на Vista 32-bit и със звукова карта Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controll , искам да знам картата може ли да поддържа Асиофорал и ГъитарРиг без чуствителна латенция и да помоля някой да ми помогне с настройките на картата че да подкарам тоя драйвер.

 

П.П Не намерих нищо във форума което да ми помогне :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да стане. Не съм много компетентен , но и аз имах подобен проблем. Това А4А го ползват и разни други приложения (не знам за какъв ) . Затова пробвай когато стартираш ГР всичко друго да е спряно. Лично при мен имаше конфликт с Бит комета и уинампа и. А имаш ли лайн ин вход..щото има лаптопчета без и на високото входно ниво на микрофонния входзапочва да пука.

Пак имай предвид , че не съм специалист а споделям личен опит.

П.С Между другото преди работа винаги рестартирам , щото има същия проблем ...едно пелтечене , явно различни приложения , които са го ползвали са го окупирали по някакъв начин , но след рестарта ми работи... Процесор 2.59 с 1.62 рам за протокола

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е че немога да подкарам китарата през лаптопа самият драивер нещо не се пуска преди ми излизаше долу в дясно на XP windowsa предполагам и на Vista трябва да се показва долу ама неще :cheers2:

имам 3 входа на картата мисля че имам лине ин .

Редактирано от Statev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече успях да пусна китарата към лаптопа разбрирам по това че АП тунера отчита сигнал но немога да пусна звука , е тука няква помощ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Инсталирам Гитар Рига за пръв път , както пише в инструкцийте настройвам драйвъра да е АСИО и не се чува нищо. Но пък с Друг драйвър примерно DirectDrive(или нещо подобно) се чува перфектно но има латенция... Някакви идеи? Мерси предварително :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ASIO driver си инсталирал и каква ти е аудио картата?

 

ASIO driver е най-новият от сайта им а за аудио картата не знам как да видя... Намерих само това в Device Manager под Sound , Video and Game Controllers "Realtek High Definition Audio"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт кой сайт? Посочи ТОЧНО какво си инсталирал. Ако става въпрос за ASIO4ALL се случева често да не върви на вградени звукови карти с Realtek чипсет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрете всеки софтуер които ползва аудио драйвера (плеъри, браузъри) и отворете отново гитар риг-а със asio4all.

 

Не мога да повярвам станаа!!!! Трябваше да изкл. Realtek HD Managera и готово :) даже успях да настроя да звучи качествено и без много латенция. Много благодаря :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

наскоро си взех юсб аудио интерфейс - Cakewalk UA-1G :

http://www.rolandus.com/products/productdetails.php?ProductId=1089&ParentId=436

и го ползвам да свиря на ел. китара с Гитар Риг 5 на лаптоп с Windows XP32. Инсталирах му последният ASIO драйвър за Windows XP32 от сайта на Кейкуок. Също така имам инсталиран на компа и последният ASIO4ALL v2.11. От настройките на ОС навсякъде съм забранил да ползва вградената звукова карта ( IDT), а само Cakewalk-а и съответно в Гитар Рига си е само тя като ИН/АУТ опции.

Много ми е странно обаче - като сменям от Гитар Риг-а през ''Audio and MIDI settings'' различните драйвъри, като го наглася да ползва ASIO4ALL, изкарва според показанията на Гират Рига - два до три пъти по-малка латенция ( обща - IN+process+out) на идентичен по големина буфер, отколкото, ако наглася да ползва специалния си АСИО драйвър, писан специално за този хардуер ( който Гитар Риг-а го познава като UA-1G)..? Което противоречи на всичко, което съм чел - нали специалният драйвър трябва да ''отпушва''реалните възможности на аудио картата? С АСИО4ОЛ драйвъра мога да докарам латенция от 4мс при 192 семпъла на 96KH настройки, което по никакъв начин не мога да по постинга със UA-1G драйвъра...

И друго нещо ме озадачава - като ползвам специалния АСИО драйвър не мога реално да свиря на 96КХ режим - картата по принцип позволява на 96КХ или само да се записва, или да се плейва, тоест - ин или аут само, но не и двете едновременно. И съответно, на каквито килохерци си наглася картата - само такава опция ми дава и от настройките на Гитар рига. Съответно - свиря на 48КХ, защото на 96 не излиза звук. А, като включа АСИО4ОЛ - ми дава да си сменям - мога да качвам килохерците както си искам...? И съответно - като си наглася на 96КХ - и латенцията само от това пада два пъти, отколкото на 48кх..

Това дали е реално или Гитар Рига се бърка по някакъв начин и не показва реално нещата..? И друго забелязвам - има ефекти ( някои от метъл-дисторшъните предимно, но и разни дргуги), които както и да настройвам, увеличавам семпъл рейта, размера на буфера, пак си има бучене..Пък нали уж с хубава звукова карта със специален вход за кирата и т.н....?

Някой по-запознат има и идея защо са тези аномалии? Аз ли не правя нещо както трябва, или..?

Мисля си, дали, ако мина на Уиндоус 7, може специалният драйвър да работи по-добе? То това е съвсем нова версия на Гитар Риг-а - на няколко месеца, а ХП-то е ОС на 10-тина години вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с конкретния хардуер, но имам едно предположение, ако моделът е стар. Драйверът за него да е направен, когато е излязъл моделът и от тогава насам да не е подобряван, а ASIO4ALL си ги ъпдейтват. И така да се получило, че определеният за джаджата драйвер да остарял вече и дори универсалният да е по-добър от него.

И последните издания на ГитарРиг си работят добре с ХП, но ако джаджата е нова - може нейният драйвер да е правен за 7 или Виста и да не работи добре под ХП.

Това са моите предположения, но пак отбелязвам, че не съм запознат с този интерфейс.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.