Jump to content
Българският форум за музиканти

Baevox усилватели?


НиколайGK

Recommended Posts

Аз моя го взех от някакъв бартер и с него е свирил Бас в група някъв младеж..,та не гърми толко лесно.Няма смисъл да се сравнява с Фронтмен - от него всички усилватели са по добри☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Доколкото съм разговарял с техници по въпроси за звук,брум,лампи,ефекти.Звукът зависи от изходящия траф,по голям по добре.Ако трябва да избирам между ампове винаги големия.На въпрос могат ли да ми съберът нещо отговора е Да,но вече са измислени и се продават трябва само да си избера.На въпрос защо има толкова боклуци на пазара?Какъв е проблема нали се продават.Колкото за домашно свирене компютър и интерфейс и едни слушалки вършат работа има всякакви симулации,ефекти и за записи става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/20/2021 at 8:58 PM, synchu said:

Това не е изцяло така или поне не при всички китарни лампови усилватели. При Дъмбъл (съответно копия/клонинги/реплики/inspired by :), като Two Rock ) например крайното стъпало (особено в последните генерации и най-вече при Steel String Singer/Dumbleland/Winterland) е сравнително много чисто и звученето се формира в предусилвателя основно. Има и доста други примери.
 

Така е, но освен ако не говорим за някаква различна топология, за която не знам,  изходният импеданс, недълбоката ООВ и други характеристики на ламповият усилвател се запазват, а това не е маловажно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, Evtim Djerekarov said:

Така е, но освен ако не говорим за някаква различна топология, за която не знам,  изходният импеданс, недълбоката ООВ и други характеристики на ламповият усилвател се запазват, а това не е маловажно.

А ако няма никаква ООВ крайното стъпало  :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, emosms said:

В нета има доста клипове на смотано звучащи лампови кривилници (субективно). Една от причините е плоско звучене, без ревърб...

Ревербът понякога е добра добавка към звука, особено в паузи, в които инструментът остава почти сам, но хубавият китарен звук в общият случай изобщо не зависи от наличието на реверб. По мои наблюдения, хората, които винаги държат да си сложат (богато) ревербче за по-густо, най-често правят звук тип "домашен майстор с процесорче", който е твърде различен, както от хубавия звук на живо, така и от звука, който слушаме по хубавите албуми. В по-шумна музика на живо, особено такава с по-плътна инструментална фактура, ревербът никой няма да го чуе, но пък за сметка на това сигурно доста ще помага за тоталното доомазване на и без това неидеалната звукова картина.

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Hillbilly said:

Фронтмен - от него всички усилватели са по добри☺️

Те фронтмените така или иначе най-често не свирят на китара, а само пеят :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ola Eglund каза, че зуума не става (по-евтиния вариант от на автора на темата). Макар че, доста от саундовете са супер (без тези със свистящите високи).
И определено няма ник'ва идея как да работи с процесора 
Като за вкъщи, повече от добре. И на фронтмен комбото кво да му има ???

 

Иначе, ясно че разни "бедруум" настройки на саунда, свирене сам вкъщи, не стават за лайв и дори за запис..

Но не толкова ревърба (освен ако не е омазан HALL), a по скоро EQ. Всякакви mid scooped простотии.
Вдигаш леко средите, въртиш честотата на параметрика където пасва, и кътваш through the mix.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля на Николов Зум-а е G1x.

Ето клип-а на Ола, с G1x four, разликата е експреяън педал в плюс, звука е еднакъв. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да се включа за последно в тая тема....

Имах възможност да пробвам малко лампово комбо - Crate V5.

Звучи ми откровено зле.... като тенекиена кофа....  Освен това, установих че вкарва шум. Пробвах го със Squier clasic Vibe  и с един Epiphone . И с двете китари при малко по- високо ниво на звука има шум, без да е включен ефект.

Не знам дали това е "лампов" звук, но със сигурност не е моя. Според мен и моите уши, Фронтмен 25r с включен в него Zoom G1 on, звучи в пъти по- добре и има възможности за много по- разнообразен звук.

Това установих субективно, със собствените си уши.

Според мен въобще не си заслужава да се подменя малко транзисторно кубе за малко лампово. Няма никакъв смисъл. Само пари на вятъра.....и може би, дори по- лош резултат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лампа до лампа има огромна разлика. Аз лично не съм го пробвал тоя Крейт, пък и не разбирам особено, ама новите Крейт се ползват с лоша репутация.
Има го и другото, че често очакванията ни се разминават с реалността и добрият китарен тон реално е много далеч от това, което сме свикнали да чуваме и което търсим първоначално. Поне аз бях така отначало, пък даже и по-натам, като слушах изолирани китарни писти си казвах "ебати ужасния тон", 6505-цата ми звучеше много "рехаво" и други такива простотии. Та така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Voidhanger написа:

Е то нали се сещаш, че  задкитарното устройство прави нещата, не е само до техника.

Говорим за звук,....честотна характеристика, тон, обем....такива неща....нали се сещаш....Задкитарното устройство няма влияние върху тези неща.....ако ме разбираш.......

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е че си тествал, но нищо не си тествал, така да се каже. Крейт са доста гадни. Преди година-две оправях едно... V30 или V33 ли беше... не е добре. И с нови лампи, и с читав кабинет... греда е. А на това малкото нито говорителя читав, нито схемата, нито нищо. Само се води лампово. :)

Пробвай нещо истинско и пак ще говорим. Не казвам, че всеки трябва да нарине 3-4 хилки, но просто тия въшки нямат нищо общо с истински амп!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно си абсолютно прав. Лично се убедих, че няма как за без пари да се свири с лампова техника. Явно, много по- добро решение за малък бюджет е транзистора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.