Jump to content
Българският форум за музиканти

Baevox усилватели?


НиколайGK

Recommended Posts

Наскоро в продавалник започнах да виждам усилватели и глави (лампови) на неизвестната за мен и гугъл марка Baevox. Предполагам, че е на някой българин, който си ги прави сам. Някой има ли повече информация? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Прави ги човек от Бургас, който има музикален магазин около центъра на града. През лятото там пробвах едно малко комбо с 10' говорител, около 5 W, което е без drive канал. Хубав, чист саунд. Определено си заслужава за парите /по спомени около 250 кинта/.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравейте, виждам, че темата е стара, но ще я вдигна малко ....

Иска ми се да опитам с лампов усилвател. Спрял съм се на тези, по- точно на кубето. Изглежда добре,  около 10 - 15 вата, 10 инча, 50 вата говорител. Един канал. Вход за китара и изходи от преампа и за кабинет.

Единственият недостанък, според мен ( ако има и други недостатъци, ще съм благодарен ако споделите), е че няма ревърб. 

 Имам евтин процесор Zoom G..., който има хубави ( поне за мен) ефекти и симулации и го използвам с транзисторното кубе.

Та въпросът ми е, ако го използвам ( процесора), това не  разваля ли "ламповия" звук, каето би обезмислило покупката.

Ако е така, моля препоръчайте ми не скъп вариант за реверберация ( ехо или тн..) на лампов усилвател.

Благодаря.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че има изходи от преампа, това да го разбирам като ефект луп?

Щото може да е само преамп аут....

Ако имаш ефект луп, в него се включват ривърб и дилей. 

В твоят случай, ако ще ползваш процесора си пред ампа, можеш да ползваш

всичко от процесора директно в амп.

Ако помня, имаше някакъв драйв на ТС Електроник на който държиш.

Може и така - драйва пред ампа,  на процесора изключваш драйвовете, комресор и в лупа ползваш модулиращите ефекти, рибърба или дилея.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е луп. Просто изход. Има един единствен вход за инстумент.

Въпросът е по- скоро, ползването на процесора няма ли да скапе качеството на звука от китарата, включена в ламповия усилвател и да обезмисли неговата покупка.

И по принцип, удачно ли е да се ползва процесор при работа с лампови усилватели и по- дбре ли ще бъде, ако взема наякво камионче....

Извинявам се, ако въпросът ми е глупав....

 

 

 

 

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях, какво представлява амп-a в нета. (поне визуално, защото този Баев, не е дал никакво техническо описание)

Няма луп.

Не съм пробвал негови ампве, но ако Хилбили, както виждам от предният пост ползва такъв, значи е ок.

 

Николов 76, какво значи 76 -ти набор ли и си почнал късно да свириш?

Няма лошо, знам, че искаш да опиташ лампов звук.

Като оставим настрана твоят случай ( искаш да минеш тънко и да получиш хубав звук, за домашно свирене, в което няма лошо)

по принцип има 2 основни начина на правене на звук

1. от самият амп и го доукрасяваш

2. от клийн амп, който се ползва за платформа и слагаш педали за кривене, вкл и за постигане на звук на характени ампове/стилове

И при двата начина става дума за доста пари.

С този евтин Баевокс отиваш на супер бюджетен вариант 2.

Вероятно дава приличен клийн звук.

Слагагаш потенциометрите нагоре и си правиш звука от ТС драйва, а след него слагаш Зум-а ( като му ползваш ефект часта - модулационите ефекти, ривърб и дилей). Този амп има някакъв вграден дистер, ама сигурно не е кой знае какво.

Според мен няма, какво да му прецакаш толкова звука на този амп с твоя процесор.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно китара> драйв>процесор>амп?

Гледам, че е описал лампите:

EL34 - крайна и  12АХ7 за предусилвателя.

 

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, правилно си разбрал.

Стандартната подредба на ефектите е уауа, компресор, драйв//дисторжън, модулационни ефекти, дилей, ривърб.

Може да свириш само с процесора и да му ползваш всички секции, 

а когатo искаш да ползваш външния драйв, ползваш ефект(и) от последните три секции на зума (модулационни ефекти, дилей, ривърб)

(можеш да експериментираш с компресор след драйва).

В крайна сметка, целта ти е да имаш приличен звук, с който да си репетираш в къщи и да те кефи.

Да, лампите са ок, вероятно крайната е ел84, не 34.

Остава да изясниш какъв е говорителя. Тук може да се ъпдейтне със Селешън или Йенсен (или друга марка прилични говорители),

зависи, ако ти изпадне втора ръка, може би ще подобри звука още. 10 инчов

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛ 34 е крайната и ампа е доста силен за домашно свирене - колко да "отпуши" лампата и пак е сравнително силно,ама май има и вариант с ел84 или две такива.Говорителя е некъв италиански,според Съби Баев се казва производителя и е китарен,нищо не пише по него.Каза,че не е проблем да се пусне и с 4 ома говорител,стоковия е 8 ома.Не съм сравнявал с маркови говорители,но "вади" фийдбек.Като цяло  за парите си е хубав Чист усилвател,поне моя няма драйв и с външен драйв е ОК за блус-рок,за метъл не знам как е.Основно предимство,че е доста лек и можеш да си го носиш безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, Nikolov_76 said:

Ако съм разбрал правилно китара> драйв>процесор>амп?

Гледам, че е описал лампите:

EL34 - крайна и  12АХ7 за предусилвателя.

 

Ако няма драйв/ крънч от ламповия усилвател, а само клийн, не мисля че има смисъл усилавателя да е лампов.

Ако има драйв/ крънч, процесор преди него с драйв няма никакъв смисъл - само аналогови камиончета. Зуума и в хайфи усилвател да го включиш, пак си прави неговия саунд, който става, но това не ти е саунда на ламповия амп. Ампа може да е всякакъв.

Това че ампа няма лууп е кофти. От процесора, като компактен вариант, може да ползваш ревърб, дилей, и други модулиращи ефекти.
Но, това трябва да е СЛЕД драйв/ крънча на самия амп. Иначе не става добре.

Според мен си намери друг лампов амп, с "мръсен" канал (драйв/ крънч), и задължително с лууп (сенд/ ретърн). Преди ампа ползваш бустери/ аналогови драйвове, а в луупа другите ефекти.
За другите ефекти - зуума си вкарва доста шумове. Някое качествено камионче или рак ефект, които да са с по-добро отношение сигнал/ шум от зуума.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Казаното е почти съвсем невярно. Ламповите усилватели дължат характерния си звук на крайното стъпало, а не на предусилвателя, бил той клийн, крънч или нещо друго.

Процесор, вкаран в RETURN на лампов усилвател звучи много по-близко до лампов звук, отколкото лампов предусилвател, включен в какъвто и да е нелампов усилвател.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че е задължително да има сенд/ретърн. Ако ползваш клийн амп и камьончета за драйв - слагаш ефектите след драйва. Ако имаш амп с лек крънч - спокойно можеш пак да ги сложиш отпред, но там цифровите почват да се дънят, а аналоговите нямат опции като тап темпо и ужасно дълго време за повторение (повечето са "къси). Ако имаш хай-гейн амп нямаш шанс да изкараш ясен звучк с ефекти пред ампа. Но имаш вариант за паралелно добавяне на ефекти през друга саунд система, не е задължително да ги чуваш от ампа. Това може да се направи и при другите два варианта. Можеш да пуснеш ефекти към камиончета/процесор и да ги изкараш през домашна/РС система/колонки за слушане на музика. Или ако е на репетиции/концерт - в централно/монитори. Ефективно си правиш wet/dry/wet риг и това не е непременно свързано с мъкнене на 2-3 ампа и 2-3 кабинета, даже изобщо.

Освен всеки ФХ Лууп яде от тона, дори идеално проектиран и изпълнен (някои повече, де). Лично аз ги избягвам като дявол тамян. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.