Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо китарите и амповете не са важни!


Recommended Posts

Приятели наслаждавайте се на китарите и амповете /малки, големи, транзисторни. лампови и софтуерни/ които имате и свирете повече!

Евтина китара + Digitech rp 200

Поздрави!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааам, поуката е, че пръстите и мисълта не можем да купим от музикален магазин. :girl_witch:

Лично за мен е по-важно да се науча малко от малко да свиря, па ако ще да ме заровят със същия страт и под-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е перфектен контрапункт на хилядите въпроси какъв амп/китара/ефект да си взема ,че да засвиря чудно. Безчет са примерите, че всичко е в ръцете/ и главата/ на свиреца :) и си идва с времето и експириънса. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това клипче, като го гледах, преди около 2 години и бях много впечатлен, как Сач пак звучи разпознаваемо, дори и без характерния саунд. Което за пореден път ме убеждава, че стилът е в пръстите, не в китарите и оборудването.

Иначе историята е следната : момчето, което снима е мексиканче, което учи в същото училище, като сина на Сатриани - Зизи. И понеже на училищния конкурс свирил точно тая песен, помолил Зизи да попита баща си, дали не може някой път да дойде у тях и да се запознаят. И ей го на! Просто е много скромен и земен тоя човек, не се надува излишно, като някои от колегите му.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Във всяко нещо има красота - само трябват очи и уши да я видиш и чуеш ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че свири през евтини китара и процесор, Бат' Сач си свири със собственото вибрато, атака и фийлинг и затова звучи като себе си. Е сигурно не му е било достатъчно комфортно, но се справя човека, дори и без ръчка. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Преди години имаше, ама му опада и сега я бръсне :)

Иначе моженето си е можене,техниката(усилватели,лампи,ефекти)или помага на свирача или пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ве тоя пич друга шапка няма ли?... ;)

Не, бе, има. Ама шапката нема други пичове :girl_cray2::cheers2: :cheers2:

По темата - то, ако ампа и китарата правеха китариста, тия наш'е съфорумници, примерно, * да не споменавам никове* не знам как и къде точно са пробили досега...

Ако се направи една анкета с разтоверен отговор: Кой/какъв ви беше първият амп?

Май ще излезе, че "респром спонсорираните" свирят "по-добре"... Естествено с изключения-може пък да не е респром..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.