Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Немога да намеря никъде asio multimedia drivers,иначе по темата нито drums ми се чуват нито каквито и да е midi....това е при cubase 4 и 5.Музиката трябва да се чува през кубето,щото съм с: кубе<zoom g2.1u>USB>Cubase.Дефакто се използват usb драйвери,но и с тези или асио и без и със usb нищо не се чува,нито от кубето,нито от соундкартата на компа.Незнам дали се изразих правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, точно try before bye е мотото на вече бившите H20, благодарение на които има много "безплатни" програми из ОНЕЗИ сайтове. Надявам се ме разбра.

Както каза Fender_str, инсталирай смело :secret:

Абе бивши, бившиии, но все излиза по некое ново софтче от тях. И аз бях чул, че ги няма вече, но се попада и на новички вст-та :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем. :cheers2: С гитар про си изкарвам файла да ми е миди или уав,но като ги вкарам в аудасити нищо не се чува,пробвах всекви начини които се сетя и пак не ще и не ще да ги подкара. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен - просто си провери на MIDI пътечките контролите - онези малките прозорчета където е показано какво влиза на IN - a и през какво излиза OUT - a. На IN - a трябва да е All MIDI inputs , a на OUT- a - съотжетното MS Wavetable ....или VST . Проблема е че може да си ги дал случайно на "Not connected " - става много паразитно с едно завъртане със скрола на мишката и после се чудим що не се чува Май драйверът няма значение - аз съм с версия Cubase 1.02 и със asio4all ! - пръснал съм барабаните (Export на MIDI от GuitarPro 5.2.) на 10-на MIDI пътечки - някои са през едно VST - LM7 , други са през Microsoft GS wavetable - ВСИЧКО СЕ ЧУВА !

 

П.П За първи път се уча да правя барабани през VST , как да съсздавам Drum MAP и т.н. Някой може ли да ми посочи едно читаво VST за барабани - сето звучат прилично реалистично - за метъл музика . Всичките дето ги тегля звучат малко изкуствено по- техно - дискарски

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мисля че проблема който имате се сътои в това че китарата ви е реално аудио а барабаните остават на миди канал със звука от wavetable-то на музикалната ви карта. Пробвайте на канала на който ползвате ударните (предполагам 10-ти) да назначите някой VST plug-in за да може да се експортира реален звук . С две думи- при export audio mixdown се експортира само аудио канали. Успех,

 

Точно в това е проблемът - не могат да се смесват MIDI и реален звук - омлет с тиган, яйца и нарисуван бекон не става - трябва и той да е стински :D

 

Просто записваш midi-ТО на отделна/и аудио пътечки (даваш mixdaun от входа на аудиоплатката вместо mic или line-in ) и то вече е аудио формат и смесването е възможно. Или просто му даваш да бъде просвирено през някакво VST.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пробвай Addictive Drums( Дърпаш версията, която е с retro pack-a, после дърпаш ъпдейт 1.5) Няколко GB са, но ако искаш много готини металски барабани ще ти трябват къв 50тина gb(може и по малко, незнам със сигорност, но моя хард се задръсти като ги инсталирах и нямах място да се изсера вътре) за Toontrack Superior 2.0+Metal Foundry и ъпдейти за superior 2 :) На лично ще ти пиша откъде да си ги купиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

В последно време ми е все едно такова неравноделно; някой да се сеща за читави колекции от луупове (барабани, перкусия) в криви времена?

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове

ще съм ви много благодарен ако ми отговирте на няколко въпроса отнсоно Cubase 5 иснталирал съм я и си и бачкам с нея обаче немога да вкарвам Audio тракове от кво се оплучва това А иначе си прекаравам барабните с Миди през Ezdrummer Също така ми дава грешка при Miroslav Philarmonik ще съм ви много балгаодаре ако ме насочите към нещо за да мога да бачкам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрайте! Имам проблем с cubase 5! АЗ понеже съм самоук и ми е много трудно да науча нещата около cubase се чудех дали някаде има видео , или книги кадето се обяснява кое как се прави??? Другото което е , нуендо 4 става ли за продуциране или е само за аудио обработка?? от каде мога да нямеря и плугини за cubase???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, проблема за невъзможноста за задаване на аудио тракове идва от това ,че когато сте инсталирали cubase 5 сте пропуснали опцията за update 5,1м която всъщност прави този така добър продукт възможен за "безплатно ползване". Препоръката ми е : инсталирайте отново cubase 5 като

давате да си качи всички възможни "неща" които предлага пакета.(версията е около 6 Gb) . След това в лентата с траковете ще имате възможност с десен бутон да указвате аудио тракове (моно стерео). За да сте сигурни ,че точно в това ви е проблема може да видите ,че в момента нямате възножност за експортиране на готовото аудио. Успех.

Редактирано от Rumenman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрайте, Cubase 5 може да ви свърши същата работа като nuendoto, На 1-во време бих ви препоръчал продуктите на steinberg :1 Internal mixing 2 audio mastering . Единия продукт е 2 DVD-та а втория 3. Във втория продукт предимно разглеждат работата с wavelab 6,лато инструмент за мастеринг.По въпроса за vst plug-inite всичко зависи каква музика искате да правите.като за обща употреба на 1-во време може да си качите един hypersonic II Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички !!!

Някой били ми казал как да запиша от дадено VST в wav формат в Кюбейс 5.

т.е. примерно да речем дадена бленда в Albino искам да я запиша на аудио трак

как ли неопитвах и нестава и нестава.

Дано да съм задал ясно въпроса си.

 

И още нещо защо не мога да запиша всеки звук който минава през компа т.е.

като пусан SounForg да записва а съм пуснал песен от Ю туб или Vbox 7 неще да записва

а като пусна Бтв си записва и то супер даже.

Е те това ми се случва за 1-ви път и се видях в чудо.

Редактирано от nota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.