Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Трябва да създадеш миди трак и да изсвириш нещо в пистата му.

После само трябва да експортнеш(Audiomixdown),като си избереш в какъв формат.

Относно записа на клип от vbox,трябва да направиш настройките на звуковата карта от къде да черпи микрофонен сигнал.

Tова става с бутона F4>inputs и ако имаш mix би трябвало да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса по-скоро беше,доколкото вдянах,е как да експортнем аудио в съседен трак/подобно на stem/ в рийпър.Според мен става само>mixdown и т.н играчки,но не и директно в хоста.Горещо се моля някой да ме поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , по 1-вия въпрос нешата стават така:

http://5478568472319240959-a-1802744773732...;attredirects=0

по 2-рия въпрос:

аудио картата ти може би има функцията "what u hear" , кликни на нея и ще записваш всички възможни звуци които чуваш.

успех

Редактирано от Rumenman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , по 1-вия въпрос нешата стават така:

http://5478568472319240959-a-1802744773732...;attredirects=0

по 2-рия въпрос:

аудио картата ти може би има функцията "what u hear" , кликни на нея и ще записваш всички възможни звуци които чуваш.

успех

 

Здравей ми няма картата тази функция "what u hear"

аз съм с креатив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за "записване " Ютюб - има фрии програмки за сваляне, наприме Xilisoft downloader - инсталира се, и в десния бутон се появява опция за запаметяване, а ако файла е прекалено дълъг, в зависимост от скоростта на нета трябва да се изчака малко.

по първия въпрос вече има отговор.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос:

 

1- Създаваш MIDI трак и VST към него (със съответния VST-аудио канал към него!)

2- Създаваш Group Track и раутваш аутпута на VST-аудио канала към този Group Track вместо към стандартния Stereo Output!

3- Създаваш Audio Track и вместо стандартния Stereo In, за input му задаваш Group Track-а който си създал със свързания към него VST-канал. Активираш опцията за записване и опцията за мониторинг на този аудио трак (много важно иначе няма да се появи звука от vst-то в аудио трака, ще го чуваш но аудио трака няма да показва метър-индикации!)

4- Селектираш MIDI трака с който искаш да свириш, натискаш Record на Trasport Panel-a и свириш! Ако си спазил всичко правилно би трябвало аудио трака така да ти записва всичко което свириш в MIDI трака!

 

Забележка: Това е метод за real-time audio streaming на звук от MIDI инструмент в аудио канал и аудио фаил, БЕЗ да се налага да се прибягва до аудио експорт процедури, които по принцип са също вариант за постигане на същия резултат както бе посочено до сега в горните постове!

 

 

По втория въпрос: Аз ползвам Real Player SP (безплатен е!) за даунлоуд, плейване и конвертиране в други формати на FLV файлове тоест формата на уеб-видеото на YouTube и други такива сайтове! Ако искаш да си я изтеглиш и инсталираш можеш да я намериш тук:

http://www.filehippo.com/download_realplayer/

 

Поздрави!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос:

 

1- Създаваш MIDI трак и VST към него (със съответния VST-аудио канал към него!)

2- Създаваш Group Track и раутваш аутпута на VST-аудио канала към този Group Track вместо към стандартния Stereo Output!

3- Създаваш Audio Track и вместо стандартния Stereo In, за input му задаваш Group Track-а който си създал със свързания към него VST-канал. Активираш опцията за записване и опцията за мониторинг на този аудио трак (много важно иначе няма да се появи звука от vst-то в аудио трака, ще го чуваш но аудио трака няма да показва метър-индикации!)

4- Селектираш MIDI трака с който искаш да свириш, натискаш Record на Trasport Panel-a и свириш! Ако си спазил всичко правилно би трябвало аудио трака така да ти записва всичко което свириш в MIDI трака!

 

Забележка: Това е метод за real-time audio streaming на звук от MIDI инструмент в аудио канал и аудио фаил, БЕЗ да се налага да се прибягва до аудио експорт процедури, които по принцип са също вариант за постигане на същия резултат както бе посочено до сега в горните постове!

 

screenshot:

 

VST2Audioscreen.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос:

 

1- Създаваш MIDI трак и VST към него (със съответния VST-аудио канал към него!)

2- Създаваш Group Track и раутваш аутпута на VST-аудио канала към този Group Track вместо към стандартния Stereo Output!

3- Създаваш Audio Track и вместо стандартния Stereo In, за input му задаваш Group Track-а който си създал със свързания към него VST-канал. Активираш опцията за записване и опцията за мониторинг на този аудио трак (много важно иначе няма да се появи звука от vst-то в аудио трака, ще го чуваш но аудио трака няма да показва метър-индикации!)

4- Селектираш MIDI трака с който искаш да свириш, натискаш Record на Trasport Panel-a и свириш! Ако си спазил всичко правилно би трябвало аудио трака така да ти записва всичко което свириш в MIDI трака!

 

Забележка: Това е метод за real-time audio streaming на звук от MIDI инструмент в аудио канал и аудио фаил, БЕЗ да се налага да се прибягва до аудио експорт процедури, които по принцип са също вариант за постигане на същия резултат както бе посочено до сега в горните постове!

 

screenshot:

 

VST2Audioscreen.jpg

 

 

Здравей !!!

Били ми казал как да ползвам FL STUDIO като VST т.е. така че да мога всеки инструмент който ползвам от него да може да ми е на отделен канал за да си му давам различни ефекти в Кюбейса ?

Благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен защото не съм ползвал FL, но доколкото ми е известно това е цяла самостоятелна програма синкуенсер също както е и самият Cubase, не просто плъгин, така че тук ти трябва да разучиш опциите на FL за работа с ReWire! Аз чрез ReWire съм ползвал с Cubase единствено Reason, но точно какви са стъпките които трябва да се направят в FL не зная! Би могъл да погледнеш обаче тези линкове:

http://flstudio.image-line.com/help/html/r...ient_cubase.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези линкове обаче се обяснява как да "закачиш" FL за Cubase от "крайната" двойка изходи тоест от Stereo Output-a на FL, ако искаш отделтините му канали да се раутват (свързват) по отделно с различни канали в Cubase предполагам че е необходимо да ги указваш по аналогичен начин (всеки по отделно!) в FL и да им задаваш bus-ове (демек в кои входове на ReWire канали в панела на Cubase всеки трябва да отиде!) и след това да активираш съответните ReWire канали за всеки от тях в ReWire панела на Cubase! Това мога да го демонстрирам как става в Reason, предполагам че аналогията е същата и в FL:

 

CubaseReWire_01-1.jpg

 

CubaseReWire_02.jpg

 

CubaseReWire_03.jpg

 

Дано това даде известна доза яснота!

 

Поздрави!

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е излишно, свикни да работиш с едната програма. Ако става дума за VST плъгините, които вървят с FL, не тръгват ли с Cubase? Пробвай ги, като специфицираш да търси и в папката, където са те, ако е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и не става и аз работа само с едната и тя е Кюбейса и не че не зная да работя с нея ами просто има някои неща които не съм успял да разбера как стават хитрината .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.