Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

кажете как да го инсталирам тоя 5.5 ъпдеит на кубасе??? аз го инсталирам и като пусна програмата ми иска някакъв LeC това е някакъв лиценз?? как да го оправя това???? а и още имам контакт 4 но когато го пусна и тръгна да зареждам някои sample и ми пише 4е фаиловете немогат да бъдат намерени.мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете как да го инсталирам тоя 5.5 ъпдеит на кубасе??? аз го инсталирам и като пусна програмата ми иска някакъв LeC това е някакъв лиценз?? как да го оправя това???? а и още имам контакт 4 но когато го пусна и тръгна да зареждам някои sample и ми пише 4е фаиловете немогат да бъдат намерени.мерси

 

Иска ти хардуерен донгъл, това се оправя като си купиш програмата! Ако не ти се плаща чакаш някой да го кракне :)!

Между другото: Steinberg пуснаха 5.5.1 update-hotfix, с който са поправени някои крешки в 5.5.0 :girl_cray2:! Линк към двата ъпдейта: http://www.steinberg.net/index.php?id=1782&L=1

Поздрави!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам нуендо 3 в момента и ме интересува дали може да се мапне клавиатурата на компа с keybord от VST instruments,aко някой може да ми каже моля отговорете скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има плъгини, които го правят това нещо. Ма що не търсим? За 4 сек. намерих тия:

http://www.dontcrack.com/freeware/download...oftware/Trollo/

http://www.bome.com/products/mousekeyboard

http://www.vanilin.org/software/midikb.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам миди на M-Audio и когато свиря с него по някое време някои тон забива и звучи все едно е с педал.

Какви може да са проблемите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

когато пусна Haliona и свиря с пианото с педал след време ми остава някой тон,все едно съм натиснал педала и не го пускам.

Блокира много интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди време бях пуснал една тема за това, но виждам, че е изтрита. Бих желал да знам как да експортна в аудио формат инструментите от роланда, които използвам. Какви настройки трябва да направя? Слагам аудио кабели от роланда към звуковата карта, обаче като експортна в уейв файла няма нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сблъсках се с един доста особен проблем:

 

Преди няколко години работих по един сериозен проект (повечко писти, ефекти, VSTi и т.н.). Работих го в Cubase SX2. Понеже толкова разбирах тогава, си мислех че ME Compressor на Steinberg е върха на сладоледа, съответно го ползвах доста. Всички файлове по проекта бяха запазени и всичко си се отваряше без проблеми. Наскоро обаче се наложи да отворя един от проект файловете, за да извадя нещо и се сблъсках със следния проблем - всички ME Compressor-и се зареждат с ресетнати настройки, а нивата на всички честотни ленти са намалени докрай. Разбира се аз ще ги подменя с други компресори, но проблема е че трябва да знам горе долу какво съм направил в оригиналните компресори (няма как да помня), варианта за пресмесване не е опция, а и по ред причини се иска максимално доближава до оригинала. Отначало пробвах да отворя проекта с Nuendo (тъй като в момента работя основно с него), но след като се сблъсках с проблема, инсталирах пак Cubase-а който бях ползвал, както и същите плъгини...пак същата работа. След като ползвам абсолютно същия софт и същата операционна система (XP), единственото обяснение което ми идва в главата (но може и да греша) е разликата в компютърната система. Оригиналния проект го бях работил на една стара машина - точни данни не мога да дам, но процесора беше Pentum 4, 3GHz, но от старите, не от после излезлите двупроцесорни, двуядрени и т.н. (сори ако не обяснявам добре, не разбирам много от този аспект на хардуера). Дъното (Аsus) на тази щайга поддържаше hyperthread, което повишавало скоростта и производителността на процесора. След време това дъно изгоря (с любезното съдействие на ЕОН България :happy: ). В момента съм с нова система, Intel Pentium Dual CPU, 2,2 GHz, повечко РАМ и т.н.

 

Ще съм благодарен за някакви съвети. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е ясно, че ще са reset-нати. Друг комп, нова инсталация....

Само на стария ти комп, дето вече го нямаш, щяха да ти излязат настройките.

Да си ги беше запаметявал като презети- щеше да ти е лесно сега.

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм...няма логика, с другите използвани плъгини (вкл. някои на steinberg) нямам ядове въпреки смяната на хардуера или части от него - след като проекта е записан заедно с всички ефекти, автоматизации и т.н. и се отваря и на различни компютри излиза че бъга е само във въпросния плъгин (или просто не е бъг, а така си е проектиран...да се скапва на друга система)

 

...а то иначе какъв е смисъла от проджект файл, като ще трябва наново да зареждам настройки на всички плъгини и да ръчкам...

 

p.s. само че я има тази подробност че за всеки случай си запазих пресетите на всеки използван ефект...и това не ми помогна - пак се ресетва (иначе плъгина си работи нормално, когато го ръчкам, освен това ползвам абсолютно същия инсталационен файл...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет,

 

Проблема е следния:

 

В момента в комплекта на ММ6 върви Cubase AI5. Инсталирал съм го, плюс последни драйвери за синтито. Работи си. Бях се шашнал че като записах един миди трак в Кюбейза и му казах плей директно към ММ6 и перкусиите зазвучаха с гадни звуци. После усетих че е дженерал миди. После разбрах че само перкусиите са така и то защото трябвало да имам мапинг файл за тях в Кюбейза. Дирих с гугъл и видях че не съм единствения с този проблем. Писах на съпорта на Ямаха в събота, съответно още нямам отговор.

 

Преди да отговорите, моля имайте предвид, че не съм музикант (никога не съм и учил за това) и съм абсолютно нов в свиренето и тия неща, както и Кюбейз. Имам дългогодишен опит с композиране с трекър-тип програми, но както знаем това е аматьорски тип софтуеър.

 

Та въпроса - доколкото мислих има 2 алтернативи за решение, проблема е че незнам тоя мапинг файл как се ползва от Кюбейза:

 

1. Предположение - мапинг файла съдържа мапнати всички комплекти барабани от синтезатора, сътветно един път създаден си го ползвам без промени оттам насетне и някак с менюта си избирам в секуенсъра какво ще свири. Съответно има вероятност тия от Ямаха да имат готов такъв файл и да не е проблем да ми го дадат. Сега се опитвам да диря с гугъл що е то и как се ползва мапинг файла, но още не съм стигнал до ясен отговор.

 

2. Предположение - мапинг файла съдържа мапинг на перкусиите отнасящи се САМО за текущата песен, следователно за всяка нова песен (проект) трябва да си създам аз (няма да има кой друг в този случай) мапинг файл.

 

В момента съм бая зает, че чета едни книжлета за начинаещи на тема миди, уроци по пиано и барабани и честно опитвам да ровя и за Кюбейз но ми идва в повече а за момента идеята ми с него е просто да го подкарам да работи както трябва. Пробвах да го вържа директно с УСБ кабел към лаптопа, както и с аудио интерфейс и всичко работи, без перкусиите, а да му се не види това си е култово важно.

 

Ако някой има опит с Кюбейз и мапване на перкусии ще съм благодарен да помогне.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Потърси си текст файла за ММ6.txt в Гугъл, по форуми на Щайнберг, Ямаха, т.н.

2.Копи-пейст този файл в следните две директории-

C:\Documents and Settings\user\Application Data\Steinberg\CubaseXXX\Scripts\Patchnames\inactive\yamaha

C:\Program Files\Steinberg\CubaseXXX\Scripts\patchnames\inactive\yamaha

XXX съм отбелязал версията на Кюбейз, подобни трябва да са и при теб фолдерите)

3.В Кюбейза от Midi device manager-> Install device-> намираш MM6

Ще ти излязат всички банки, перкусии, т.н.

Това е.

 

ПС- това е начин за контрол миди - миди между хост прогр и синта.

Редактирано от bmmusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, за първи път поствам тук, искам да попитам нещо и надявам се да ми помогнете.

Инстлирал съм си CUBASE 5 но не мога да открия BEATMAPPER в него!

Има ли такова животно в CUBASE и ако има каде да го търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте ,

 

Искам да попитам

мога ли , когато съм сожил ефекти на мастър ефектс , да излюча даден канал и да остане без ефекти ?

 

 

И искам също да попитам , как мога да сложа ефект , на парче (част) , от готова миди наредена песен ?

Това не трябва ли да стане от range selection , да селектирам парчето (частта), което искам да му сложа ефект , от лентата с инструменти да маркирам audio , plug-ins .. но когато кликна там , ефектите ми ги дава празни , и само папките в които са

Да не би да трябва да му направя някаква настройка от preferences .. или от някъде другаде?

Предварително благодаря на който ми помогне ! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.