Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички! И аз така чувах, че на седмицата всичко въврви доста по-добре, а i7 и 6 Гб РАМ не се отразяват кой знае колко по-добре на работата в сравнение с предишния ми Т8400. На таск мениджъра товари едно най-много 2 ядра при експорт например. Естесвено в същото време можеш даже и игра да играеш, но каква полза, като процесите са почти така бавни. Като преинсталирам ще напиша впечатления.... :greenangel:

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ако си с 6 гб рам не очаквай да използваш повече от 3.5 гб рам при 32 битовата седмица. ако искаш да използваш целия капацитет на рамта трябва да си сложиш 64 битовата версия, което е възможно да създадее проблеми. аз съм с 4 гб рам и реших да жертвам около 500 мб рам за да ми е мирна главата, че всичко ще тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз така знам, но понеже дъното ми поддържа трипъл ченъл и така или иначе взех дъно процесор и памети 3х2 Гб от човек, реших да ги оставя така. Засега след преинсталацията всуичко въврви чувствително по-бързо и на таск менажера се вижда че и 8-те или само 4-те физически се товарят равномерно. Голям кеф! :)

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Hypersonic 2 вече има update-ната "въздушна" версия която не инсталира разни допълнителни работи в tray-а и работи на 64bit Win :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам следния проблем с cubase 5 след като сам жклу4ил китарата в line in на компа, влизам в cubaseто и отварям нов проект, от долу на

мястото дето се дава рек да записава ми показва е има саунд защото жу метерчето се дига нагора като почна да сжиря но като почна да записвам пак се вдига но нищо не се записва, моля помогнете 10х предварителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото четох в официалия форум новия 5.5 ъпдейт е ужасен провал. Бил много нестабилен, прецаквал всичко свързано с media bay-a от предишни проекти и още куп глупости :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец ми се счупи файъруеър картата на пулта и я пратих на ремонт в Германия. Докато я оправят карах с една стара Terratec EWX 24/96 саундкарта, която не е съвместима с Уиндоус 7, но някак я напаснах. Сега ми дойде файъруеркартата, но като я сложих (естествено махнах другата) ми премодулира звукът от Кюбейс (демек програмата предава прекалено силен сигнал към пулта и гъгне адски силно). За да звучи нормално трябва да намаля мастера на Кюбейса поне с 15-ина децибела. Миксове, които съм правил преди със същата (Tascam) карта или на саундкартата не са правили такъв проблем. Сега ще кажете "ами намали си входа към пулта". Да, ама не ... файъруеър картата на пулта няма настройка, която да намаля изхода от компа и най-странното е, че този проблем е само от кюбейс. Като експортна парчето както гъгне и го прослушам с каквато и да е друга програма звучи страхотно, само с кюбейса всичко гъгне. Пак казвам преди го нямаше това, а смея да твърдя, че съм много в час с Cubase.

Техниката е следната:

Tascam DM4800 Digital Mixer + IF-FW/DM MKII (FireWire Card) + новия драйвер 1.20 за уин 7

PC - Intel QuadCore 2.4 GHz, 4 GB Ram, 10.000 HardDrive ... (FireWire на дънната платка)

Windows 7 32 bit, Cubase 5

Много е странно, защото преди не е имало този проблем, има го откакто се счупи картата, но сега не е от нея, защото проблема е само в кюбейс.

И още един проблем. От време на време ми забива Кюбейса и изчезват всички звуци. Правя му рестарт и се оправя. Това също е ново, преди го нямаше. Сменях хиляда пъти буферите на картата, правих ги 256, 512, 1024, дори и с 1500 пробвах ... все тая, без никаква причина изчезва звука понякога на 3-тата минута, понякога след час. Уиндоусът е потдъжан, скоро е инсталиран. Едно време Пресли (от този форум) ми обади една далавера да си спра връзката на FireWire-а като нетуорк на уиндоус ХП, но сега в 7-цата въобще не ми го разчита като нетуорк и не мога да го спра. Просто не ми излиза никъде в настройките на нетуоците.

Ами .... разчитам най-вече на Пресли, понеже работи със същия пулт. Надявам се и другите просветени да ми помогнат, благодаря предварително, много съм задължен!!!!

 

А, още нещо се сетих.

На два, три пъти след като ми забие кюбйса ми забива целия десктоп, мишка, клавиатура ... всичко, единствено помага Hardreset. И най-грозното е, че като го рестартирам (понеже съм с две Radeon HD3650 видеокарти и три 22 инчови монитори) едната видеокарта спира да работи, не я намирам, всичко излиза само на единия десктоп и то 640 на 480 пиксела (или нещо от сорта), изписва ми непознат драйвер (за видеокартата), въобще не я познава и даже нов рестарт не помага. Изключвах го от тока ... какво ли не, и накрая помогна възтановяване на системата от предния ден. И тва се случи вече няколко пъти след като сложих FireWire картата. Странното е, че работя с тази система от 2 години всеки ден по 7, 8 часа и за първи пт прави такова нещо. Отварях компа, изчистих процесора, до сега не ми се е случвало тва с видеокартите, но пак си забива звука и то само с Кюбейс. Преди малко преинсталирах кюбейс, но все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да сложиш legacy драйвер на вградения FW интерфейс на дъното - Седмицата (понякога) ги върти тия номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото четох в официалия форум новия 5.5 ъпдейт е ужасен провал. Бил много нестабилен, прецаквал всичко свързано с media bay-a от предишни проекти и още куп глупости :huh:

 

Не мога да коментирам относно Media Bay защото на мен лично този браузер никога не ми е бил приятен и по принцип не го ползвам, може и да има проблеми с него щом има оплаквания! Много често обаче се случва въпросните проблеми на въпросния форум да се дължат на проблеми свързани със системата която се ползва, незправност с драйвъри, лош или неподходящ хардуер, неправилни настройки и прочие (в действителност има доста неразбиране при употребата на този софтуер от много хора!) така че аз поне винаги си имам едно на ум когато чета такива постове! Лично при мене 5.5 ъпдейта се оказа доста стабилен, противно на доста оплаквания в обратната посока, вече направих два проекта с включително и 3rd party плъгини - никакви проблеми, програмата не заби нито веднъж, зарежда си всичко включително и стари проекти от предишни версии, прави ми дори впечатление че и работи по-леко, cpu-то работи забележимо по-добре, определено има подобрение в тази посока и относно стабилитет! Все още си го има бъг-а с "CPU Overload" месиджа, който почва да изниква при по-натоварени проекти със зададен нисък буфер-сайз на ASIO-то, не е оправено това и е доста досадно, за мен това е единственото разочарование с този ъпдейт! Все още съм в процес на разучаване на тази версия така че може да се покажат и други невидими за сега проблеми, но се надявам да греша за това :)!!!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да сложиш legacy драйвер на вградения FW интерфейс на дъното - Седмицата (понякога) ги върти тия номера.

Май стана, вече нямам проблми със засичане, само с по-силен саунд. Благодаря за инфото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.