Jump to content
Българският форум за музиканти

Overdrive pedal shootout


kolio_k

Recommended Posts

Сравнение между 4 овърдрайв/бустер педали.

Отдясно на ляво

 

широкопопулярния N-audio Firesound :-)

Xotic BB Preamp MB

Fulltone Fulldrive 2 Mosfet

Maxon OD9

http://youtu.be/iK9L1yGW7KE

 

Engl Thunder 50 - clean and crunch channels

Shure SM57

Gibson Les Paul Standard

 

Надявам се да ви хареса и ще се радвам на всякакви коментари!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Кольо както винаги прекрасно демо за сравнение. То да му е драго на човек да си слуша.

На мен най-ми допадат ( за моя си вкус) ББ-то и на Ники Файър-а. Другите са си.... тюбскриймъри :)

 

ПП: Кольо, да не ми се обидиш сега - често го правиш този номер от бързане по клавиатурата.

Производителя на FullDrive II Mosfet е Fulltone. На Ники фирмата е ясно, че почва с "N". :)

Казвам го, щото понякога съм се лутал доста търсейки инфо за ефектче със сходно име с...нещо друго.

 

 

 

-----

ModEdit: Ремонтирани са забележките в заглавията, тенкс мистър ОстроОко! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти какво пипнеш все ще звучи :godbless:

Не си включил класиката BOSS SD1,то е до усилватели,говорители..

Последната ми идиотия като звук е маршъл блусбрейкър2 в буст режим преди бос-чето,което е с драйв на 4,резултата е ясен -свириш леко - клийн,с повече атака - драйв,е не за метъл..

едит,говориме за лампови усилватели,които с гейна качват изкривяването все пак.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Firesound-a не отстъпва на големите имена.

На мен само Мофсет-а не ми е по вкуса всичко друго звучи много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за коментарите, радвам се че демото ви е харесало. Както се чува, наистина Файърсаунда не остъпва по нищо, че и отгоре, на най признатите производители на пазара

 

Хилбили, благодаря много :thx: нямам подръка СД1, в Пловдив ми е

 

@shtur4o

 

Как ще се сърдя друже, то аз съм си пълна блейка, а този път и бързах :slap: . Благодаря , че ми обърна внимание :godbless:

 

Ако някой модератор се завърти, много бих искал да помоля да оправи имената на педалите да не лъжа хората!

 

много , много благодаря предварително :godbless:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, сетих се нещо, дето отдавна исках да питам - този BB preamp MB , като е с пот за средите намален до край ( или почти до край), звучи ли напълно аналогично със стандартния BB Preamp или си е различен педал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно демо, както винаги! Като горд собственик на Файърсаунд тройката много ми се искаше да го сравня с точно тези драйвове и дори обмислях да си ги купя след поредния пристъп на GAS. Е, сега вече няма нужда да се бъркам - след това демо съм сигурен, че нямам нужда от тях - Файърсаунда ги бие отвсякъде, поне за моето ухо. Благодаря ти, kolio_k, току-що ми спести има-няма 1000 лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shoot out-а е супер:)

На мен все още всички ми харесват (като че ли Maxon-a най-малко).... тъжно... (не за друго ами заради 1000-та лева :) ).

Firesound-a e супер - това също е ясно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за редактирането :godbless:

 

@DYLGIQ

Радвам се, че съм бил полезен

 

@shtur4o

BB Preamp MB звучи идентично с BB Preamp със среди на около 11 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Кольо. След 6-кратно прослушване моят фаворит е ББ-то. Нооо....както винаги егати цената. :)

 

ПП: МодЕдит-а направо кърти! :hysterical: Обзалагам се, че е бил Цецо. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си пъхна носа където не ми е работа (басист съм все пак), но нали отчитате, че с друго оборудване и друго задкитарно устройство (Кольо както обикновено свири убийствено) резултатите като предпочитания могат да са различни? Иначе и на мен BB и Firesound ми харесват повече от другите два ефекта в това видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен видеото не е класация, а полезна база данни - който има уши, да слуша! Надявам се никой не си мисли, че с едно от тези педалчета ще звукне като Кольо:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ съгласен!

 

Кольо, и тук да ти благодаря за готиното демо. Хубаво е да видя къде измежду останалите бутикови ефекти се намира моя хайван :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.