Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Не са от споменатите марки, но Gibson 500T и 496R (без капачки) са според мен доста подходящи за метал/хардкор. Имат силен аутпут и агрсивен тон. С капачките, обаче, някак си се "кротват"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Относно кулинарната тема, ами не, очаквам когато отида на хубав и респективно скъп ресторант ( а Гибсън е точно това)  храната да овкусена , съгласно начинът по който я вижда главния готвач. И доста от тия ресторанти нямат подправки на масата :). Ама това е без значение.

 

Аз , честно да си призная, хич не зачерквам темата за афтермаркета и половината ми китари са със сменени адаптери. Може би има оправдание за Лес Пол Студио и си прав да търсиш своя звук. От друга страна, лично мнение че от един клас нататмоък, китарата си има свой характер и ако човек търси нещо друго, може би просто си купува друга китара..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ти казах да си купиш ESP, не ме послуша. Сега поне още 5 мнения ще ти кажат, че Gibson не се пипа, уе. И после яко шутове и тупаници. За да не съм съвсем извън темата, ето картинки на реколта 2017:

http://thehub.musiciansfriend.com/guitar-reviews/first-look-gibson-2017-electric-guitar-collection

 

Зеленият Les Paul Classic и ясеновият Custom Studio (???) бих ги уважил.

После дай един семпъл с преди/след нови адаптри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,ама на какъв усилвател я пусна и реши ,че адаптърите са за смяна?

Щото и аз щях да се набутам с пари за други адаптори,след като я пусках на едно мижаво кубенце....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@2+2=0 мненията ти винаги разцепват! Ако си от София, на драго сърце ще черпя бира и ще потормозим гибитата :D Ще се опитам да запиша нещо преди/след, надявам се да се получат нещата, въпреки че съм малко noob (saiboth) :D

 

@iliev.p имам mesa dual recto с 4х12 кабинет и свиря с банда. Адптрите не звучат никак лошо, просто имат малко по-нисък изходен сигнал от това което ми се иска.

 

Новите Гибита от 2017 като че ли нямат кой знае колко промени спрямо преди (като изключим липсата на пула на превключвателя) но си изглеждат супер. Дано повече хора да могат да си ги позволят като ги пуснат масово по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв сигнал,на чисто ли свириш,един драйв за буст и си готов,а "туанг"-а ,характерен за Гибсън не знам дали излиза с напържени адаптери,аз си се радвам на оригиналните,ама не съм метЪл,де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел вчера се похвали, че си е сложил Dimarzio Super Distortion на бридж позиция на неговото ЛП студио. Виждал съм и други да го правят, но все още не сме се видели, да пробвам как звучи. Как ще коментирате така ва замяна? Аз очаквам, че ще е по-метълджийски звук с повече изходно диво, съответно повече кривоч от усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си купил направо китара с адаптри каквито съм решил.Е сигурно няма да пише гибсън на хедстока но какво от това.Според мен всички тея гимнастики са правени отдавна от други хора,резултатите са ясни,това не пречи опитите да продължат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-разпространените 2-3 модела на Гибсън такъва жица вадят, че не знам как може някой да тръгне да ги сменя с цел "по-метълджийски звук и повече гейн". :rolleyes:

Май само харчите пари и разваляте инструментите... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко  :offtopic-001: 
Може и да греша, ама "тежкото" звучене  в група, по-мои впечатления идва  от много добре сработената ритмичност и стегнатост между музикантите ,а пренапържения саунд неминуемо води до мазня, особено ако китарите са  над 1 брой.


 Kато и  особено важно барабаните и най вече касата да е добре аранжирана спрямо акцентите на дадения риф. Не ме мързи да направя някакъв примерен семпъл с LP studio и  редени барабани , но не знам кога бих имал време ... 
А и предполагам е за друга тема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Прав си за това с якия саунд не е непременно с хай-гейн усилватели и адаптери с висок аутпут.RATM звучат доста здраво а е телекастер с не много драйв и джаз бас заедно с барабаните правят този груув саунд.

Цялата тема с адаптерите е оф топик, за тая тема, ама кой както му харесва такива да слага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ти казах да си купиш ESP, не ме послуша. Сега поне още 5 мнения ще ти кажат, че Gibson не се пипа, уе

 

Прав беше.

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.