Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Има студиа от 600 евро, има и от 1200 евро. От студио до студио има разлика. Аз си поръчах от по-скъпите :D

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами боята + лака не е малко, защото там отиват доста часове работа (съответно пари). Топ-а при лес пол китарите е основният фактор за тегло (и тон) така че и той не е за пренебрегване. По-скъпите студиа идват с куфар, и адаптрите също са различни. Тази, към която съм се насочил е с 57 Classic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика с годините,имах една от по-новите,без плътен лак и топа беше махагонов,лека с камери,сегашната е от 97г- кленов топ и от тия с 9 дупки под топа 4,5 кг,абе май пак почнаха да ги правят по тежки.

Ама твърдението че има Гибсън за 300$ е смешно,освен,ако не е потрошен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами боята + лака не е малко, защото там отиват доста часове работа (съответно пари). Топ-а при лес пол китарите е основният фактор за тегло (и тон) така че и той не е за пренебрегване. По-скъпите студиа идват с куфар, и адаптрите също са различни. Тази, към която съм се насочил е с 57 Classic.

Фактора за тегло основно е как е изрязано тялото под топа - има с различни -камери,има и с 9 дупки,започнали са с тия неща,защото старите са били по над 5кг и много китаристи,които свирят по няколко часа прави са се мъчили-то гърба те боли..,а всеки Гибсън идва с куфар,тази леката,която имах беше там шестотин и нещо евро от томан,това преди няколко години и си дойде с куфар,сега не знам,може да са сменили политиката..

Само да не почнат да ги правят в Чайна :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според сайта на Гибсън доста от новите модели са с gig bag....даже SG Standard, което за мен беше доста странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не почнат да ги правят в Чайна :greenangel:

 

 

Те в момента основно разчитат на това, че се правят в САЩ. В момента в който като Фендер кривнат я към Мексико, я Кореа и край, стават 1 от многото марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко остро ще вляза, но Studio 2015 г. с G-Force в някакъв измислен "бърст" в момента е на промоция в Томан за 849 евра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда новичък джипсън струва толкова,китайска реплика с надпис е 300 долара.Като се има впредвид колко баламурници има в Европа и колко тарикати в Абсурдистан бая ментаци ще се продадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ тук като гледам най-ниската цена на използвано Студио в първия попаднал ми японски сайт е към 76,000 йени, което е към 750 долара...

Япония е една от страните с най-висок стандарт в света, ще ми обясниш ли по коя логика вносна китара от Щатите ще се продава в Япония 

на цена на качствена имитация от Азия?

Хайде моля те дай линк към една японска обява за Студио за 300 долара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.