Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

^Аз имам една такава,LP, Takeharu, bolt on и е разкошен и много рядък инструмен, gодината е 1968г., но не е Gipson LP.

А това да си избереш вида и марката адаптер, е привилегия на днешният богат пазар и производство. Какво по хубаво от това!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вече повече от месец свиря на Gibson с BBPro пикъпи. В началото ми се сториха малко "меки", но с времето (и с малко промени в настройките на ефект-процесора) стигам да заключението, че всъщност това е звукът, който искам. Говоря за дисторшън с доста гейн. Като clean са просто великолепни, но пък аз не свиря много-много с чист звук.

Освен това, попаднах днес на тази "статия" - интересно четиво:

http://forum.gibson.com/index.php?/topic/19108-gibson-burstbucker-pro-alnico-5-and-paf-pickups-history-facts-suggestions/

която ме навежда на мисълта, че тези пикъпи са дизайннати доста внимателно и не са плод на случайно хрумване.

 

От друга страна, дори в този форум, попадам на мнения от сорта "какви пикъпи да си взема, за да си сменя BBPro-то на Гибсъна, който току-що си купих". Някой път като че ли дори преди изобщо да си пробвал да изкараш най-доброто от китарата. Та се чудя - купуваш си китара от премиум производител за няколко хилядарки, с идеята, че веднага трябва нещо да и смениш и да я направиш по-добра - защото ти знаеш как, а производителят - не? Или има шаблон от сорта - "ако свириш метъл, слагаш EMG", който ако не следваш, изглеждаш като леймър?

Може пък аз да съм леймърът, дето живее в заблудата, че фабрично конфигурираната китара е оптимална. Пак - говоря за големи имена и сравнително скъпи китари (като Gibson Les Paul, SG, Flying V или Fender American Standard). Ясно е, че в ниския клас възможностите за ъпгрейди са добре дошли, защото там икономическият ефект е заложен по-дълбоко и от дизайна понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям стари  изтъркани  и нерешими  тематики , но в 90% от случаите с ефект-процесор определено  значението на адптерите  за звука ,  спада до минимум :P

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се убедих, че както винаги има 2 страни на монетата. Едната е, хората си казват - Гибсън само с Гибсънски адаптри, това е. Другата е на хората които са готови да експериментират.

 

Наскоро имах честта да подрънкам на signature Les Paul модела на Слаш, който е с неговите си signature адаптри на Seymour Duncan. Еми направо ми откъсна тиквата, нищо, че не е с Гиби адаптри ;)

 

Моята дилема я реших със Seymour Duncan Mayhem Set, защото изпаднаха много изгодно. Като ги монтирам ще споделя отзиви :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поприкючих с тунинга на гибсъна (тук е момента да ме захраните, че пипам китара дето не се пипа).

 

Нещата които бяха подменени са:

 

1) Сет адаптри Seymour Duncan Distortion

2) Черни рамки за адаптрите и пула на суича

3) Метална платка за жака

4) Заключващи ключове Kluson

5) Страп лок Schaller

6) Потенциометри CTS 500K (обикновени, не пуш-пул) + нови кондензатори Sprague Orange drops

7) Копчета за потенциометри като на Gibson SG

8) Екраниране на китарата

 

Резултата от цялата намеса е чуваем и видим. Тъй като адаптрите които монтирах са керамични, ниските станаха по-стегнати. Звука като цяло доста се "отвори", стана по-ясен и стегнат, което търсех аз за музиката, която свиря. Схемата на връзване на електрониката е т.нар. 50's wiring, или както са правили гибсъните през 50те години.

 

037512907.jpg

037512908.jpg

037512909.jpg

037512910.jpg

037512912.jpg

037512913.jpg

037512914.jpg

037512915.jpg

037512916.jpg

037512917.jpg

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и да напише нещо на японски?

Това всъщност е автограф на мистър Лестър Уилям Полсфус свален от пикгарда на прототипа.Направено е в знак на уважение

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на дизайн дори, как е расположено, с какъв цвят направено и т н - направо безвкусно. Много хора ги изтриват и правят класически стил лес пол. А общо взето точно затова е най-непродаваем модел - виж на каква цена е сега в мюзикстор.де, точно заради този "дизайн елемент"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата вече е добила вид, честито. Аз също не съм фен на стикера на гърба на главата и на автографа, ако ще и да е на другаря Брежнев върху бедрото на Цола Драгойчева. Distortion-ите са супер избор, от другия месец май ще можем да правим A/B с Black Winter-ите, доколкото разбрах от Андрей. Без кафявите шарении изглежда доста изчистено и приятно. Чисто информативно, колко излезе цялото модване? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Юбилейната година по принцип се  води за слаба ... традиционалистите изпаднаха в истерия от всякакви  "своеволни " промени  :rulez: , затова в момента  даже предлагат паралено две серии една за традиционалисти и една с нововъведения.
От друга страна след десетилетия може да се превърнат в рядък  колекционерски модел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорейки за колекционерски модели, групата Russian Circles се готвят да пуснат за продажба в Reverb няколко китари, които вече изглеждат страхотно. Има нещо във винтидж гибсъните, щом даже и златният хардуер не може да ме отблъсне. Извинявам се за големите снимки.

 

hhs5kvhcji17jvnjytki.jpg

 

li9axhrytmgzodlp8ipj.jpg

 

jkcbdmvdjllb6co4oebf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@2+2=0

Супер, ще се радвам да ги "сдавим". А модването (с труда на лютиера) малко над 500лв. но мисля, че си заслужаваше всяка стотинка

 

@jim-ph не ме дразни толкова това лого, че да прееба лака на китарата и да прелакирам с неясен и спорен резултат.

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Duncan Distortion са хелъва пикъпи за метъл, но винаги ми идват една идея по-"светли" и именно по тази причина съм си мислил да ги натикам в Лес Пол, но не исках да си развалям Гибсъна :) Радвам се, че има по-смели от мен; надявам се, че ще има и аудио снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.