Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

в лоджик за писи е роксолид

 

ако имаш възможност пробвай ги в лоджик и ако и тогава се разминават(което ме съмнява) значи проблема е нейде или в драйвер или в хардуер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно открих как да излъжа и старата версия :P Изтеглих новата и сега ще видим какво са изпробвали :P

Мерси за помощта!! :metalist::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че проблема е от хоста. При мен пък работят ОК в Кюбейса! А вчера колегата RockMan се оплака, че има абсолютно същия проблем с Groove Agent 2... :ph34r:

Има нещо гнило в Дания... :P

 

П.П. Musicman, прегледай файла от документацията на Кюбейса: Issues_And_Solutions_Cubase_SX_3.0.2.pdf

Там има разни проблеми и възможните им решения. Дори видях нещо за плейбек/рекординг поблеми заради различни семпълрейти на аудио картата и зададеното в Кюбейс проджекта...

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, може верно и това със семпълрейтите да е пшроблем - ако си заредил dfh в проекта и след това си сменил семпъл рейта на проекта - почти сигурно ще имаш проблеми - в документацията на Cubase пише семпълрейта да се задава винаги в началото на проекта, макар да не е уточнено точно кое смятат за начало щото примерно като създадеш нов проект той винаги ползва последния ползван семпъл рейт и ако искаш друг семпъл рейт трябва чак тогава да го сложиш а това вече не е точно началото на проекта но все пак така няма проблеми..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямах възможност да си поиграя тези дни но утре ще имам време и ще докладвам какво съм направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички.Имам проблем със свързването на клавир по Миди в cudase sx.Свързвам всичко но нямам никакъв сигнал.Не съм сигурен че правя точните настроики в програмата,и незнам дали съм направил точните настроики на саунд картатаjava script:emoticon(':wall:')Ако може някои да ми помогне ще бъда много благодаренjava script:emoticon(':godbless:')картата ми е Creative SB Audigy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало да питам какъв е клавира и как го свързваш - през МИДИ или ЮСБ интерфейс?

По принцип на Транспорт Бар-а има едни..."левъл метри", които показват активност по МИДИ интерфейса. Дори да не чуваш НИЩО трябва да се мърдат те...

И дай малко повече инфо какво имаш в Кюбейс проджекта - трябва да имаш МИДИ трак, някой плъгин на изхода, включен "монитор" бутон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи отворил съм миди трак слагам плъгин на аута но нищо.Никъкви индикации не се движат явно не вкарвам никъкъв сигнал.А клавира е евтино casio но идеята ми е да го ползувам само за миди клавиатура, занимавам се по принцип с китара.Мисля че проблема ми е някаде по настроиката на интерфеиса някаде по саунд картата ли незнам.несъм сигурен че съм го откл. този миди порт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще боцна моя кейборд да ти снимам какво имах предвид за активити-то. А ти кажи с какъв кабел го включваш от клавира към компа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

не знам дали си решил проблема, но се натъкнах на следното предложени за решение (на руски):

 

В директории, где установлена НУЭНДО, путь по умолчанию C:\Program Files\Steinberg\Nuendo\MIDI Port Enabler, установлен файл нулевой длины с именем "ignoreportfilter". Перемещаем этот файл из директории MIDI Port Enabler на один уровень выше, перезапускаем Нуэндо и видим, что теперь появились как сэмулированые так и "родные" миди порты. Заходим в Device Setup и выставляем для эмулированых портов Direct Music, параметр "Show" на "No" для того чтобы случайно их не заюзать. Это решение для тех у кого проблемы с МИДИ таймингом на сэмулированых портах Direct Music. Опять же повторюсь, эта проблема встречается не на всех системах.

 

Това го пишат като препоръка и за Cobase SX 3...аз мисля скоро да го пробвам за разнообразие (сега съм със Сонар и там нямам грижи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.