Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

доколкото съм запознат, всяко легално прекарване на софт през граница се обмитява и си готов, поправете ме ако греша

когато прекарваш софт през митницата може да обмитиш само носител, опаковка, логистични разходи, но не и него. практически софтуера се продава като "лиценз", което по народному си е "разрешително". на същия принцип щяха да обмитяват на митницата и шофьорските книжки ако са издадени в чужбина, защото по същество те са разрешително за шофиране.

не съм чел нормативни документи по темата и разсъждавам в текст. ако някой е по-запознат нека ме поправи ако и аз съм в грешка :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм запознат, всяко легално прекарване на софт през граница се обмитява и си готов, поправете ме ако греша

когато прекарваш софт през митницата може да обмитиш само носител, опаковка, логистични разходи, но не и него. практически софтуера се продава като "лиценз", което по народному си е "разрешително". на същия принцип щяха да обмитяват на митницата и шофьорските книжки ако са издадени в чужбина, защото по същество те са разрешително за шофиране.

не съм чел нормативни документи по темата и разсъждавам в текст. ако някой е по-запознат нека ме поправи ако и аз съм в грешка :-)

Така е за носителите, но ДДС-то е дължимо :metalist:

След присъединяването в ЕС, няма да е така вероятно, ако софтуера е ЕС производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е за носителите, но ДДС-то е дължимо :metalist:

След присъединяването в ЕС, няма да е така вероятно, ако софтуера е ЕС производство.

конкретно за мито разсъждавах. ДДС-то е ясно, но ако се продава лиценза на пазара. ако е внос за директна употреба - пак не ми е ясно по коя тарифа ще го обложат ... все пак лиценза е представен примерно чрез стикер, договор или фактура - дори може да не съществува и на някакакъв физически носител, а да е логнат само в някаква база.

 

ако питате мен - купувайте си лицензи от хамериканско без притеснения освен ако не констатирате някака забрана за експорт. дори и тя да бъда нарушена - вероятно това ще е само по тамошните закони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи, като си сменях дефектиралата звукова карта ми беше обяснено, че при подмяната с нова пакета със софтуера към нея подлежи на обмитяване, ДДС, обаче така и не са ми искали пари, така че :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, а тия версии на кубейс които вървят безплатно с аудио карти от порядъка на 100$?

 

Примерно 0404 върви с кубейс ЛЕ, колкото и да зле поддържа 16 вст инструмента, има си инсърти, 48 аудио канала, 64 миди канала и даже дитър апорей, би трябвало да върши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно не мога да разбера. Човекът се интересува от това да си купи този софтуер и то точно в тази му версия. Защо въобще разсъждавате върху това трябва ли му или не му трябва. Да му препоръчвате музикален софтуер е като да продавате на краставичар краставици. Вземете си направете труда да му посетите сайта и да чуете какво е записал до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
плс хелп! Данчо, моля ти се питай...

Най-накрая успях да се свържа с Илиан Илиев от "Мецофорте Рекърдс". Цената на последното Кубейс СХ-3.хххх е 825 евро. Това е цената от миналия месец. Според Илиан ако този месец има промяна (изоб6то), то тя 6те е евентуално надолу.

Обе6та да ми прати пълната ценова листа на Стейнберг и като я полу4а, 6те я пусна тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вече имам Кубейс СХ3 в кутия с донгъл и чакам да пристигне

купен от САЩ Competitive Upgrade за $399

 

мерси на всички

;)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще е "лицензен" за ползване в БГ?

от стайнберг ми казаха че ще е

писмено и после по телефона

С идеята да го ползвам и в УСА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах от предишните постове в тази тема софтуер закупен от чужбина не е легитимен за употреба тук. И не мисля че думата е на щайнберг, по скоро е на алмар и агенциите които защитават техните интереси. Нещата не опират до самия софтуер а до лиценза за ползването му. А Алмар са "ексклузивен" представител... софт може да си купиш от всякъде, но лиценза му за ползване се получава от тях. Реално погледнато ти си ги лишил от 700$ (разликата между тяхната цена и тази която ти си платил). Смешното в случая е че надценката е почти три пъти... мръсни копелета ей...

 

Не че нещо, ама и мен ме вълнува това, защото съвсем скоро нещата ще загрубеят и много от нас ще трябва да избират - да си купят лицензиран софт или да се откажат. Аз не мисля да се отказвам, и ако софтуера от чужбина се продава с лиценз за България би било наистина супер. Дано след като си го купил да получиш отговор скоро, че да светнеш и останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз доколкото разбрах от предишните постове в тази тема софтуер закупен от чужбина не е легитимен за употреба тук. И не мисля че думата е на щайнберг, по скоро е на алмар и агенциите които защитават техните интереси. Нещата не опират до самия софтуер а до лиценза за ползването му. А Алмар са "ексклузивен" представител... софт може да си купиш от всякъде, но лиценза му за ползване се получава от тях.  Реално погледнато ти си ги лишил от 700$ (разликата между тяхната цена и тази която ти си платил). Смешното в случая е че надценката е почти три пъти... мръсни копелета ей...

 

Не че нещо, ама и мен ме вълнува това, защото съвсем скоро нещата ще загрубеят и много от нас ще трябва да избират - да си купят лицензиран софт или да се откажат. Аз не мисля да се отказвам, и ако софтуера от чужбина се продава с лиценз за България би било наистина супер. Дано след като си го купил да получиш отговор скоро, че да светнеш и останалите.

Софтуера смятам да ползвам не в България.

А затова че го купих сега, просто използвах възможноста

че имам Сонар ЛЕ и мога да премина на Стайнберг на тази цена.

Това е няква промоция.

 

 

2 пъти звънях в София на Алмар да питам за лицензи и за покупка

дори за купуване на втора ръка и после ъпгрейд евентуално,

Млада дама просто записва името ти и телефона и това е.

Защото ми предложиха Кубейс СХ2 с Лм4 и Хелиън1 на добра цена

втора ръка.

Също 2001 вече съм купувал Кубейс СЛ 430 евро някъде беше

от Амлар КО

 

Сега просто ми трябва софт за Сащ. Който може да ползвам на преносим ПЦ

и вече е купен там.

 

А за цените няма си на идея.

 

 

Доматите в Сащ са 1.30$ Тук са 3,50 лв

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да добавя

всяка стока , софтуер включително

се плаща мито и ддс ако надвишава 50 евро.

Ако някой мисли да купува софтуер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.