Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Не знам дали ще съм от полза, но аз имах някакви проблеми с МИДИ-то в Кюбейс и със същия процесор, като се оказа, че това е при овърклокнати процесори, ако твоя е такъв? Оправи се с някакво цъкче, което трябва да погледна - да синхронизира МИДИ-то по системния часовник, а не по тактовата честота или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи щте ти бъда много благодарен ако ми изпратиш снимка,кабела ми е петици към клавира а към картата ми е букса мисля че е геимърска като на джоистиците :think: Когато влеза в настроиките на саунд картата в менюто аудио-миди music playback имам следните налични опции:MPU -401 ; Creative External MIDI ;Creative SW Suntesizer ;i Microsoft SW Sinth . Кое от всичките е миди порта? Аз активирам MPU-401защото мисля че това е гейм порта , но така ли е :think: Голяма лудница B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нито едното! Това са "плейбек девайсес", т.е. тях можеш да ползваш за прослушване на МИДИ файлове (е, не само файлове).

Аз имам МИДИ клавиатура, която ползвам през ЮСБ интерфейс. Пъхам жицата, цъквам пауър копчето и тя светва. В Девайс менаджера на ХР се появява "USB Audio device". Не съм сигурен, но мисля, че при включване през гейм порта нищо различно няма, независимо дали си включил или не клавиатурата. За съжаление нямам опит с този начин на връзка...

 

Най-първо би трябвало да си разрешил гейм порта от БИОС-а, което явно си направил, тъй като ти се виждат в Контрол Панел. Като пуснеш Кюбейса, върви в Device Setup и си разгледай джаджите. Можеш за включваш и изключваш устройствата, които няма да ползваш. "Изключваш" означава да не се листват там, където имаш възможност за избор.

 

Друго - това за активити-то. Дори без да имаш проджект (при правилно свързване) би трябвало да имаш МИДИ активити. Това се вижда в едни колони върху Транспорт бар-а - като натискаш клавишите, тия червените трябва да подскачат нагоре!

 

Оттам насетне вече създаваш проджект, добавяш МИДИ трак, на входа слагаш МИДИ клавиатурата, а за изход някакъв плъгин. Ако ще записваш трябва да е включен бутона Record, а за да се чуваш - Monitor. Нещо като ТОВА. Ако всичко е ОК би трябвало да "свириш"...

 

Да не би при връзка през гейм порта се добавя ръчно устройството от MIDI Device Manager? <_>

 

Айде някой разбирател да се обади, че пиша вече 40 минути без да знам дали има файда... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много съм ти благодарен за отделеното време и подробното описание ,ще пробвам всичко което ми написа.Още веднъж много благодаря <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам проблем с Кубейса.

Докато записвам един трак - чувам всички други тракове, но не чувам този който записвам?

Откъде се разрешава тази опция (както е в Адобе Аудишън - опцията АУДИШЪН МИКС).

 

Мерси предварително на спецовете по Кубейс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От самия миксер на звуковата ти карта пуснат ли е микрофония/линейния вход на директно чуване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Таскам ФВ-1884 сърфейс (аудио/миди интерфейс). Когато записвам през Адобе Аудишън става без проблем да прослушвам и микса и това което записвам в момента, но през Кубейс - не!

Т.е. проблема не е в компа, а в програмата. Трябва да има опция някъде ?!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам не е от Рекорд и Монитор бутончетата, намиращи се в аудио трака, където записваш...

Да не е опцията Direct Monitoring? Намира се в Preferences -> Device Setup -> VST Audiobay. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.