Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

За жалост този конкурс отдавна вече е политически и бидейки такъв няма и как да се очаква кой знае какво майсторство или уникалност на изпълнителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, TONY написа:

По скоро, като Ойро Ален Мак 2.

Още на 24.02 беше ясно, кой печели.

Не е ясно защо и как, убивайки музиката, ще се борим за мир!?

Беге Интелиджънт мюзик проджект, който най-малкото е интелиджънт, ама хайде - рядка музикална дришня ( макар и 10 пъти по-добра от украинската), която и Рони Ромеро не може да спаси. Един менте композитор, дето си избива комплексите, решавайки да се прави на голяма работа, мислейки си, че може да направи голям пробив, като наема световно известни музиканти. ps - отвратителните gay песнички, които са традиция на този конКУРс, няма какво да се коментират.

Идеята е такава - колко хубаво си живеем в Евро бардака. Мир, любов и Слава Украине!

Тони, поздравления за точният анализ, който почти съвпада и с моят  поне в горният цитат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mersi!

Между другото, преди седмица, две, попаднах случайно на линк с целият албум на миналогодишните победители

Манескин. Оказа се доста добър албум, като може да се каже, че Манескин са италианска кръстоска на Ред хот чили пепърс и Соник йут. Албума е добър, слушаем ( разбира се новият РХЧП е по-добър). Препоръчвам да се чуе.

Сещам се и, че Украйна спечели еувизията с Руслана, 2004-та. Тогава имаше уайлд денси. Беше си и хит за нези години. Хвърлих поглед, кои са печелили от 2000-та насам. Повечето не ги и помня или си ги спомням бегло....Е, да Лорди и Кончита ги помня добре, но не бих казал с нещо добро. ( Лорди са ми доста тъп финландски пунтаж на Кис)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Euphoria на Loreen, мисля че си струваше приза ... един от малкото случаи след 2000-та, в които бяха уцелили парчето, което най-много заслужава. :D

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

@CyberGene Най-модерното, за което знам е Izotope RX 9 Music Rebalance. Има разни клипчета в YouTube и резултатите са задоволителни, естествено няма как да е перфектно, но е доста по-добре от преди 10 години. Както обикновено, вокала трябва да е dead-center за максимални резултати, иначе ако е както в модерните хип-хоп парчета по панорамите, за да звучи ужким "по-голям", не вярвам да става толкова добре. Освен това, предполагам, че тези гавраджии народно са окъпали вокала в реверб, хармоници и auto-tune, за да се скрият артефактите ... постарали са се. :D

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокалите започнаха да се вадят добре след появяването на AI алгоритмите, а дотогава, както спомена Koobenot, ако водещият глас не беше в центъра или пък беше размазан с много ривърб, практически нищо не се получаваше. Реално на този етап AI алгоритмите са 2 (всеки с плюсовете и минусите) и всеки производител ползва или единия, или другия, като дори май внасят и собствени подобрения. Правил съм си опити кой е по-добър, като съм сравнявал крайния резултат с RX, Acoustica, RipX...резултатите са сходни, но при някои конкретни песни чувам доста разлики, а и времето за обработка при различните алгоритми драстично се различава. На този етап все още не виждам някъде да се прави разграничение между водещия вокал и беквокалите (всичко се разпознава като вокали), освен това ако примерно ми трябва само изолирам само щрайха, това също няма как да се получи, тъй като "в коша" с щрайха има поне още 5-6 други инструмента. За артефактите няма да говоря - те си присъстват така или иначе, но да не забравяме, че тези алгоритми едва сега прохождат и тепърва предстои да се усъвършенстват. Аз поне преди 7-8 години не можех да си представя, че толкова скоро ще могат да се изолират сравнително добре гласове, ударни, бас или нещо друго. С две думи - полезен инструмент е, макар и не за прецизна употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В средните векове в Гент /настояща Белгия/ съществувала професия събирач на урина. От нея се добивал амоняк, тъй необходим в кожарската и други промишлености. Събирачите на урина обикаляли сутрин из града и плащали за урина. Намерили се тарикати, разбира се, които разреждали урината и така се наложило да се появят и опитвачи на урина - хора, които на вкус и оглед определяли качеството на урината. С времето химията напреднала и се появили методи за добив на амоняк, които направили професията безсмислена. Всички специалисти по урина се обединили и така възникнала пивоварна Каменица. :D

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един младеж отишъл при Великия майстор и казал:
— Велики, научи ме на кунг фу!
Но Великият майстор отвърнал:
— Да, ще те науча на това изкуство. Но сега не приемам нови ученици. Ела след година.
След година младежът се върнал.
— Велики учителю, научи ме на кунг фу!
Майсторът се начумерил и отвърнал:
— Да, ще те науча на това изкуство, но преди това трябва да се научиш да постигаш вътрешна хармония. В течение на 3 години всяко утро съзерцавай изгрева на слънцето, а всяка вечер – залеза му.
След три години младежът се върнал.
— Велики учителю! Три години всяка сутрин съзерцавах изгрева, а всяка вечер – залеза. Научи ме на кунг фу!
— Добре – казал Великият майстор. – Но преди това трябва да се научиш да постигаш невъзможното. Върни се, когато се научиш да левитираш на пет метра от земята.
След пет години младежът се върнал, вече не толкова млад.
— Велики учителю! Пет години всеки ден се посвещавах на усилени тренировки и сега вече умея да левитирам над земята – казал той и се издигнал на пет метра във въздуха.
— Баси майката! – казал Великият майстор. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако случайно докарате сватята от Шефилд, булята от Ню Хемпшир и бубайко от Ковънтри ... о тогава, сър, тези хора трябва да са наясно за какво иде реч! Чиърс! :D

279334216_5747493955311198_2072147424782660792_n.thumb.jpg.a229e6154c512599d4720dffe0389d02.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Родопската теснолинейка Септември е с широчина на междурелсието 76 сантима, което според разни градски легени и форумни тролове се равнява на дължината на к#р@ на Конят Шарколия на Хайдут Велко ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.