Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

^ На мен винаги ми е бил объркващ термина "закрити вратА", но и за това си има обяснение:

https://classplus.blogspot.com/2014/04/blog-post_24.html

 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
- Фиксна ли ишуто от вчера?
- Кое ишу?
- Ами дето ти го сенднах вчера заедно с рипорта и фийчър рикуестите.
- А-а-а-а, ами арейзна проблем. Аз щото сендвам един рикуест и сървърът нали трябва да ми ритърне риспонса и да си криейтне сешъна, а аз да рисийвна едно куки. Е да де, ама ми ретърнва ерор риспонс и ми хинтва че обджекта не бил авейлъбъл.
- Ами гоу ахед! Разлогни се и пак се логни, барем се рифрешне. Нали знаеш за дедлайна? Гледай да го фикснеш асап, че трябва да се имплиментват сървисите по другия проджект. Ай!
Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикантски термини според българския фолклор

  • кЕтара до двеста лева с дисторжар и хорос - Китара до 200 лв. с Distortion и Chorus. Обикновено младежите питат коя е най-добрата за тази цена, за да могат да свирят Металика на нея :greenball:
  • хамбукери - humbucker-и
  • бичкия/мъзга/стъргалка/металургия - high gain канала на китарна апаратура / distortion педал
  • камионче/настъпикутийка - китарен педал, който се настъпва
  • адаптОри - адаптери (pickups)
  • Дроб Сърма - китарен строй за тежки стилове - Drop C
  • Зулум - японската марка за китарна техника/аксесоари Zoom
  • Дигитеч - побългарено наименование на Digitech
  • ”Сийке, не строй!” - фолклорно наименования на парчето на Metallica - Seek n Destroy
  • Нотинг Елс - Nothing Else Matters
  • Смока - Smoke On The Water
  • Мастъра - Master Of Puppets
  • Стеруея - Stairway To Heaven
  • басьорка - пасивно озвучително тяло възпроизвеждащо ниски честоти … често се ползва от DJ-ите
  • фънкажи - когато бас китариста започне да свири фънк мотиви със slap техника с цел да се похвали пред колегите или пред някоя девойка
  • надАли Експрес - AliExpress
  • йоника - всякакъв тип клавишни инструменти, вариращи от дигитално пиано до синтезатор Касио за 50 лв.
  • копчета - клавиши на пианото
  • баня - ефект reverb с дълга опашка
  • ехо - ефект delay с повтаряне на сигнала
  • девятка - специфичен ритъм при кръчмарски клавири в размер 9/8-ми
  • гама - тоналност … Пример: “От коя гама е парчето, дето ще свирим?”
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/4/2023 at 5:37 PM, Лими said:
- Фиксна ли ишуто от вчера?
- Кое ишу?
- Ами дето ти го сенднах вчера заедно с рипорта и фийчър рикуестите.
- А-а-а-а, ами арейзна проблем. Аз щото сендвам един рикуест и сървърът нали трябва да ми ритърне риспонса и да си криейтне сешъна, а аз да рисийвна едно куки. Е да де, ама ми ретърнва ерор риспонс и ми хинтва че обджекта не бил авейлъбъл.
- Ами гоу ахед! Разлогни се и пак се логни, барем се рифрешне. Нали знаеш за дедлайна? Гледай да го фикснеш асап, че трябва да се имплиментват сървисите по другия проджект. Ай!

🤮

Хора, недейте така! Влизам в тоя форум и в тая тема, за да разпускам, а не за да си припомням какво е на работа! 🙂

За наказание, ето ви песен, изпълнена от Светлин Наков:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

– Докторе, лошо ми е!
– Какво ядохте?
– Гълъб ядох.
– Гол гълъб ли ядохте?
– Ами, хванах го, оскубах го. Да, ядох гол гълъб.
– Голям гол гълъб ли беше?
– Дааа! Беше голям гол гълъб.
– А ядохте ли главата на големия гол гълъб?
– Ядох главата на големия гол гълъб.
– Гола ли беше главата на големия гол гълъб?
– Разбира се, че беше гола главата на големия гол гълъб! И какво?
– Ами нищо. Аз съм логопед. С каквото можах, помогнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от мъжeте, българската граматика има два члена - пълен и непълен или, както би се изразил титанът на родната мисъл - Божинката: "ПълниЯТ член е като непълниЯ, само че пълен."
Пълен член имаме тогава, когато субектът, за когото въпросният член е прикрепен, извършва действието, за което се говори в изречението.
Пример:
ГолемиЯТ му член ѝ видя сметката.
Тук членът се е проявил като виждач на сметки, следователно е пълен. (Или поне е бил до момента на виждането на въпросната сметка.).
Непълен член имаме тогава, когато субектът се мота из изречението, ама не извършва действието, за което се говори.
Пример:
Тя видя сметката на големиЯ му член.
Тук членът, àко и да участва в далаверата, е пасивен и не той извършва действието, което тутакси го прави непълен.
И за да се изясни още по-добре всичко:
пълният член се слага отзад на извършителя на действието!
 
С това обяснение човек ще го запомни завинаги и никога няма да обърка двата члена и ще знае къде да го тури.
 
 
 
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Скъпи, искам за 8-ми март нещо лъскаво, цвят металик и да вдига от 0 до 100 за 4 секунди!
И той й купил кантар...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

😇 

😍 Честит празник на тези и умни и красиви и честни жени, които и тази година няма да ми откажат!
И бъдете добрички! 🥰

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиен пита: - Защо вашите сътрудници не ми отговориха в събота вечерта?

Отговор: - Нашите сътрудници се бият да ви отговорят в събота вечер. Битката продължава и в неделя, за да излъчат победител в понеделник сутрин, който да има честта да се свърже с вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.