Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Аз лично не, тъй като съм нямал особен интерес към такъв тип ефекти. Но Лудия професор владее моджото, така че ще е интересно да се чуе в DIY производство :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми снощи го нахвърлях на бредборд и ядовете почват още в първата секция на 072 след като подкарах сравнително чист сигнал и в първата и във втората част на 072 се почнаха ядовете с капризния PT, които още не съм изчистил щото са няколко бъговете. Понеже е мазало на бредборда днес ще почна бавно лека полека на ново да събирам карантийките  :wallbash: защото предполагам, че и многото бира вчера е оказала сериозно влиание върху реденето  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да зацапвам подредената тема с общи технически приказки, ако искаш да продължим темата за ефекта, предлагам, да направиш отделна тема (освен, ако Сънчо не иска да остане в неговата), но като цяло, не съм голям любител на PT-базираните ефекти. Чисто субективно, тези базирани на BBD, ми звучат по-добре. Разбира се, изключвам Lell CZ и някои други ранни цифрови ефекти, които по-скоро ми харесват като звук. През последните месеци, през дъцете ми минаха няколко (Little Angel Chorus, PT Delay и други) ефекти, базирани на тази схема и честно казано, не останах впечатлен. Не знам, дали е заради самата ИС, или заради останалата схемотехника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК приключвам с общите технически приказки!

 

Педалчетата на лудя професор са си екстра, не случайно и цената им е висока

 

Готово, събрах го на пробен борд, всичко си е ок в общи линии много си ме кефи и автоматично, като го събера в кутия попада в нещата които ползвам.

Има слаб бръм но предполагам, че като се затвори в кутията ще изчезне.

 

81e75751f7be853e.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кача клипче направо като му туря копче за байпаса в събота, че свършиха 3PDT-та та та та.  :icon_shithappens:

Относно схемата всичко е точно и я вписваме в графа изпробвани, брум вече няма, както бях писал по-горе, има изключително минимален шум както всички активни ефекти, потенциометрите се държат адекватно всичко е тип-тоК  :bravo:

 

Е до тук я докарах:

6b25646acc7f4551.JPG

 

 

И за малко раздвижване на темата още картинки:

Ето един не екзотичен ефект но в екзотичен винтидж (в превод на БГ селски) вид, :hysterical:

 

0257df349d1c005c.JPG

 

6532ddb8e56533ff.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе картинки хубаво, но нека да има и звуци и кратко описание - това е идеята на темата :) Картинки, вярвам, всеки от по-занимаващите се с тематиката може да приложи в съществени количества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ясно ми е но без картинките из нета нямаше да я има тая тема, а аз горепосоченото не го възприемам за спам, ако на там биеш.  :yes:

 

Ще има и звуци и избягвам ненужните постове  :thumbs_up:

 

MXR-a е с оригиналните му диоди 1N270 и с врътка за гейна започваща с буквата "C" казано на български "антилогаритмичен" макар и не екзотичен ефект е култов, защото всички, които са тръгнали да се занимават с начинание "направи си сам настъпи кутийка" първо него са направили. 

А в интерес на истината не е никак лошо драйвче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съм правил на mad professor deep blue дилея и мога да кажа че е много як педал и до скоро си го ползвах постоянно.  :metalist:

Изнамерих една снимка. На горния ред, отдясно на захранването  :greenball:

RIG1.jpg?lgfp=3000

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ^^ e готово, пускай и семпли. Нещо с акорди, някаква мелодия

Mix ключа е dry-wet, нали?

Имал съм разни зуум процесорчета да си играя, и едно от нещата които най-много ме е дразнело е, че не можеше да се регулира нивото на повторения сигнал, спрямо необработения.
Което автоматично правеше дилея неизползваем в 90 % oт случаите :D.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука можеш да регулираш нивото на дилея м/у чистия, необработен сигнал.

То хубаво, ще пусна семпли само дето излезе проблем, който го нямаше преди на тестовия борд, в повторенията (дилея) има шум. Като го отстраня ще кача и семпли ма се затлачи работата, няма да цапам хубавата тема на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Момчета направих това
Ето и семпъл.

Проблема е волума трябва да е към 3-4 часа за да мачне байпас сигнала.

Някакви идеи?
http://www.sabrotone.com/?attachment_id=2467

https://soundcloud.com/diminalbantov/diy-250-drive

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^А ти искаш, това да става при волюм на 5 ли?

Ако да - можеш или да ползваш потенциометър с друга крива (трудно за намиране на практика), или да сложиш някакъв резистор, последователно на потенциометъра (на горното му краче на схемата), със стойност, равна на около 20-30% от съпротивлението на потенциометъра.

Плавно ли усилва този, който си сложил, или изведнъж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.