Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

По принцип не е редно май точно аз да споделям в този раздел, но четейки напоследък темите из форума, си казах дай да вкараме малко винтидж моджо, че стана много бързо, лесно и евтино (уж), а пък бавното, трудното и скъпото (не твърде всъщност, ако не се отчита времето:) ), ако не друго носи собствено удовлетворение, пък и в случая тон, който ми харесва доста. Драйвът е реализация на COT50 с малка модификация, тъй като не успях да го намеря скитайки тук таме по света за лични проби, защото май вече не се произвежда. Та реших да си го направя де, но по-малко по особен начин... и с по-древни (като тип и изпълнение компоненти)

Картинки:

 

8276051262_b8984a8de0.jpg

 

8274972045_d62ee256d3.jpg

 

8276038520_a757877506.jpg

 

Звуци:

http://soundcloud.com/synchu/502-mojo-build-demo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тва е :)

с какъв чейн е записано? амп симулация, ламповия ти преамп, или лампов амп с големия кабинет и микрофон?
с гейн докрая почва да ми звучи малко сухо и задиращо, а и защо не го увеличиш повече, примерно с гейн от друг компонент от чейна?

В смисъл, да го чуем в конфигурация за lead tone, макар че по-голямото изкривяване и цялостния тон ще зависи  доста от другите компоненти в чейна.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^&^^Мерси.

^^Не виждам необходимост от допълнителен гейн в интерес на истината. Един чудесен соло тон може да бъде доста чист.

При всички случаи добавянето на един компресор да кажем доста омекотява резултата, но за сметка на динамиката разбира се.

Ето в този пример е така, след средата се включва един много лек драйв, тип Маршал Блусбрейкър (и е без компресора, който е тип MXR/Ross)

https://soundcloud.com/synchu/502-mojo-build-demo-comp-kot

 

Записът е стандартен - Телекастър, ефекта, лампов амп, микрофон(EDIT: сега погледнах всъщност са два - един е906 пред кабинета и един кондензаторен в стаята), компютър (+ривърб & дилей) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още вчера го чух и мноо ми ареса как звучи. Даже се замислих дали и аз да не му направя едно кръгче :) Няма да е сглобено така про като твоето, но поне мога да го тествам. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Със сигурност може да се тества :) Доста е добър за моите цели и според моите представи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сънчо, май много безсънни нощи на майсторуване и свирня си минал, компрометираш си ника :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато е така, но в защита на ник-а, слагам дечурлигата да спят и тогава.

А иначе не е кой знае каква философия (така или иначе не е мой дизайна), просто малко старание (и най-вече търпение) в изпълнението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тъй. Прекръстих темата, защото ще пусна някой друг ефект още. Мисля, че ни липсват повечко разнообразие за поне няколко десетки чудесни ефекта.
Този път събрах 2 в 1, защото ми се стори добра идея. Едната страна е Lovepedal Woodrow (от своя страна базиран на Electra Distortion, въобще Шон/Lovepedal има доста базирани на нещо творения ), модифициран с допълнителен контрол на изкривяването, а от другата ми се стори добра идея да е някой бууст, в случая Катана.

Получи се това:

8377257651_c095619507_z.jpg

Звучи така (първо е чистия усилвател, после само с Woodrow частта, после Катана+Маршал ББ тип драйв, после Катана+Woodrow):
http://soundcloud.com/synchu/woodrow-katana-bb-tr-tele-wgs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите думи.

@адаш - работи добре поялника :)

 

@Off Beat - благодаря за този пост :). В момента ги правя само за собствено удоволствие и употреба, донякъде от любопитство и споделям за информация, надявайки се да е полезно и за другите.

Така че краткият отговор е - засега не.

Ако има промени ще пиша.

Между другото съм сигурен, че има поне няколко съфорумници, които могат да го направят и нямам нищо против, разбира се, да се свържат и да се уговорите. Ако има въпроси към мен (което ме съмнява малко :) ) от тяхна страна по реализацията, с удоволствие ще отговоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силни адмирации към темата, която аз поне ще следя с интерес.

Благодарение на заразния ентусиазъм и уменията на Synchu, кабинета ми вкъщи заприлича на лабораторията на Декстър.

С негово разрешение, смятам скоро и аз да постна един два изкилиферчени педала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Въпросът е да я поддържаме "екзотична" както се казва с относително непознати поне като имена (защото като схематика рядко са такива :), но имат все пак известни разлики в звученето де) ефекти. Така мисля ще е полезна.

 

След някой друг ден поради случайна грешка в една доставка май ще има доста "екзотично" творение "убер винтидж моджо" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.