Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

^Възможно е положението да е сходно ;) Амповете са малко различни предполагам, но източника на личната трагедия е един и същ :)

Проблемът от количествено-обемна гледна точка, е не само в тези ампове ами и в някои други, които по принцип си ги имам.

Ще трябва да измислим нещо за кутиите непременно, ама ще е септември, иначе аз вече сътворих една и половина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха :) Чакай да го докараме до наличности от "моделите" и ще мислим по въпроса - така де, вече поне реда е установен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Я да бъзикна малко темата и участниците в леко друго направление. :metalist:

Пак е DIY, при това VINTAGE и ще иска малко повечко зор, но мисля, че резултатите могат да донесат удоелетворение.

 

Homemade Tape Delay

 
Има и още по-интересни неща. Известната  Jeri Ellsworth (хем жена, хем умна, хем Убава...) представя екзотично решение за reverb...
 

Floppy Drive Reverb. Recording Analog Audio on Floppy Disks

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Въпрос към Джо Бонамаса по повод записите на новия албум:

" What rig did you bring into the studio? I know you’ve tweaked your live setup a fair bit recently... "

J.B.: “Yeah, for a year I decided I wanted to use Marshalls - old Marshalls - and a reverb tank. And then I decided I wanted to go back to my original focus, which was stacking midrange. So in the studio - and don’t feel sorry for me, ever, by the way - we had four Dumbles, three of which were my own, and one I borrowed from a friend..."

 

Въпрос към Сънчу:

" Да не е някой от Вашите, Колега?"

 

:headbang:

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха :) Ех, ценната щеше да е тази част "I borrowed from a friend...". Иначе Дъмбъла си е Дъмбъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Нещата продължават да се случват донякъде извън темата, по обективни и субективни причини.

 

OD педалът който следва да се направи от всеки DIY ентусиаст е един и той се казвa Klon Centaur.

Представян е вече, но преди известно време в нета се появи коригирана схема, с компоненти с различни (нови) стойности.

 

Промените се оказаха ключови!

Не знам кой е Martin Chittum, прежалил 1500-1600 долара за да разкости Klon Silver Edition, но да е жив и здрав.

Дълголетие му пожелавам.

 

Освен няколкото резистори и кондензатори за смяна, в идеалния вариант следва да се използват и два посипани с вълшебен прашец

руски "военни" диоди тип D9E. Как ще ги намерите си е ваша работа. Аз си ги намерих с връзки, от един колега който ги разбира нещата

и който ме светна за новата схема. Няма да му споменавам името, да не се възгордее (Synchu, ти си знаеш) :)

 

Новата схема, корекциите са в червено:

Klon_Centaur_Corrected_2009_fixed_SILVER

 

Ако някой го е правил по най-използвания лейаут от Tagboardfx (като мен) спестявам му време да пренесе промените в схемата върху верото:

DIFFERENCES.png

 

Семпли няма да поствам. Свиренето ми не може да представи достойно качествата на драйва.

Повечето китаристи го ползват като бууст, с гейна на нула и волюм над 50%, където прави чудеса и води до почти сексуални изживявания.

Ако обаче вдигнете и гейна, получавате рязка, динамична и впечатляваща тресня, с намален волюм на китарата се получават допълнителни разкоши,

за които и да пиша и да не пиша, трябва се пипнат и чуят.

Отделно, дори и изключен, ако чейна минава през него, вградения буфер прави едни дребни, но също впечатляващи пинизи за сигнала нататък...

Буфера се регулира и в изключено състояние от потенциометрите на Клона.

 

Доверете се на мен и на човека дето не му споменавам името (Synchu, пак си знаеш) и хващайте поялниците.

 

Темата не е умряла :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съзнавам, че поста ми силно клони към спам, но...

 

Картинките нарочно ли са 200х200рх? ;)

Ако са сгрешени линковете дай да ги оправим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, втората не смятах да я публикувам, просто е скрийншот от екрана ми и толкоз успях, сори за което :)

А първата е копната от Tagboardfx.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Добре звучи, но не знам дали нещо може да ме накара да хвана пак поялника. И пари няма да си купувам :) само ще гледам значи  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата jabs, а и други са наясно, че първият Клон, който направих въобще не ми хареса и си казах това не е за мен и нямам идея какъв е този шум около тоз един ефект. Даже май не съм го поствал тук или поне не си спомням :)

Е този е съвсем друга работа :) великолепен, просто великолепен.

Препоръчвам, а вече и други може да подкрепят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.