Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Мдам, май междувременно Сънчу разгада BS250-то защо е там...

Едно потвърждение.

Polarity protection.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Евтиме, но на AC Booster. В текста в долната част на схемата са отбелязани разликите с RC.

 

Както обещах на Сънчу: TIMMY.

 

scw0.JPG

 

wnxu.jpg

 

Разбирам суперлативите за него. Великолепен педал !

С един допълнителен мод, (в оригинала го няма) се получават необятни възможности за звук...

Принципно, останах изненадан, тъй като се оказа че е доста хай-гейн ефект.

Ето и някакъв семпъл, не му показва истинските възможности, но съм адски гроги и просто хванах първата попаднала ми китара и записах нещо, нито съм си играл

да търся бленди, нито съм човъркал особено. По-нататък ако има интерес ще постна още:

 

http://soundcloud.com/darth_jabs/timmy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперб :)

Отлично си звучи - доста, доста изчистен бууст. Още семпъл с повече драйв ни трябва обаче :)

Това релефни букви ли са? Трябва да ме светнеш откъде се снабдяваш с такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкс !

Хахаха, печатащото устройство е от седемдесетте. Леко потрошено, намерих го в един шкаф 

(нали съм стара къща и всичко пазя). Не му функционира едно зъбно колело, което мести

лентата. Затова го извадих и местя на ръка, оттам неравните интервали между буквите.

Но ме мързи вече да печатам стикери, да спрейвам лакове... свирня да има.

А така дизайна става леко "ретро" и е бързо и удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, със Страт през чистия канал на Egnater Tweaker.

Има добавен само малко ривърб.

Но не се справих особено добре и ще опитам през уикенда да запиша нов семпъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдеее!

Знам вече че е захранване, сега остава да видим и котката, прикачена към опашката :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 RC вериги за 4 анодни или някои имат последователни RC вериги, освен първата?

За какво служат диодите?

А малките кондензатори (последователно свързани)?

Екстра работа с турети и такъв монтаж :)

Макар че ми прилича, открил си някаква врътка да го правиш с нитачка, или как :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 за аноди + 1 за изходния трансформатор + bias.

Това не са турети - това са eyelets и общо взето са масово използвани в по-старите китарни усилватели (на всяка снимка на Фендър усилвател отвътре се виждат да кажем от 50-те, 60-те, 70-те до навлизането на печатните платки). Поразгледай, все пак ако имаш желание и мерак да се занимаваш с такъв тип техника е добре да си виждал откъде са започнали нещата (Фендър усилвателите имам предвид).

За разлика от туретите - монтажа е по-лесен, но пък не са одобрени за военна употреба и НАСА, ако това е важно :)

Не се използва нитачка, а чук и една джаджа или бормашина стояща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откровенно, това е една от темите заради които все още влизам във форума.

Супер зарибяваща, засърбяваща, интелигентни хора демонстрират иинтересни и полезни неща.

Знам, че сега някой от вас се подсмихва под мустак, ама определението дадено от Baby Thomas  си е много точно.

Та накратко, запалих се. Имам основни и не чак до там, технически познания, изрових от мрежата едни "таблатури" по ефектостроене, и ей ме на с поялник в ръка.

Въпросът и молбата ми към най-активните тук е, може ли да дадете оценка на приложената схема (вярна/сгрешена), и евентуално някакви съвети и насоки към финализирането на така или иначе елементарният проект?  Например, мога ли да ползвам различни аналози на германиеви транзистори, и ако да, точно кои? Пък ако пуснете някой адрес с проверени схеми, само мога да почерпя. ;)

Предварително благодаря.

1781991_463358323766466_685001467_n.jpg

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не знам дали потенциометърът на входа (левият на рисунката) не е 100к. Виж в схемата/пробвай.

Ако не объркаш крачетата на транзистора и посоката на диода и ако свържеш правилно тримера, ще работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.