Jump to content
Българският форум за музиканти

Baby Thomas

Mods
  • Мнения

    9250
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Топ дни

    355

Baby Thomas last won the day on Май 22

Baby Thomas had the most liked content!

2 Последователи

Относно Baby Thomas

Previous Fields

  • Инструмент
    AllTube AppleMac

Contact Methods

  • Website URL
    http://BabyThomas.name
  • ICQ
    28495543
  • Skype
    BabyThomas

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    Русе

Последни посетители

20701 профилни разглеждания

Baby Thomas's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

  • Conversation Starter Rare
  • Very Popular Rare
  • Posting Machine Rare
  • Collaborator Rare
  • First Post Rare

Recent Badges

4.3k

Обществена Репутация

6

Community Answers

  1. Купуваш си правилния амп и няма да има нужда да го "подпираш" или "коригираш" с транзисторна настъпи кутийка с части за 20 лева.
  2. Изпратени писма имало до (от сигурен източник!): PRS Ibanez Yamaha Suhr Harley Benton Schecter
  3. ^ По-скоро Edward Butt Hole 🤣 🤣 🤣 Тези писма "Спри или ща кажа на другарката" реално нищо не са. Спокойно си ги меткаш у кофата и продължаваш да произвеждаш. Проблем е обаче ако те осъдат. На база досегашната история и предишния неуспех и т.н. и т.н. шансът изобщо не е голям, така че не рискуваш кой знае какво ако решиш да ги игнорираш писмото и да продължиш да си правиш каквото си правиш. Основният проблем, и това на което най-много разчитат Фендър, е че като (относително) малък производител и компния не разполагаш с безгранично големи ресурси за адвокатски хонорари. Защото делата не ги насрочват за след 2 дни и каквото каже съдията и край. Реално могат да се проточат месеци и години, което са хиляди часове хонорари на адвокати, което генерира нереално голям разход. За малък производител с оборот 200-500-1000 китари годишно примерно тези разходи могат да са пагубни и да затрият компанията. Точно там е голямото страх от страна на "малките" и точно това е големият leverage на "големите". Но да видим какво ще стане. Ако съм чул/запомнил правилно PRS вече са наели същия адвокат, който 2008-2010 е спечелил предишните опити на Фендър да забранят нещо след 50-60 години нехайство относно невероятните им форми/патенти/запазени марки.
  4. На косъм съм да злоупотребя с модераторските си права и да изтрия горния линк.
  5. Доколкото чух в някое от видеАта - Томан (Харли Бентън) и Ямаха (Пасифика) са с по-дебели джобове / по-могъщи компании и не е много вероятно да тръгнат и срещу тях, но знае ли човек...
  6. Откога пък Щатите се съобразяват с някой и нещо? Остави ги на мира, имат да празнуват цели 250 години съществуване.
  7. ^ https://www.gofundme.com/f/help-us-defend-s-style-guitars Откровено малоумие от Fender и дори е доста по-голямо от това на Gibson. 🤩 Те това дело са го "спечелили" по подразбиране, само защото на китайците им е през 4-инчовите чучурчета и не са се явили изобщо на делото. Там за 2 часа обявяват фалит, правят нова фирма и продължават да произвеждат и продават, който иска да съди старата. Fender вече загубиха подобно дело в САЩ през 2009-2010 или някъде там. Нищо особено няма да направят най-вероятно, разчитат, че малките производители няма да се захванат с адвокати и съдилища. Дано не им се получат нещата. Днес видях доста грамотно и добре написано обяснение на ситуацията, пускам го за който му е интересно: П.П. Лично за мен Fender са грозни, ПРЕ-скъпи и в най-добрия случай средна хубост китари, които така или инак не харесвам и никога не бих си купил, а след тази случка пък ХЕПТЕН.
  8. Има 2-3 седемдесетарски, където трудно можеш да сложиш пари, че е той. Също така не е единственият пеещ...
  9. Свиренето на китара и свиренето на педалборд са различни дисциплини.
  10. Пусни да чуем. За Скорпс давам 101%, че ще ти отговоря. Щях да ходя на Световното по познаване на песни. Стига да е наистина тяхна, а не нещо грешно надписано от някой
  11. Не съм съгласен за Boss, че са в девета глуха. Пуснаха нелоша суичинг система, пуснаха нови МИДИ китарни синт джаджи, пуснаха реактивен лоудър с IR. И да не забравяме за Катана, което пребива всичко живо по продажби години наред! Не съм им фен, че затова да ги хваля, все ми е тая всъщност. Но смятам, че имат и читави и/или нови продукти и не са затънали в блатото. Много компании я закършиха, защото ги купиха и управляват разни корпорации, нямащи нищо общо с музиката. За тях те са бизнес актив, гледат в Ексела на края на годината дали си изпълнил очакванията за приходи. И ако не са като нищо ще ги затрият. Не им дреме за иновации, за традиции, за феновете, за нищо. В най-добрия случай ще ги препродадат, пък ние ще се надяваме да ги купи някой "от наще", че да се оправят нещата... евентуално. Малко са такива като PRS и Friedman да речем, където шефчетата са супер фенове и им дреме, даже доста.
  12. И аз го използвах преди, но е по-дървен от: https://www.meldaproduction.com/MAutoAlign За ривърб и дилей FabFilter са мега яки! 🤩
  13. Baby Thomas

    Apple Logic Pro

    Спокойно може да не е проблем на самия Лоджик, а нещо мрежово, от OS, DNS и т.н. Трябва си трабълшутинг на място. Алтернативно можеш да си ги копираш от другия комп, потърси точно къде са. Някъде в ~/Library/Application Support май беше...може би... Където са най-многото гигабайти, можеш да използваш OmniDiskSweeper
  14. Не мога да ти кажа колко от снимките ни по концертите са "атакувани" от стойки за текстове. 😶 Вокалчета, ко да прайш...
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.