Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

днес домъкнах удома едно такова:

mg15cdfeature.jpg

Да не тормозя съседите твърде много. Иначе свиря стриктно с Line 6, ама Спайдера ми е в студиото ,та се обурудвах с тая "въшка" за домашна употреба. Не робувам на марки, но взех това защото беше най-надежното за парите си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

днес домъкнах удома едно такова:

mg15cdfeature.jpg

Да не тормозя съседите твърде много. Иначе свиря стриктно с Line 6, ама Спайдера ми е в студиото ,та се обурудвах с тая "въшка" за домашна употреба. Не робувам на марки, но взех това защото беше най-надежното за парите си...

В спецификацията пише , че има FDD . Това означава ли , че има флопи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FDD - не е флопи - ако не ме лъже паметта

трябва да напомпва баса и звука като цяло

така че малък амп и на ниско ниво да изкарва по обемист звук

ВСЕ ЕДНО ПОлЗВАШ 4Х12

ама не съвсем естествено - просто добра добавка и полезна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FDD- Frequency Dependant Damping

Иначе ефекта от това както каза и ТОНИ е леко бууст-ване за звука. Според Marshall това давало леко усещане за Solid State амп...

Щом казват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Известно време се терзаех с мисли, как да запълня една "дупка" в дома6ното си студио.

Устройствата, които ме интересуваха бяха:

 

- TC Electronics G-Force;

- DBX Quantum (Quantum II);

- Eventide (нещо над модела DSP-4000)

 

Основнтата ми цел бе6е с най-малко средства да покрия най-голям кръг от зада4и, които бих имал пред себе си ... Това, което избрах не бе най-ефтиния вариант, но със сигурност за мен е най-добрия.

Питах и разпитвах, 4етох ревюта и накрая най-разумното ре6ение ми се стори това:

 

orville_front

orville_rear

EVENTIDE ORVILLE

 

Това е по-големия брат на Eventide DSP-7500 и по-малкия брат на флагшип-а Eventide H-8000. Най-хубавото е, 4е Orville e "H-8000 ready". Т.е. ако го пратя до фирмата срещу допълнително заплащане (доста солено ;) ) го ъпгрейдват до модела Н-8000(FW).

Eventide Orville има 8 х мощта на DSP-4000. Имам 4 входа и 4 изхода, които могат да работят независимо. Т.е. спокойно биха могли да се зака4ат към Aux, Insert или FX-Loop кръгове и да разботят с разли4ни ефекти през тях. Тепърва ми предстои да се запозсная с морето от възможности на това "чудовище"!!

 

Наздраве!!!!!

 

:blink::beer:;)

:rolleyes::unsure::ph34r:

 

Друже, много са ти големи снимките за рамките на форума! като ги смалиш свирни да ти ги сложим пак!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След вашите хвалби изгледжа меко казано смешно... но... :rolleyes:

 

Tа купих си 2-ра ръка Roland Cube 15 за 100 лв, много запазено :) За цената ми се струва убиец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко се хваля с нови китари,тъй като те идват и си отиват,но когато в къщи пристигна по-малката сестра на основната ми китара Suhr Classic S то е нужно да се спомене.Та ето я новата красавица:

IMGP1487.JPG

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!!! Красива и елегнтна китара ...... Попаднала е където трябва .... само няма да и изневеряваш с други :P .... китари де :D ... или поне не в нейно присъствие :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, изключително щастлив съм да се похваля с 2 нови (на практика - от днес и двете) придобивки:

 

Придобивка1: Новата ми китара: Epiphone Les Paul Studio.

 

eLPstudio.jpg

 

Ако се чудите откъде я познавате - до вчера (всъщност, до ранните часове на днес) беше собственост на Рафо... :cheers:

 

Придобивка2: Първото бикче с новото лого на N-аудио:

 

VOSTOK_power.jpg

 

Сутринта пристигна, с размерите на кибритена кутийка е, служи за ръгване на напрежение от едната страна и предаването му в 5 кабеляка от другата към ефектите. Бях луднал от връзването на отделен траф за всяко камионче, докато ги навържа - и ми минало желанието да свиря...

 

Сега вече нямам оправдание за нищо. Свирене ме чака. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си ги ползваш. Сега вече очаквам да ме поканиш на концерт на твоята банда, където освен, че ще пееш искам да те видя и да свириш на Рандала и Епифона щото е срамота ... да си ги държиш у вас за украшение :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.