Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не, имам няколко преампа и с това мога да ги пускам без да включвам компютъра. Ще видя как е за записи дали е по-добро от IR плъгините, които имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/2/2024 at 2:02 PM, Baby Thomas said:

Аз за акустичка главно съм натоварил, че само за това ми трябва.

А каква е идеята да сложиш за акустичка, дразни те как пляка пиезото и искаш нещо "по-микрофонно/обемно" от хубав IR ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е драстична. :greenball:

Едната ми джаджа е стерео, слагаш два различни импулса (по един на канал) и звучи брутално. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/4/2024 at 11:38 AM, Baby Thomas said:

Разликата е драстична. :greenball:

Едната ми джаджа е стерео, слагаш два различни импулса (по един на канал) и звучи брутално. :yes:

А започнаха ли тези каб. симулатори да ги правят и с амп секция? Имал съм няколко от по старите, сега имам възможност да зареждам ir's на проца. Та впечатленията са ми че общо взето не стават без амп. сим. Особено в микс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, svet.k said:

А започнаха ли тези каб. симулатори да ги правят и с амп секция?

Пазарът мисля, че вече го наводниха с всички възможни комбинации и чудесии, които могат да ти дойдат наум, само пари да имаш ... BOSS IR-200 е добър пример, тук го презентира Пийт Торн, когото всички във форума много тачим. :) 

2 hours ago, svet.k said:

Та впечатленията са ми че общо взето не стават без амп. сим. Особено в микс.

Условно е, за ел.китарен звук със сигурност, IR за акустичка/convolution reverb/room микрофон за барабани е друга работа, IR-ите имат приложение и извън електрическо-китарния свят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.