Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. synchu

    synchu

    VIP listed


    • Points

      3

    • Мнения

      5708


  2. Baby Thomas

    • Points

      2

    • Мнения

      9177


  3. CyberGene

    CyberGene

    Mods


    • Points

      2

    • Мнения

      1835


  4. Evtim Djerekarov

    Evtim Djerekarov

    VIP listed


    • Points

      1

    • Мнения

      8667


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 01/25/23 във всички области

  1. Е най-голямата класика в употребата на възможните китарни контроли, ръчки и въобще хардуер по инструмента е ънкъл Джеф Бек, да почива в мир.
    2 points
  2. ^ Да се обадя на слабо време - @Koobenot моля те прочети малко що е то входен/изходен импеданс, съгласуване на импеданси, нива и импеданси на различните аудио апаратури и техните входове изходи и спри да го наричаш съпротивление - няма почти нищо общо. И този импеданс няма общо с комплексния импеданс на резонансни вериги, за който ставаше дума другаде из форума.
    1 point
  3. Китарни ефекти и вход/изходи на миксер не са най-съвместимите неща. "Дупката" е същата, но са предназначени за различни сигнали. Провери внимателно входно изходните нива и импеданси, защото ако не си съответстват ще имаш (сериозна) загуба на сигнал и повече ще пречат, отколкото да правят нещо.
    1 point
  4. Стойността на уредите е по-ниска от стойността на евентуалния ремонт, което обезсмисля последния.
    1 point
  5. Абе хвърляй смело,какво очакваш да се получи ако работят примерно.Най много да добавят допълнителен шум,който да е наравно със звука от китарата.Не всяко винтидж устройство е хубаво.Работело се е на принципа проба грешка не само в СССР.
    1 point
  6. Това е един от най-големите религиозни спорове, има два лагера 😀 Аз съм дори леко прочут по международните форуми като хейтър на физическото моделиране, така че не питаш правилния човек 🤣 На мен всички моделирани пиана, било то софтуерни (Pianoteq и Arturia) или хардуерни (Роланд, Physis) ми звучат супер изкуствено и синтетично и не могат да постигнат реализма на тембъра на семплираните пиана. Вече 15 години стана уж все да ги достигнат и аха-аха вече са ги оправили, ама пак звучи малко като цимбал, на който звукът идва по тръба от съседната стая. Иначе трябва да се отчете, че моделираните пиана имат доста добре работещи резонанси и поведение на педала (комбинации между халф-педалинг и ре-педалинг), но някои семплирани пиана (Garritan CFX например, което ми е любимото) също го имат това, така че пак няма сравнение.
    1 point
  7. Мерси, писах му.👍 EDIT: Някой друг? Човека отказа да се занимава с руски ефекти 🤣
    1 point
  8. В магазина на Динакорд в София май имаха (musicworld.bg). За адаптерите не са същите. Аз от-немай-къде-НО-с-друга-цел си навих пружина от струна вкъщи. Електрически винтоверт, подходяща метална ос (с необходимия диаметър) и струна.
    1 point
  9. Доста пиана имат тази опция, но работата е, че по-голямата част от тях са семплирани (да не кажа всички, освен Roland моделите, които ползват технологията "SuperNatural Modeling"), което означава, че семплите са били записани от пиано, което е било настроено на 440 Hz, така че когато се ползва опцията за промяна на настройката ще се влоши качеството на звука, може би ще е минимално, но ще го има. И за какво е всичкото това? 😀 Тая работа с 432 Hz за мен е някаква мистификация, съизмерима с чипирането през 5G от Бил Гейтс, кемтрейлса и плоската земя.
    1 point
  10. Що бе, да не спиш зимен сън?
    1 point
  11. Това е. Не мога да си представя по- добра илюстрация по въпроса.
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.