Jump to content
Българският форум за музиканти

antoniq_0901

търся нещо от типа на Fender Stratocaster

Recommended Posts

Виж

Yamaha Pacifica 112

Доста прилични китари за парите си.

111361.jpg

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/st-modelle.html?oa=pra

Тук страт-моделите дапочват от 69 евро, можеш да си поръчаш през Динакорд. Без оскъпяване, плаща си при доставка, в български левове по курса на деня, само ако одобриш полученото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-близкото в този ценови клас като - нещо от типа на Fender Stratocaster!!! :greenangel: 
Доста прилична китара, аз даже съм попадал на отлични бройки. Електрониката е малко калпава, но за тия пари ...! Като цяло това ми е фаворита в тоя клас и за любител на Fender Stratocaster.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влюбих се в Squier Bullet Stratocaster 

Струва около 200 и нещо

Някой има ли отзиви за нея?

Е,жените се влюбват по външния вид ,пък и това е на далавера :greenball: ....,въпроса е,че ще звучи като кашон най-вероятно,сравнено с оригинал,но всеки сам си решава,Ямахите наистина са добри,то и го има положението как ти пасва грифа на ръката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да заделиш пари за Squier Vintage modified ще получиш най-близкият звук до страт и същевременно ще направиш най-изгодната инвестиция цена-качество която може някой да направи в този ценови клас. Но мисля, че серията струва над 500 лв. Най-високият клас Squer - Classic Vibe  превъзхожда много Fender-и.

Моят личен съвет за бюджетен страт е Squier Vintage Modified.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400лв е несъществуваш, мифически ценов диапазон при китари. Squier Vintage Modified, може би - от 250 до 350. От 700 до 1000 започват мексикански фендъри, от 1000 до 1500 - японски. От 1500 насам - Warmoth, ако искаш нещо качественно по-високо и сериозно. По-нататък - G&L. 

Fender USA е безсмислена загуба на пари, според мен. Warmoth ще бъде много по-интересна китара, и направена точно по вашите изисквания и предпочтения.

сори за офтопика, но как стигна до идеята ,че Fender USA е безмислена загуба на пари и какво би предложил вместо 

Fender, което да прилича на Фендер, но да е по добро?

иначе по темата бих препоръчал Ямаха, ако акцента е върху звука, а не изгледа и марката

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От Heartman
      Не знам дали сте видели, но поне аз бях залят във фейсбук, от китарните страници за новия стратокастер на Джон Мейър.
      Пишеше, че са го мислили 2 години и половина.Страхотно!Толкова време в ядене и пиене.Със същия успех можеха да дадат на всеки познаващ марките китари да направи ПРС страт.Сложили тяхната си глава, което е страшно грозен хедсток за страт и поизрязали тялото на страта в долния рог.Също така и летящите птици/инлеи по грифа, за да се познава че е ПРС.
      Това ли успяха да измислят за толкова време?!Още един безмислено скъп страт, който не предлага нищо ново.Нямам думи...
      Интересно ще ми е, ако на някой му хареса и да се обоснове разбира се.

https://www.facebook.com/johnmayer/posts/10156208846376252
      https://reverb.com/news/john-mayer-unveils-new-strat-like-prs-model
      https://www.guitarworld.com/gear/prs-guitars-announces-new-john-mayer-signature-guitar-the-silver-sky

Веднага измислиха и майтапи по темата:

• От drago hazart
      Здравейте Колеги,
      На 19.11.2016 правя концертна вечер / one man show /.
      На акустична и електрическа китари ще изпълня мои парчета както няколко кавъра.
      Monkey Temple / София, бул. Христо Смирненски 1 / до ВИАС /. Дата 19.11.2016,
      Showtime - 21,30h. Welcome to the Show / Драго Блондо

• От mozikunta
      На 19 години от София търся къде да свиря. Харесвам различни стилове- рок, пънк, метал, блус и въобще всичко, което има добра мелодия и приятен ритъм и не е прекалено сухо и скучно. Специализирам се в свирене на сола и бих се захванал с писане на авторска музика, която да е има по-ново звучене смесено с някои по-стари елементи или пък иновативно нови. Освен това нямам нищо против и да свиря кавъри, дори това да единствената идея на групата. Зак Уайлд, Слаш, Марти Фрийдман, Ейс Фрели, Хендрикс са били голямо вдъхновение за мен. Също така бих и акомпанирал с акустична китара, ако на някого му трябва. Общо взето човек за всичко.
    • От Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.