Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за интонация и setup на ел. китара

Nikolov05
 Share

Recommended Posts

Здравейте,

От около 2 години имам Jackson JS32T Kelly и в последните няколко месеца се появи проблем с интонацията, но на първите прагчета. Нотите са по-високи от колкото трябва. Чел съм, че няма перфектно интониран инструмент, но в моя случай си се усеща бая (особено при бар и отворени акорди). Мисля, че е нещо свързано със nut-а и трябва да се пили, за което ще е нужен лютиер или човек който има опит. Колко горе-долу ще ми струва тази услуга? Колко струва пълен setup на елекрическа китара? (action/truss rod adjustment и fret work) Ако имате някакви съвети как мога сам да оправя проблема, пишете, ще съм благодарен.

Китарата и е най - нисък клас.

Предлагам ти да потърсиш или Крис бас (Кристиян) или Петър, Петър от група Кора.

Може да ги намериш във фейса лесно. И ще оправят китарата. Сам не се опитвай, ще задълбочиш проблемите.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• By Annonnymоus
      https://www.thomann.de/gb/jackson_slathx_m_3_7_sw.htm

(Jackson SLATHX-M 3-7 SW)

Наясно съм, че Динакорд доставят от Томан, но има ли къде да се пробва тази китара преди да се поръча? В самия им магазин нямаше последно, когато ходих (преди месец?), нямам идея дали сайта им се обновява, тъй като липсват модели, които съм видял, че има в наличност в самия магазин.
      Благодаря предварително! 
    • By didko_mz
      Здравейте, колеги! 

Спрял съм се на следните две китари: 

1. Jackson JS22:

Body shape: Single cutaway
      Body type: Solid body
      Body material: Solid wood
      Top wood: Not applicable
      Body wood: Basswood
      Body finish: Satin
      Orientation: Right handed

Neck shape: .755 / .815
      Neck wood: Maple with graphite reinforcement
      Joint: Bolt-on
      Scale length: 25.5"
      Truss rod: Standard
      Neck finish: Satin
      Fretboard
      Material: Rosewood
      Radius: Compound
      Fret size: Jumbo
      Number of frets: 24
      Inlays: Sharkfin
      Nut width: 1.687" (42.8mm)

Neck: High output humbucker
      Middle: Not applicable
      Bridge: High output humbucker
      Brand: Jackson
      Active or passive: Passive
      Series or parallel: Series
      Piezo: No
      Active EQ: No
      Special electronics: None
      Controls
      Control layout: Master volume, tone
      Pickup switch: 3-way
      Coil tap or split: No
      Kill switch: No

Bridge type: Tremolo/Vibrato
      Bridge design: 2-point Fulcrum tremolo
      Tailpiece: Not applicable
      Tuning machines: Die-cast sealed
      Color: white
      Number of strings: 6-string

2. Cort X-6:

CONSTRUCTION: Bolt-on 
      BODY: Basswood 
      NECK: 5pc Stripe Reinforcement • Modern ''U'' Shape 
      NECK WIDTH: 1F:43mm / 24F:56mm 
      NECK THICKNESS: 1F:19mm / 12F:21mm 
      FINGERBOARD: Rosewood • 15 3/4'' Radius(400mm) 
      FRET: 24 / Jumbo (2.9mm) 
      INLAY: White Dot 
      TUNER: Die cast 
      SCALE: 25 1/2'' (648mm) 
      NUT: Locking Nut w/ Retainer Bar 
      BRIDGE: Double locking-III 
      PICKUP: Bluebucker BBHGB-BBMMSB-BBHGB (H-S-H) 
      CONTROL: 1vol • 1tone (w/ push pull) • 5way s/w 
      PICKUP SWITCHING: 
      Coil Tap Push Down 
      Position1 : Neck 
      Position2 : Neck & Middle 
      Position3 : Middle 
      Position4 : Middle & Bridge 
      Position5 : Bridge 
      Coil Tap Pull Up 
      Position1 : Rear Coil of Neck 
      Position2 : Rear Coil of Neck & Middle 
      Position3 : Middle 
      Position4 : Middle & Front Coil of Bridge 
      Position5 : Front Coil of Bridge 
      HARDWARE: Black

Според тези спецификации си правя някои изводи. Знам, че е най-добре да отида и да пробвам на място, но в моя случай няма как... Ще ми се наложи да поръчам онлайн (като предварително ще искам информация къде е произведена китарата) и да се надявам на добра бройка... Ще свиря предимно рок, хеви метъл, тук там нещо блусарско, свиря често и на "clean". 
      Моля, ако някой има някакви отзиви и мнения от личен опит за двете китари, ще съм благодарен да сподели. Благодаря!

• By Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!
    • By merkurial
      Здравейте! Преди няколко месеца си купих нова електрическа китара, сетъп-нах я и до вчера всичко беше наред, докато не се появи от нищото силен и дразнещ бъз на 1-ва струна при 1-во до 5-то прагче. Принципно трябва да си сменя нът-а защото при 5-та и 6-та струна доста се е изпилил и създава бъз, но при първа струна не го очаквах. Грифа е прав, височината на струните при 12-то прагче е 2мм, но пак бръздят някои струни.
      Плана ми е да си сменя нът-а и да изравня прагчетата.
      Тъ да се върна на заглавието - нормално ли е да има бъз на струните и ако да, то колко е допустимо? Също искам да попитам ако има известен бъз той вреди ли по някакъв начин на самите прагчета, като жули в тях?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.