Jump to content
Българският форум за музиканти

G.Varbanov

Електрическа китара - Как да изберем (За начинаещи)

Recommended Posts

^китарата изглежда добре.

Ето ти едно ревю. Само ме съмнява на китара за 300 кинта какво тремоло са сложили, при положение че, само тремолото, ако е читаво де, струва толкова на старо. Помисли дали няма да ти създава повече ядове, отколкото кеф. Смяната на струни и строеве също си е играчка. Успех с избора!

Последно Корт или Джаксън? ;)

За 300 лева все е дъска. Важното е да ти е удобна и да те зарибява да свириш повече!

^Иска 2-ра пък! :>

Вчера имаше такъв Jackson при мен. Прилични са, като имаш едно на ум, че цената им е такава. В краен случай ще си заключиш бриджа, ако прави проблеми. Хубаво е, че е бяла, черното доскучава :>

Edited by G.Varbanov

Страхотен материал. Адмирации към автора.

• Like 1

Здравейте!

Скоро навърших 40 и ме обзе носталгия по прекъснатите уроци по китара преди..25 години. Явно старият Squier не е успял да 

ме вдъхнови достатъчно и реших да сменя всичко с ново. Купих нови усилвател LINE6 Spider Classic и китара Jackson JS22 

Dinky™ Arch Top RW FR Satin Black. Случи се така, че китарата включих в усилвателя след няколко дни. Установих, че 3-

позиционният превключвател за адаптри работи само в крайно дясно положение. Аз ли нещо бъркам в настройките или има 

наистина някакъв проблем? Не бих искал да се занимавам с гаранции, куриери и т.н. Времето и нервите са ми кът. Какво бихте 

ме посъветвали? 

Благодаря!  

^Здравей, очевидно има някакъв проблем в електрониката. Може да се окаже нещо супер малко, като разкачени кабели или да се наложи да смениш ключ. При всяко положение е добре да я занесеш на човек, който разбира от тази работа. :>

Реших в крайна сметка да се възползвам от гаранцията и да се свържа с продавача. Върнах я, за да я проверят и наистина се оказа слаба връзка. Презапоили са връзката и китарата вече е тук. :)

Благодаря!

• Like 2

Начинаещ съм и като такъв си търся някоя по-обикновена и евтина китара, реших да заложа на китара втора ръка. Харесах си в https://bazar.bg електрическа китара stagg S300-BK. Какво мислите, добра ли е като за мен? 

OK  е за първа китара.

Според мен може да се пробваш да я свалиш на 150-170 лв.

Ще пробвам, но и да не стане, не е проблем.

Здравейте, реших да си купя първата електрическа китара и съм си харесал esp ltd ex-50. Да не ме нахраните не съм много начинаещ, свиря от година, но бих казал, че за това време наистина добре си свиря :D. Добре ли е?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• By Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!
    • By merkurial
      Здравейте! Преди няколко месеца си купих нова електрическа китара, сетъп-нах я и до вчера всичко беше наред, докато не се появи от нищото силен и дразнещ бъз на 1-ва струна при 1-во до 5-то прагче. Принципно трябва да си сменя нът-а защото при 5-та и 6-та струна доста се е изпилил и създава бъз, но при първа струна не го очаквах. Грифа е прав, височината на струните при 12-то прагче е 2мм, но пак бръздят някои струни.
      Плана ми е да си сменя нът-а и да изравня прагчетата.
      Тъ да се върна на заглавието - нормално ли е да има бъз на струните и ако да, то колко е допустимо? Също искам да попитам ако има известен бъз той вреди ли по някакъв начин на самите прагчета, като жули в тях?
    • By antoniq_0901
      Хей, хора!
      Ще си купувам първата електрическа китара. Знам, че това е стотния глупав форум в този сайт, но не ми помгнаха другите.
      Китарата трябва да e до 400 лв . Харесвам марката Fender. За тези пари няма шанс да си взема точно Fender, но искам да е нещо като китарите STRATOCASTER. 
      Мога да взема и по - скъпа, но все пак ще ми е първата.
      Бих се навила и втора употреба.
      Иначе аз свиря от 2 години и нещо на класическа китара. 
      Та някави мнения и съвети при  избора?
      На какво да обърна най - много внимание?

• By theprodigydancer
      Здравейте приятели,

Искам да попитам какви са опциите за подобряване състейна на електрическа китара. В момента свиря с един мексикански телекастер (за около 900 кинта го взех преди 4-5 месеца) и бих искал да подобря някои неща от които не съм много доволен. Когато свиря в средата или в края (ниско) състейна е добър, обаче когато свиря на последните 2-3 стъпала 3та струна да речем се гаси за около 2 секунди. Ако сменя бриджа дали ще се оправи? Ето вариантите, които гледам:
      http://www.ebay.com/itm/Gotoh-Modern-Bridge-for-Tele-Telecaster-Chrome-/351101148112?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item51bf425bd0
      http://www.allparts.com/TB-0030-002-Gold-6-Saddle-Gotoh-Bridge-for-Telecaster_p_3536.html
      Не знам дали проблема не е от самите fret-ове. 

Благодаря.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.