Jump to content
Българският форум за музиканти

G.Varbanov

Електрическа китара - Как да изберем (За начинаещи)

Recommended Posts

Здравейте!

Много ми помогна тази статия.

Вече имам една електрическа- Cort X11, и би ми било полезно мнение за тази китара:

http://kitara.bg/elektricheska-kitara-jackson-js-series-dinky-js11-white.html

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^китарата изглежда добре.

Ето ти едно ревю. Само ме съмнява на китара за 300 кинта какво тремоло са сложили, при положение че, само тремолото, ако е читаво де, струва толкова на старо. Помисли дали няма да ти създава повече ядове, отколкото кеф. Смяната на струни и строеве също си е играчка. Успех с избора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно Корт или Джаксън? ;)

За 300 лева все е дъска. Важното е да ти е удобна и да те зарибява да свириш повече!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Иска 2-ра пък! :>

Вчера имаше такъв Jackson при мен. Прилични са, като имаш едно на ум, че цената им е такава. В краен случай ще си заключиш бриджа, ако прави проблеми. Хубаво е, че е бяла, черното доскучава :>

Редактирано от G.Varbanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 Здравейте!

Скоро навърших 40 и ме обзе носталгия по прекъснатите уроци по китара преди..25 години. Явно старият Squier не е успял да 

ме вдъхнови достатъчно и реших да сменя всичко с ново. Купих нови усилвател LINE6 Spider Classic и китара Jackson JS22 

Dinky™ Arch Top RW FR Satin Black. Случи се така, че китарата включих в усилвателя след няколко дни. Установих, че 3-

позиционният превключвател за адаптри работи само в крайно дясно положение. Аз ли нещо бъркам в настройките или има 

наистина някакъв проблем? Не бих искал да се занимавам с гаранции, куриери и т.н. Времето и нервите са ми кът. Какво бихте 

ме посъветвали? 

Благодаря!  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Здравей, очевидно има някакъв проблем в електрониката. Може да се окаже нещо супер малко, като разкачени кабели или да се наложи да смениш ключ. При всяко положение е добре да я занесеш на човек, който разбира от тази работа. :>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших в крайна сметка да се възползвам от гаранцията и да се свържа с продавача. Върнах я, за да я проверят и наистина се оказа слаба връзка. Презапоили са връзката и китарата вече е тук. :)

Благодаря!

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинаещ съм и като такъв си търся някоя по-обикновена и евтина китара, реших да заложа на китара втора ръка. Харесах си в https://bazar.bg електрическа китара stagg S300-BK. Какво мислите, добра ли е като за мен? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK  е за първа китара.

Според мен може да се пробваш да я свалиш на 150-170 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, реших да си купя първата електрическа китара и съм си харесал esp ltd ex-50. Да не ме нахраните не съм много начинаещ, свиря от година, но бих казал, че за това време наистина добре си свиря :D. Добре ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От mozikunta
      На 19 години от София търся къде да свиря. Харесвам различни стилове- рок, пънк, метал, блус и въобще всичко, което има добра мелодия и приятен ритъм и не е прекалено сухо и скучно. Специализирам се в свирене на сола и бих се захванал с писане на авторска музика, която да е има по-ново звучене смесено с някои по-стари елементи или пък иновативно нови. Освен това нямам нищо против и да свиря кавъри, дори това да единствената идея на групата. Зак Уайлд, Слаш, Марти Фрийдман, Ейс Фрели, Хендрикс са били голямо вдъхновение за мен. Също така бих и акомпанирал с акустична китара, ако на някого му трябва. Общо взето човек за всичко.
    • От Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!
    • От merkurial
      Здравейте! Преди няколко месеца си купих нова електрическа китара, сетъп-нах я и до вчера всичко беше наред, докато не се появи от нищото силен и дразнещ бъз на 1-ва струна при 1-во до 5-то прагче. Принципно трябва да си сменя нът-а защото при 5-та и 6-та струна доста се е изпилил и създава бъз, но при първа струна не го очаквах. Грифа е прав, височината на струните при 12-то прагче е 2мм, но пак бръздят някои струни.
      Плана ми е да си сменя нът-а и да изравня прагчетата.
      Тъ да се върна на заглавието - нормално ли е да има бъз на струните и ако да, то колко е допустимо? Също искам да попитам ако има известен бъз той вреди ли по някакъв начин на самите прагчета, като жули в тях?
    • От antoniq_0901
      Хей, хора!
      Ще си купувам първата електрическа китара. Знам, че това е стотния глупав форум в този сайт, но не ми помгнаха другите.
      Китарата трябва да e до 400 лв . Харесвам марката Fender. За тези пари няма шанс да си взема точно Fender, но искам да е нещо като китарите STRATOCASTER. 
      Мога да взема и по - скъпа, но все пак ще ми е първата.
      Бих се навила и втора употреба.
      Иначе аз свиря от 2 години и нещо на класическа китара. 
      Та някави мнения и съвети при  избора?
      На какво да обърна най - много внимание?

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.