Топ потребители
Най харесвано
Showing content with the highest reputation since 05/27/26 in Мнения
-
5 points
-
4 points
-
Разсъждавам си начи с кухата глава... След като Фендер са подпукали всички (съгласно инфото от @Baby Thomas) - Логиката казва, че трябва да се издръвчат (евентуално) и на Креймър. И може ли след това да стане всички срещу един играта... И потенциално крайния резултат да е това, че след подобно разточително дело Фендер да няма ресурс даже за производство на ключодържатели...4 points
-
Аз друго се чудя също ... защо не подпукват и за Теле, Пресижън, Джаз Бас и т.н. ("Майко, да нИ чуват ..." )3 points
-
^ По-скоро Edward Butt Hole 🤣 🤣 🤣 Тези писма "Спри или ща кажа на другарката" реално нищо не са. Спокойно си ги меткаш у кофата и продължаваш да произвеждаш. Проблем е обаче ако те осъдат. На база досегашната история и предишния неуспех и т.н. и т.н. шансът изобщо не е голям, така че не рискуваш кой знае какво ако решиш да ги игнорираш писмото и да продължиш да си правиш каквото си правиш. Основният проблем, и това на което най-много разчитат Фендър, е че като (относително) малък производител и компния не разполагаш с безгранично големи ресурси за адвокатски хонорари. Защото делата не ги насрочват за след 2 дни и каквото каже съдията и край. Реално могат да се проточат месеци и години, което са хиляди часове хонорари на адвокати, което генерира нереално голям разход. За малък производител с оборот 200-500-1000 китари годишно примерно тези разходи могат да са пагубни и да затрият компанията. Точно там е голямото страх от страна на "малките" и точно това е големият leverage на "големите". Но да видим какво ще стане. Ако съм чул/запомнил правилно PRS вече са наели същия адвокат, който 2008-2010 е спечелил предишните опити на Фендър да забранят нещо след 50-60 години нехайство относно невероятните им форми/патенти/запазени марки.3 points
-
Аз чак толкова краен не съм, представи си (дано не става), че утре Бос почнат да правят същите простотии като през 2000-те като съдиха Берингер за педалчетата и да спреш да купуваш Катана ... Иначе не одобрявам това, което Фендър правят. Пък и както @Baby Thomas каза това са решения, които се вземат от меринджеи, не от музиканти и от инженери. Апропо, това са решения на новия началник Едуард Бъд Кол, човекът е влязъл с гръм и трясък и е решил да е мракобес.3 points
-
2 points
-
Казват, че в понеделник ще пуснат пълен запис на творбата. Чакам!2 points
-
Фендер е силно надценен инструмент,като Гибсън.Умрелия им страт може да е бил актуален преди 40 т.Сега за половината пари,които искат за Фендер мога да си взема махагонов седмак със заключващи ключове и активни хъмбъкери,големи прагове от неръждавейка.Мани ами и боята на фендер не струва.Ако се надяват да си купя инструмент от тях няма как да стане,приоритетите ми са други.2 points
-
На мен песента за юлското море ми харесва много, но... следва едно голямо НО: 1. Пеете за бензин и адреналин, но повечето съвременни мъже се интересуват от електрически тротинетки и крипто, така че няма да разберат тази песен. 2. Пеете за случайни момичета със светли очи, обаче какво ще каже Вики от Мастило с нейните кафеви очи? 3. Освен това споменавате за строителство на дворци по брега и въпреки че идеята е друга, май ще ядосате царете в дворците по Черноморието. Според мен най-добре редактирайте текста и го направете политически коректен, ако не искате да имате проблеми с горепосочените, особено с лицето по т. 2. Ето нещо актуално съм днешния ден, с което мисля, че ще съберете лайката във фейсбук, туитър, инстаграм, тик ток и т.н.: В юлските нощи към Слънчака летим, хиляди тротинетки на магистралата. Носим по кожата изрязани бикини и грим, крипто и вегани събира нощта. ... И в големите гърди на подозрителни момичета лятото се взира до сутринта. ... Мисля, че това ще бъде в тренда 😉2 points
-
^^ За мен също е странно защо Music Man го няма в списъка с набедените ...2 points
-
На косъм съм да злоупотребя с модераторските си права и да изтрия горния линк.2 points
-
Прочит на любима песен от вероятно най-любимия ми албум изобщо заедно с Machine Head. Албуми и музика "изпреварила" времето си за мен.2 points
-
2 points
-
От известно време наблюдавам как някакви хора се оплакват от това, че изкуствения интелект се обучава с песни запивани и издавани от изпълнители, на които не им се плаща за това, че изкуствения интелект се обучава с техните песни. И вчера във Facebook попаднах на една българска група, която е написала следното: И се замислих, аз ли не разбирам или какво изобщо става. Събрах най-любезния си тон и отговорих следното: Интересно ми е какво мислите вие по този въпрос. Ето моите малко по-груби разсъждения: Без да искам да обидя никой, ама това е най-абсурдното оправдание някой да не твори, което съм чел през живота си. Даже направо не мога да повярвам че някой може да измисли такова нещо. Нека сравним фактите. “отказваме да участваме в среда, в която творческият труд се използва за обучение на системи за генериране на музика без ясни правила, прозрачност, съгласие и справедливо възнаграждение за авторите и изпълнителите”. Искам да попитам как се учим ние, хората да “генерираме” музика? Не е ли точно по същия начин. Слушаме любимите си групи и първоначално опитваме да подражаваме на тях - свирим техни кавъри. След това измисляме “наши” парчета, но не можем да избягаме от влиянието на групите от които сме се учили. Вие не сте ли минали по този път? Минали сте. Всички сме минали от Бах, Моцарт и композиторите преди и тях, до Бийтълс, Пърпъл, Мейдън и който се сетите. Всеки се е учил от някой преди него. И в такъв случай е логично да ви попитам: Колко пари платихте вие на вашите любими групи, за това, че сте се учили от тях? Да кажем, че на запад това горе-долу е регулирано. Там хората си купуват музиката, която слушат в магазина и парите отиват при изпълнителите. Или си купуват транскрипции на любимите си песни или албуми от музикалните книжарници, парите от които отиват също при групите или изпълнителите. Аз не знам на каква възраст сте, но аз (на 52 г.) като малък, та до преди 15 години някъде не съм имал нито една оригинална касета или компакт диск. Да не говорим за ноти или табулатури. По това време имаше “студиа” за запис, където даваш касета и ти записват нещо от техния каталог. След това торенти и т.н. Нито стотинка, цент или евро не е отишло по сметката на някоя група. Ноти и песни? От Славейков. Преснимани. После на “Синьото” кафе имаше школи на Трой Стетина - пак преснимани. После Юбиса Бизнес и др. Забележете, до тук тук говорим за това за което съм дал пари. За касетите записани при приятели или нотите преснимани от приятели няма никави дадени пари. Та тези хора в някакъв друг свят ли са живели? Какъв е техният принос за благосъстоянието на любимите им групи от които са се учили? Имаше ли “ясни правила, прозрачност, съгласие и справедливо възнаграждение за авторите и изпълнителите”? Техният музикален напредък не се ли е изградил върху “труда на хора, които нито са попитани, нито защитени”? Отношенията между творците и групите от които са се учили бяха ли “поставени върху ясна, етична и справедлива основа”? Къде е “защита на авторството, човешкото творчество и правото всеки творец да знае кога, как и за какво се използва неговият труд” преди изкуствения интелект? Съжалявам, обаче смятам позицията на тази група за безпринципна и откровено лицемерна. Кажете ми "къде бъркам"?1 point
-
1 point
-
Има огромна вероятност, като мине някоя и друга годинка и създадат специализирани видеокарти за подкарване на модели локално, тези същите, дето сега плюят да си затворят устата, защото ще пиратстват някой модел, който могат да подкарат локално и да имитират ... солото на Ван Хален да речем. Обаче сега понеже има платформи само като Suno и не им изнася да измислят смислен аргумент пишат подобни щуротии. На мен също не ми става ясно как така AI има пряка връзка с живите изпълнители и хората, коио те записват. Вместо да протестират могат да го ползват за демота, даване на идеи на групите/клиентите, които записват, ами нали аз като ида на концерт на група, която е записвала в студио ще слушам нея, няма да слушам холограма генерирана от AI? Според мен просто се правят на интересни до момента, в който не дойде някакъв продукт, който може да се изпиратства и има смисъл от него. P.S. А и колкото и да протестират, Земята на да спре да се върти с или без тях. В момента живеем във време, в което или възприемаш промяната и гледаш да се възползваш от нея по възможно най-добрия начин или оставаш аутсайдер.1 point
-
1 point
-
Колегата визира една функция, която я имат повечето аранжори. Викнеш стил/ритъм, с него по дефаулт идват 4 предварително подготвени звука/саунда/бленди/инструменти, кой както иска да ги нарича. При корг е до па 4 STS при 5-цата забравих, сменили са им името. При Ямаха са OTS - уан тъч сетингс. На заводските стилове, Ямаха предоставят по 4 подбрани от тях звука, които отговарят стилово и темброво на дадения ритъм. Да речем, че избираш някакъв рок стил - почти задълже ще има дисторжън китара и някакъв орган, подбрани са добре. Може и ръчно да си бърникаш и да си ги гласиш тия отс-и както на теб ти харесва. Но Ямаха са ок в това отнопшение - звуците са им адекватни и подбрани правилно. Колегата да каже дали чист е тайрос (единица) или няккъв номер нагоре е модела му. Че като гледам как е написал Ямаха и ми е зле. Нищо лично, колега, усмивки. Начинът на работа на OTS са два - ръчен и автонатичен. Ръчно ясно какво е. При теб е така, трябва да си избереш един от 4-те бутона ръчно. Автоматичния - това което ти търсиш. Варианта, се казва вариация. За да ти смени звука автоматично, минавайки през различните вариации, на Тайрос 1 OTS трябва да е включен - има бутон OTS LINK. Прилагам снимка, Успех!1 point
-
BOSS безпорно са фирмата, утвърдила effect- педалите . Тук спор няма. Оставяме всякакви скъпи клонинги. Общо взето избора се свежда до - 1. Тюб Скриймър ( Boss od1 му е аналог) 2. Big Muff fuzz ( като най разпространен и популярен за купуване) 3. Рат Проко - дисторжън, който на макс става и фъз ( Boss Metal Zone - имаше един период, в който също бе много популярен , но при него положението е love/hate) 4. MXR Distortion + ( original, not the reissue) = DOD 250 Според мен, чата не греши в отговора. Гледам от собствен опит и предпочитания, разбира се. Но все пак съм пробвал де, каквото мога, като от посочените имам всичко. За скриймърите казах, имам няколко вида Мафове, Проко рат ( имам Дюс-а , няколко рат-а в едно). Имам и оригинал дист плюс, както и дод Малмстийн 250. Примерно налага ми се/ или сам съм избрал, да отида да работя на някакъв остров ( примерно да обслужвам фара и да събирам някаква научна информация и смяната е след половин , една или две години. Храна, дрехи и битовизми - осигурени. За хобито, мога да си взема неща, но ограничено. Комп/лаптоп с плъгините и DAW. На него ще гледам и тв и интернет. Мониторни колонки ( с 5 инча говорители) . Китари - взимам една класическа и една електрическа с HSS или HSH адаптери конфигурация. Ще си взема усилвателче - или малко моделиращо ( но, като имам плъгини), по -добре е да си взема маловатово лампово ампче. Плъгини добре, ама друго си е да има и ампче. Имам избор от три - Маршал Ориджин5 ( обикновено го ползвам с Дистер плюс), ДСЛ5 ( с тюб скриймър) и ПиВи колосал мини ( имам на Сатриани педалите).... май ще взема това - Маршал ДСЛ5 ( с тюб скриймър)1 point
-
Купуваш си правилния амп и няма да има нужда да го "подпираш" или "коригираш" с транзисторна настъпи кутийка с части за 20 лева.1 point
-
1 point
-
И това парче падна под ножа ... SnapInsta.to_AQNthIdOumB89uwsiJKsB8h6tEiS7mVF6iI4hV-TJKM0h6Z034KS4mL1owKwVkqOuFmTQ4TUoQDbXxq7_HOAM8Mpkvu-cuOiEJsVKlM.mp41 point
-
"Аз съм железен творец... С помощта на AI интелект!" Трябваше да вмъкнете и тази строфа.1 point
-
Участието ни със Самуел Мануелиан в Sofar Sounds, Plovdiv. Това е песента "Прасето Гошо". Отдавна следя "Sofar" и винаги съм имал желанието да бъда част от тези концерти. Благодаря на Сами за поканата да се включа с него и на Ама Шаркова за поканата във формата, организацията, реализирането... Беше удоволствие.1 point
-
U2 WANNABEES. Няма да гледам любовната им драма ( силно начало, 20 годишна разлъка и хепи енд), представена от Мон Дьо.1 point
-
Аз от една камара време се моткам да си взема комбо за баса и накрая на фотофиниш за бюджета ми и целите ми останаха Fender Rumble 100 и Markbass CMB 121... И след като попаднах на тази новина, поръчах Markbass-а, че хич не се кефя на подобни корпоративни глупости, особено в частта да се унищожават направени вече китари, това е кощунство!1 point
-
Нещата май почнаха да си излизат наяве. Fender са изпратили любовна честитка и на PRS (заради Silver Sky на Джон Мейър). Доста хора коментират, че явно това е била истинската мишена. Пак доколкото разбрах обаче PRS са наели адвоката, който се е изправил срещу Fender през 2009-та, когато последните се опитват да регистрират търговски марки... С други думи предстои бой на големи... Интересни времена... отивам за чипс и пуканки...1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 point
-
^ https://www.gofundme.com/f/help-us-defend-s-style-guitars Откровено малоумие от Fender и дори е доста по-голямо от това на Gibson. 🤩 Те това дело са го "спечелили" по подразбиране, само защото на китайците им е през 4-инчовите чучурчета и не са се явили изобщо на делото. Там за 2 часа обявяват фалит, правят нова фирма и продължават да произвеждат и продават, който иска да съди старата. Fender вече загубиха подобно дело в САЩ през 2009-2010 или някъде там. Нищо особено няма да направят най-вероятно, разчитат, че малките производители няма да се захванат с адвокати и съдилища. Дано не им се получат нещата. Днес видях доста грамотно и добре написано обяснение на ситуацията, пускам го за който му е интересно: П.П. Лично за мен Fender са грозни, ПРЕ-скъпи и в най-добрия случай средна хубост китари, които така или инак не харесвам и никога не бих си купил, а след тази случка пък ХЕПТЕН.1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 point
-
^ За мен е повече хипстърия отколкото функционалност. Имам VST-та на ролков магнетофон и мога да си ги слагам на който канал искам, като имам пълен контрол върху всички канали. Ако е за експеримент от тип "как би звучало човек да се пробва да запише нещо само с този софтуер", окей, но имам толкова навици в Рийпър, че на мен ще ми е непотребно това и не виждам как ще съм продуктивен с него ...1 point
-
Чудя се какъв е смисълът от поредния DAW с анимация на магнетофонни ролки, освен ако разработчиците не се цéлят най-вече в аудиторията на носталгичните по аналоговото време фенове... Всъщност нямам никакви впечатления от този софтуер, защото изгледах набързо само видеото, но не видях нищо ново, което да не мога да свърша с VST плъгини във всеки един друг DAW.1 point
-
Ама как не съм склонен да се съглася с теб, относно стабилността на хардуерните арнжори. Корг па5х и Кетрон са ненадминати в тва отношение - много бъгове, познавам колеги с 4 тотални ресета на инструмента по време на перформънс за 4-5 часа (Корг па5х). Направо да се чудиш как успяват да го постигнат, като ос им на Линукс база. Кетрон пък кабела на мидито да му дръпнеш и умира прав - пак тотал ресет - директно от захранването, даже с копче не можеш да го изключиш. Да не говорим, че и той има бъгове в реално време - обръща метрума на барабани, китари, някой започват да избързват или забавят - тотална бъркотия. Ямаха в това отношение мога да кажа че са преди всички. Веднъж ми се е случвало да откаже аранжор на Ямаха за ... абе доста години Стабилната среда за мен относно аудио е макос. Тя за това е създадена - аудио и видео обработка. При тестовете на гиглад има крашове, но те са в стил едита - тоест, докато правиш нещата във вас. Не ми се е случвало да крашне в режим на плей. Не, че е невъзможо - ако има да стане ще стане независимо от подсигурявания, среда и т.н.1 point
-
Тей прай тоз чиляк. Подготвям нещо доста интересно, но си трябват 3-4 месеца работа. Ако човек работи с Хитър Петър, този софтуерен аранжор няма аналог при хардуерните инструменти. Функции, начин на работа, и най-важното - практически нямаш ограничения. Не е канално ограничен - 8 трака при хардуерните, тук можеш да кичиш колкото ти позволява фантазията. Обработката на стиловете (миди и аудио) става в дау подобна среда - в пъти по-бързо и лесно отколкото във всеки хардуерен аранжор. Работи с KMP, wav, aiff, SF2, SFZ, midi, VST. Сериозна база. Най-голямото нещо с което гръмнаха преди месец - свири и транспонира в реално време аудио лупове - барабани, баси и китари. Нещо с което Кетрон за 9000лв. (пардон 4500 евро) не успява да се справи адекватно, а реално претендират, че са лидери в областта. Това ги отнася като куцо пиле домат. Цената на софтуера е прилична - 300 евро. Сега - ако си решил да свириш с такова нещо лайв си трябва добър сетъп - хубава миди клавиатура с много контролери (16 пада е задълже), стабилен комп - преностим и мощен (намирам го в лицето на мак мини м1-м4), тъч скрийн дисплей (вербатим имат приличен 15,6 за около 150-160 евро) и май е тва... Ако купуваш всичко ново(без компа да е нов - втора ръка) идва около 1200-1500 евро - софтуер + хардуер. За тази цена може да се вземе върхов аранжор, но от среден клас. Вискоя клас аранжори са средно по около 4500 евра. Очаквания и действителност. Плюса на хардуерния аранжор е, че е е що годе настроен, миксиран, готов за работа почти аут ъв бокс. Тук нещата не са така. Ако някой си мисли - уауууу, тва работи с всякакво аудио, няма ограничения, 300 евро и аз съм човека, доста ще се разочарова. Трябва всеки да си подготви база от звук, с който да работи. Също така малко от малко трябва да има понятие от дау и малко микс и мастър. Законите са си закони и трябва да се спазват, дори в мизиката . Та не е за всеки - иска си работа и то сериозна. Ако някой се интереува - да ме пита... Приеха ме за тестер в екипа на Гиглад.1 point
-
Втория усилвател е Yamaha rx v381 Във него са свързани 2 тонколони 8ом всяка на отделен канал. Просто ги махнах от кабела в който бяха всички заедно . Понеже тези 2 те са в отделно кардио помещение и им сложих отделен усилвател само за тях . Двата усилвателя не са свързани да свирят едно и също понеже са доста далече един от друг . Фитнеса е на долния етаж кардиото е на горния , и реших да свирят две различни музики в двете помещения.1 point
-
^ Еми кви бяха другите, плоскоземците, горе-долу същият хал. Нека всеки да си вярва в каквото иска в крайна сметка, ако това им достава удоволствие, нека си връзват и да си снаждат, само да не мамят здравомислещите хора ами да си ги обясняват тия неща помежду си ...1 point
-
Ония са особена порода секта - в уреди не вярват, разчитат само на златно-диамантените си уши и силната си вяра в нещо, в което искат да вярват. Покрай магическите бушони със 'сребърната калибрационна жичка' почетох малко и в един техен форум. Там се хвалеха кой какъв бушон си бил купил и на кой бушонът му е най як...и по едно време един от всичките задава въпроса "Абе, пичове - тия бушони имат ли си насоченост, да не съм объркал посоката?", а най-знаещият от останалите му отговаря "Шансът да си объркал посоката е 50:50, аз моят съм го сложил с надписа отляво-надясно, както е надписът на усилвателя ми и работи идеално...ако твоят не свири добре, просто го обърни наобратно и ще забележиш разликата". Забележка: Диалогът горе е цитиран/преведен по памет от един английски форум.1 point
-
Колкото е по права веригата от хубава китара към хубав амп е по добре.Тук обаче има хиляди условности кое е хубава китара,кое е хубав амп и се почва Уау,Мяу,Ехо,Бууст,дист и накрая смях.Всеки сам определя какво му трябва за желания резултат и кабелите са най малкия разход.1 point
-
Запой някакви неща и ще го усетиш. С писане няма да стане, пускай го тоя поялник и почвай. Ще го нацелиш. P.S. Това с димера е безсмислено в твоя случай. Не се занимавай с глупости. Слагай врътката около средата или малко след и действай.1 point
-
Съветът ми е всеки процесорен китарист да прежали 100 лева да отиде на концерт на някоя група,като Слейър примерно.После да си боцне китарата в проца или централното и да се чува нещо подобно.Оправдания ама аз не съм Кери Кинг или приоритетите им са други са смешни.То или се получават нещата или не.Разбирам напълно мераците на пишман музиканти да ползуват сингбеци,плейбеци,дръм машини.Стига се дотам групи,като Сигнал да излизат по телевизията с китари невключени никъде,без барабани и Гн Караджов припява в някакъв изключен микрофон.Това е обидно за публиката.Ако ме разбирате.1 point
-
Видео на един от новите продукти на Tech 21 от Боян Христов (Bo Yan във форума). Интересното е, че ефектът му е изпратен от Tech 21 с молба за видеодемонстрация и това е първото подобно представяне след заснетото от самия Richie Kotzen https://www.youtube.com/watch?v=RAwSqSJmaZ8 А тук можете да видите и негово демо на Fly Rig 5: https://www.youtube.com/watch?v=bJ2kv8-bfm4&list=UUzqUjyKyD3OHaoR4Sc4_8uw1 point