Топ потребители
Най харесвано
Showing content with the highest reputation since 05/23/26 in Мнения
-
5 points
-
4 points
-
Разсъждавам си начи с кухата глава... След като Фендер са подпукали всички (съгласно инфото от @Baby Thomas) - Логиката казва, че трябва да се издръвчат (евентуално) и на Креймър. И може ли след това да стане всички срещу един играта... И потенциално крайния резултат да е това, че след подобно разточително дело Фендер да няма ресурс даже за производство на ключодържатели...4 points
-
Аз друго се чудя също ... защо не подпукват и за Теле, Пресижън, Джаз Бас и т.н. ("Майко, да нИ чуват ..." )3 points
-
^ По-скоро Edward Butt Hole 🤣 🤣 🤣 Тези писма "Спри или ща кажа на другарката" реално нищо не са. Спокойно си ги меткаш у кофата и продължаваш да произвеждаш. Проблем е обаче ако те осъдат. На база досегашната история и предишния неуспех и т.н. и т.н. шансът изобщо не е голям, така че не рискуваш кой знае какво ако решиш да ги игнорираш писмото и да продължиш да си правиш каквото си правиш. Основният проблем, и това на което най-много разчитат Фендър, е че като (относително) малък производител и компния не разполагаш с безгранично големи ресурси за адвокатски хонорари. Защото делата не ги насрочват за след 2 дни и каквото каже съдията и край. Реално могат да се проточат месеци и години, което са хиляди часове хонорари на адвокати, което генерира нереално голям разход. За малък производител с оборот 200-500-1000 китари годишно примерно тези разходи могат да са пагубни и да затрият компанията. Точно там е голямото страх от страна на "малките" и точно това е големият leverage на "големите". Но да видим какво ще стане. Ако съм чул/запомнил правилно PRS вече са наели същия адвокат, който 2008-2010 е спечелил предишните опити на Фендър да забранят нещо след 50-60 години нехайство относно невероятните им форми/патенти/запазени марки.3 points
-
Аз чак толкова краен не съм, представи си (дано не става), че утре Бос почнат да правят същите простотии като през 2000-те като съдиха Берингер за педалчетата и да спреш да купуваш Катана ... Иначе не одобрявам това, което Фендър правят. Пък и както @Baby Thomas каза това са решения, които се вземат от меринджеи, не от музиканти и от инженери. Апропо, това са решения на новия началник Едуард Бъд Кол, човекът е влязъл с гръм и трясък и е решил да е мракобес.3 points
-
Казват, че в понеделник ще пуснат пълен запис на творбата. Чакам!2 points
-
Фендер е силно надценен инструмент,като Гибсън.Умрелия им страт може да е бил актуален преди 40 т.Сега за половината пари,които искат за Фендер мога да си взема махагонов седмак със заключващи ключове и активни хъмбъкери,големи прагове от неръждавейка.Мани ами и боята на фендер не струва.Ако се надяват да си купя инструмент от тях няма как да стане,приоритетите ми са други.2 points
-
На мен песента за юлското море ми харесва много, но... следва едно голямо НО: 1. Пеете за бензин и адреналин, но повечето съвременни мъже се интересуват от електрически тротинетки и крипто, така че няма да разберат тази песен. 2. Пеете за случайни момичета със светли очи, обаче какво ще каже Вики от Мастило с нейните кафеви очи? 3. Освен това споменавате за строителство на дворци по брега и въпреки че идеята е друга, май ще ядосате царете в дворците по Черноморието. Според мен най-добре редактирайте текста и го направете политически коректен, ако не искате да имате проблеми с горепосочените, особено с лицето по т. 2. Ето нещо актуално съм днешния ден, с което мисля, че ще съберете лайката във фейсбук, туитър, инстаграм, тик ток и т.н.: В юлските нощи към Слънчака летим, хиляди тротинетки на магистралата. Носим по кожата изрязани бикини и грим, крипто и вегани събира нощта. ... И в големите гърди на подозрителни момичета лятото се взира до сутринта. ... Мисля, че това ще бъде в тренда 😉2 points
-
^^ За мен също е странно защо Music Man го няма в списъка с набедените ...2 points
-
На косъм съм да злоупотребя с модераторските си права и да изтрия горния линк.2 points
-
2 points
-
1 point
-
Колегата визира една функция, която я имат повечето аранжори. Викнеш стил/ритъм, с него по дефаулт идват 4 предварително подготвени звука/саунда/бленди/инструменти, кой както иска да ги нарича. При корг е до па 4 STS при 5-цата забравих, сменили са им името. При Ямаха са OTS - уан тъч сетингс. На заводските стилове, Ямаха предоставят по 4 подбрани от тях звука, които отговарят стилово и темброво на дадения ритъм. Да речем, че избираш някакъв рок стил - почти задълже ще има дисторжън китара и някакъв орган, подбрани са добре. Може и ръчно да си бърникаш и да си ги гласиш тия отс-и както на теб ти харесва. Но Ямаха са ок в това отнопшение - звуците са им адекватни и подбрани правилно. Колегата да каже дали чист е тайрос (единица) или няккъв номер нагоре е модела му. Че като гледам как е написал Ямаха и ми е зле. Нищо лично, колега, усмивки. Начинът на работа на OTS са два - ръчен и автонатичен. Ръчно ясно какво е. При теб е така, трябва да си избереш един от 4-те бутона ръчно. Автоматичния - това което ти търсиш. Варианта, се казва вариация. За да ти смени звука автоматично, минавайки през различните вариации, на Тайрос 1 OTS трябва да е включен - има бутон OTS LINK. Прилагам снимка, Успех!1 point
-
1 point
-
Josh пусна интересно видео. Един от основните му въпроси към Чат бота е Scott asks which guitar pedal is most important from an economic and social standpoint. Отговорът е - Ibanez Tube Screamer. С което Джош не е съгласен. При цялото ми уважение към Джош ( не случайно гледам редовно видеата, които пуска), аз съм на мнение, че Чата е прав, най-важният китарен ефект=педал от икономическа, социална и китаристка гледна точка е IBANEZ tube SCREAAAAAMER. Screem for me - TUBE SCREAMER - I AM TS ADDICTED. Имам няколко ТС педала, вкл WAY Huge clone, Малката Жица @ BG clone etc. Последно си взех имено клонът на Джош JHS Bonsai, който включва всички схеми на TS в един педал. Не знам, колко very wrong e Chat GPT, но според мен отговоря правилно, че TS is most important from an economic and social standpoint. Big Muff - нищо против този фъз, имам и него, може би в някаква отсечка във времето, да е бил най- важният китарен ефект от икономическа и социална гл. точка, но към днешна дата, за мен безспорно това е ТС. Вие какво мислите.... Кой точно какво, как и кога е измисли да интересни факти... но не и същественото в случая. Греши ли ГПТ във фактологиите , възможно е. Събира инфо от всякъде, може и да греши в разни конкретики.1 point
-
Подкрепям Тони за TS, ако има един драйв който да трябва да избера, това ще е Tube Screamer-a.1 point
-
Купуваш си правилния амп и няма да има нужда да го "подпираш" или "коригираш" с транзисторна настъпи кутийка с части за 20 лева.1 point
-
^ Ibanez TS може да е един от най-влиятелните от социална гледна точка, заради металистите. Metallica и Killswitch Engage за първи път го ползват "да подпрат" ампа на lead канал, джътканията да станат по-консистентни, и бумтенето да се махне. И това все пак е един специфичен жанр, не че не го ползват в блуса, но основната му слава се крепи като подпирачка в метъла. Разбира се, към днешна дата има много по-модерни решения базирани върху него, като например Horizon Devices Precision Drive с вграден гейт, атака и т.н. Ами пионерщината на Хендрикс и Fuzzface – това не бута ли китарният звук в съвсем нова посока? Че то се изредиха една камарата китаристи да го ползват, от най-различни жанрове, да не говорим, че fuzz е еталон в бритпоп звука в последните 20 години, кой ли не го ползва на Острова, било оригинал или по-модерен клонинг. Без да съм ползвал чата/AI, според мен от икономическа и социологическа гледна точка най-влиятелни са Boss не мога да се огранича до определен педал. Цялата им плеяда камиончета, която изкарват през 80-те, дигиталният им delay, DS1, OS-2 разширяват китарният свят в много различни аспекти - безбройни са записите, които ползват тези педали, така че аз трудно бих избрал само един педал. Ще кажете, че към днешна дата Strymon, Horizon Devices изкарват много по-добри ефекти ... и може би ще сте прави. Говорим глобално погледнато в историята на камионостроенето. От "легендарна/мистериозна" гледна точка пък е Klon Centaur, струва една шапка пари и има интересна схемотехника. Отделен е въпросът заслужава ли си сумата и колко реалистични са клонингите му. Та на кратко – аз гласувам за Boss и не мога да се огранича до определен педал.1 point
-
И това парче падна под ножа ... SnapInsta.to_AQNthIdOumB89uwsiJKsB8h6tEiS7mVF6iI4hV-TJKM0h6Z034KS4mL1owKwVkqOuFmTQ4TUoQDbXxq7_HOAM8Mpkvu-cuOiEJsVKlM.mp41 point
-
"Аз съм железен творец... С помощта на AI интелект!" Трябваше да вмъкнете и тази строфа.1 point
-
Участието ни със Самуел Мануелиан в Sofar Sounds, Plovdiv. Това е песента "Прасето Гошо". Отдавна следя "Sofar" и винаги съм имал желанието да бъда част от тези концерти. Благодаря на Сами за поканата да се включа с него и на Ама Шаркова за поканата във формата, организацията, реализирането... Беше удоволствие.1 point
-
1 point
-
U2 WANNABEES. Няма да гледам любовната им драма ( силно начало, 20 годишна разлъка и хепи енд), представена от Мон Дьо.1 point
-
Аз от една камара време се моткам да си взема комбо за баса и накрая на фотофиниш за бюджета ми и целите ми останаха Fender Rumble 100 и Markbass CMB 121... И след като попаднах на тази новина, поръчах Markbass-а, че хич не се кефя на подобни корпоративни глупости, особено в частта да се унищожават направени вече китари, това е кощунство!1 point
-
Нещата май почнаха да си излизат наяве. Fender са изпратили любовна честитка и на PRS (заради Silver Sky на Джон Мейър). Доста хора коментират, че явно това е била истинската мишена. Пак доколкото разбрах обаче PRS са наели адвоката, който се е изправил срещу Fender през 2009-та, когато последните се опитват да регистрират търговски марки... С други думи предстои бой на големи... Интересни времена... отивам за чипс и пуканки...1 point
-
1 point
-
Прочит на любима песен от вероятно най-любимия ми албум изобщо заедно с Machine Head. Албуми и музика "изпреварила" времето си за мен.1 point
-
1 point
-
1 point
-
^ Според мен затова се целят първо в малките. И затова делото е в Европа... Американски бранд съди китайска компанийка в... Германия? Интересно ми е как ще накарат бай кетаец да плати дори само съдебните разходи, баси...1 point
-
^ https://www.gofundme.com/f/help-us-defend-s-style-guitars Откровено малоумие от Fender и дори е доста по-голямо от това на Gibson. 🤩 Те това дело са го "спечелили" по подразбиране, само защото на китайците им е през 4-инчовите чучурчета и не са се явили изобщо на делото. Там за 2 часа обявяват фалит, правят нова фирма и продължават да произвеждат и продават, който иска да съди старата. Fender вече загубиха подобно дело в САЩ през 2009-2010 или някъде там. Нищо особено няма да направят най-вероятно, разчитат, че малките производители няма да се захванат с адвокати и съдилища. Дано не им се получат нещата. Днес видях доста грамотно и добре написано обяснение на ситуацията, пускам го за който му е интересно: П.П. Лично за мен Fender са грозни, ПРЕ-скъпи и в най-добрия случай средна хубост китари, които така или инак не харесвам и никога не бих си купил, а след тази случка пък ХЕПТЕН.1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 point
-
^ За мен е повече хипстърия отколкото функционалност. Имам VST-та на ролков магнетофон и мога да си ги слагам на който канал искам, като имам пълен контрол върху всички канали. Ако е за експеримент от тип "как би звучало човек да се пробва да запише нещо само с този софтуер", окей, но имам толкова навици в Рийпър, че на мен ще ми е непотребно това и не виждам как ще съм продуктивен с него ...1 point
-
Ама как не съм склонен да се съглася с теб, относно стабилността на хардуерните арнжори. Корг па5х и Кетрон са ненадминати в тва отношение - много бъгове, познавам колеги с 4 тотални ресета на инструмента по време на перформънс за 4-5 часа (Корг па5х). Направо да се чудиш как успяват да го постигнат, като ос им на Линукс база. Кетрон пък кабела на мидито да му дръпнеш и умира прав - пак тотал ресет - директно от захранването, даже с копче не можеш да го изключиш. Да не говорим, че и той има бъгове в реално време - обръща метрума на барабани, китари, някой започват да избързват или забавят - тотална бъркотия. Ямаха в това отношение мога да кажа че са преди всички. Веднъж ми се е случвало да откаже аранжор на Ямаха за ... абе доста години Стабилната среда за мен относно аудио е макос. Тя за това е създадена - аудио и видео обработка. При тестовете на гиглад има крашове, но те са в стил едита - тоест, докато правиш нещата във вас. Не ми се е случвало да крашне в режим на плей. Не, че е невъзможо - ако има да стане ще стане независимо от подсигурявания, среда и т.н.1 point
-
Тей прай тоз чиляк. Подготвям нещо доста интересно, но си трябват 3-4 месеца работа. Ако човек работи с Хитър Петър, този софтуерен аранжор няма аналог при хардуерните инструменти. Функции, начин на работа, и най-важното - практически нямаш ограничения. Не е канално ограничен - 8 трака при хардуерните, тук можеш да кичиш колкото ти позволява фантазията. Обработката на стиловете (миди и аудио) става в дау подобна среда - в пъти по-бързо и лесно отколкото във всеки хардуерен аранжор. Работи с KMP, wav, aiff, SF2, SFZ, midi, VST. Сериозна база. Най-голямото нещо с което гръмнаха преди месец - свири и транспонира в реално време аудио лупове - барабани, баси и китари. Нещо с което Кетрон за 9000лв. (пардон 4500 евро) не успява да се справи адекватно, а реално претендират, че са лидери в областта. Това ги отнася като куцо пиле домат. Цената на софтуера е прилична - 300 евро. Сега - ако си решил да свириш с такова нещо лайв си трябва добър сетъп - хубава миди клавиатура с много контролери (16 пада е задълже), стабилен комп - преностим и мощен (намирам го в лицето на мак мини м1-м4), тъч скрийн дисплей (вербатим имат приличен 15,6 за около 150-160 евро) и май е тва... Ако купуваш всичко ново(без компа да е нов - втора ръка) идва около 1200-1500 евро - софтуер + хардуер. За тази цена може да се вземе върхов аранжор, но от среден клас. Вискоя клас аранжори са средно по около 4500 евра. Очаквания и действителност. Плюса на хардуерния аранжор е, че е е що годе настроен, миксиран, готов за работа почти аут ъв бокс. Тук нещата не са така. Ако някой си мисли - уауууу, тва работи с всякакво аудио, няма ограничения, 300 евро и аз съм човека, доста ще се разочарова. Трябва всеки да си подготви база от звук, с който да работи. Също така малко от малко трябва да има понятие от дау и малко микс и мастър. Законите са си закони и трябва да се спазват, дори в мизиката . Та не е за всеки - иска си работа и то сериозна. Ако някой се интереува - да ме пита... Приеха ме за тестер в екипа на Гиглад.1 point
-
Втория усилвател е Yamaha rx v381 Във него са свързани 2 тонколони 8ом всяка на отделен канал. Просто ги махнах от кабела в който бяха всички заедно . Понеже тези 2 те са в отделно кардио помещение и им сложих отделен усилвател само за тях . Двата усилвателя не са свързани да свирят едно и също понеже са доста далече един от друг . Фитнеса е на долния етаж кардиото е на горния , и реших да свирят две различни музики в двете помещения.1 point
-
^ Еми кви бяха другите, плоскоземците, горе-долу същият хал. Нека всеки да си вярва в каквото иска в крайна сметка, ако това им достава удоволствие, нека си връзват и да си снаждат, само да не мамят здравомислещите хора ами да си ги обясняват тия неща помежду си ...1 point
-
Ония са особена порода секта - в уреди не вярват, разчитат само на златно-диамантените си уши и силната си вяра в нещо, в което искат да вярват. Покрай магическите бушони със 'сребърната калибрационна жичка' почетох малко и в един техен форум. Там се хвалеха кой какъв бушон си бил купил и на кой бушонът му е най як...и по едно време един от всичките задава въпроса "Абе, пичове - тия бушони имат ли си насоченост, да не съм объркал посоката?", а най-знаещият от останалите му отговаря "Шансът да си объркал посоката е 50:50, аз моят съм го сложил с надписа отляво-надясно, както е надписът на усилвателя ми и работи идеално...ако твоят не свири добре, просто го обърни наобратно и ще забележиш разликата". Забележка: Диалогът горе е цитиран/преведен по памет от един английски форум.1 point
-
ОК, нави ме - сега ще си купя една двойка канони - метърът му е 28 000 паунда и като дойде ще го сравня с моите...ама сигурно ще се забавя с отзивите, понеже първо трябва да продам колата и евентуално жената (ако някой се навие да я вземе)...и тъй като за втората сделка не съм никак убеден, ще купя само 60 см., той поне е на цена само 25 000 паунда.1 point
-
Ето че пристигна и най-новата ми хубавелка - DиDи 200. Платих добре и полудял от диво желание страстно разкъсах пликчетата ѝ. Нетърпеливо, но нежно я положих на пода, мушнах си жака в буксата и включих щепсела. Между мен и нея потече страстна енергия. Диди200 ми взе акъла с фантастичните си качества. Изпробвах всевъзможни позиции, а тя откликваше без грешка. Най-много ми хареса "memory 69 вариант С". 😍Един час луда игра и все не можех да ѝ се наситя, докато накрая изтощен и облян в пот от див екстаз скъсах струна, напрежението ми спадна и играта внезапно прекъсна. А сега да ви представя и коя е сладката DиDи 200. А ето и старата любов, която напоследък ми поомръзна и вече не ме вдъхновяваше, та отива за продажба, но все още е в гаранция и ръжда не хванала.1 point
-
Колкото е по права веригата от хубава китара към хубав амп е по добре.Тук обаче има хиляди условности кое е хубава китара,кое е хубав амп и се почва Уау,Мяу,Ехо,Бууст,дист и накрая смях.Всеки сам определя какво му трябва за желания резултат и кабелите са най малкия разход.1 point
-
И тук да си кажа мнението, че откакто ползвам IR технология няма значение какъв кабел и каква спойка ползвам. Става и с кабел тип "простор за пране от балкона".1 point
-
Работя по една нова песен и реших да пробвам как ще звучи мастерирана, макар и без завършени вокали и соло китари. Поиграх си час-два, докарах микса по моите разбирания до горе-долу ок (като за първи тейк) и след това първия мастър трак. После видях една от поредните реклами на emastered, с които непрекъснато ме бомбардират и реших да пробвам същия трак през няколко онлайн мастъринг услуги. Някои от тях не предлагат безплатен даунлоуд дори на първи трак след регистрация или дори на на къс трак за референция. Само че всяко запрещение си намира майстора и все пак успях да кача и техните тракове след малко допълнителни манипулации :). Тъй като не ползвам услугата в същинския й вид (мастериране на цял трак и последващо публикуване или тиражиране), смятам за прилично да публикувам резултата :). И така, ползвах 5 сайта: cloudbounce, emastered, bandlab, landr и sage, като на последния си чакам трака по мейла до ден-два. Ето резултата, първо като ютюб клип, за да се види ясно кое какво е. https://youtu.be/z9bsD75_7aI Ето и клауд версията: https://soundcloud.com/darth_jabs/whispering-loud-masters-compared Моято мнение е че между моя мастър и тези на cloudbounce и emastered няма много разлика, като персоналния ми фаворит е cloudbounce, който има по-пълен и плътен звук в средите или поне на мен така ми се струва. Bandlab мътнее и е по-слаб, landr е прекомерно напомпан и според мен бумти в ниските доста неприятно. Общото ми впечатление е че няма особен смисъл да плаща човек 120-130 долара на година за нещо правено от машина / софтуеър, щом като резултата е на ниво аматьорско (разбирай моето) производство. Ако някой има по-чувствителни уши от моите, да казва, любопитни са ми външни мнения. Едит: DAW - Cubase Pro 10.1 point