Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикалния бизнес и защо не ставаме ....


Recommended Posts

Не ми се четат 22 страници, но споменава ли се някъде, че свиренето за кеф се различава от това, което да изкарва мръвки и бира по масата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Предлагам да оставим темата за сериозните музикални бизнесмени и да си гледаме кефа :) Огромното мнозинство тук си свири(пее) стриктно за кеф и не би трябвало ни най малко да се вълнува от подобни въпроси.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме блог, и във фейсбук действаме. Постоянно измисляме нови и интересни неща и сме решени да бъдем много повече от поредите свирещи индивиди... групата е Nightkiss(Може би Nightwish), убедете се сами. Имаме цветен и интересен блог, и снимки и всичко... сега най-вече действаме активно да правим авторска музика... http://nightkiss-band.blogspot.com/

 

Да, наистина се справяте "в студио" страхотно, но как бих желал(копнял) да ви чуя "на живо"(например в парка) с акустичните китарки, така както сте се снимали !

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими, за кой парк става дума и как се усъвместява с понятието бизнес.

Няма печалба без инвестиция - в пари, време, техника, инструменти, образование и т.н.

Прочее, не че е нужно мениджърът да свири, но е добре да е подготвен за добра продажба, а той дори не съществува у нас.

А и да го има - какво да продава?

Музиканти които си говорят в картинки (на 3-та струна 1-во прагче)или 3-ма пича с 3 zoom-а в кръчма без озвучаване.

Това си е бизнес! НО!!! По български - Нищо не давам ама искам всичко.

От собствен опит знам, че когато се посветиш на нещо - резултат винаги има. Но посвещаваме ли се на музиката с която искаме да правим бизнес или просто обичаме да ни светят прожекторите... Мен лично ме е срам да демонстрирам на сцена полунаучените си песни,ъъъъъъъъъ... щото е срамно...

де'а и темата 'секи си я чете както му кефне. То това е и отговора на заглавието.

Аз лично веднъж, два пъти в годината продавам жалките си китарни умения за определени цели на стойност около 3 пъти по-висока от годишния баланс на средно статистическа клубна банда у нас. Но това не може да бъде бизнес, нищо че съм инвестирал около 15-ина години в занятия (не много успешни) по темата и няколко лева в гиър.

При наличието на 23640 "музиканта" - 95% неграмотни, за кой бизнес иде реч...

Десетки невръстни ДиДжеи непознаващи основни явления в музиката, китаристи които не могат да сменят струни, Техно маниаци със софтуеър за техно музика, пианисти с програмирани свирки дето си ги транспонират, за да жулят по черните клавиши Блус, че бил лесен, басисти - неспособни с 4 струнен бас, теоретици анализиращи хиляди години номенклатура с НОВ поглед, всякакви автори на текстове и песни непознаващи азбуката респектино ноти, трайности и т.н. Важно е да сме творци и автори. Аланкоолу!!! за 5 пари работа няма кой да свърши!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина се справяте "в студио" страхотно, но как бих желал(копнял) да ви чуя "на живо"(например в парка) с акустичните китарки, така както сте се снимали !

 

Тепърва нашата група открива сцената, а така в парка с кухарките най-редовно си репетираме :) А с Nightwish не бъркайте, моля. Името на групата ни е... романтичо :) В бг има вече стотици групи, копиращи Nightwish. Аз уча класическо пеене, но в Найткис пеенето е съвсем различно. И музиката... По-скоро е хеви, като Doro. С Nightwish общото е само чувстово, вдъхновението, тематиката на текстовете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими, за кой парк става дума и как се усъвместява с понятието бизнес.

 

 

thumbs_up.gifПрав си! Аз нещо съм изостанал или сбъркан! Шо за сцена е парка? Ама, той и Орфей е свирил по клубчета и зали, а през това време в древна Гърция и Рим са строели амфитеатри, където Пинк Флойд са подгрявали Афродитас чайлд! Е, крайно време е да се понаведа пред некой изискан собственик на клубче, който срещу мизерен хонорар да ми отвори вратите на рая, осветен от прожектори, та и аз да се почувствам звезда най-сетне! Та и снимки плюс клипчета да си направя за внуци и правнуци да ме споменуват. За кви паркове, за кви градинки бълнувам, да ме дуа ветер, да ме грее слънце и дъжд да ме мокри! Това бизнес ли е, пфу - просия! thumbdown.gif

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Не е бизнес, но може да бъде страхотна реклама.

 

Прибираш шапката, правиш 200-300 флаера и хващаш някое гадже да ги раздава на по-заинтересованите. Едно, че си правиш адския купон, ами си градиш и фен-база. От 300 човека - 10 да започнат да ти идват на концертите и да се запалят по музиката ти пак ще е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Всъщност такъв бизнес има, но защото не се нрави на някои хора с големите претенции за висок интелектуален и ценностен потенциал, той бива отричан. Парадокса е, че същите честичко са част от масата наливаща пари именно в този бизнес, по един или друг начин. А повечето дечица, които по настоящем списват форума, след като завършат и секне притока от джоба на тати и мама и намирайки си работа, изведнъж разбират, че само от музика тук не се живее и опитите им да бъдат известни с талант, колкото и да е субективна оценката му, са обречени на провал и изглеждат някак жалки. Всеки пораства рано или късно :)Успех с понасяне болките и разочарованията на растежа, но няма да се косите, всички сме минали от там ;)

п.п. В тази връзка, Роко е прав!

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

При наличието на 23640 "музиканта" - 95% неграмотни, за кой бизнес иде реч...

Десетки невръстни ДиДжеи непознаващи основни явления в музиката, китаристи които не могат да сменят струни, Техно маниаци със софтуеър за техно музика, пианисти с програмирани свирки дето си ги транспонират, за да жулят по черните клавиши Блус, че бил лесен, басисти - неспособни с 4 струнен бас, теоретици анализиращи хиляди години номенклатура с НОВ поглед, всякакви автори на текстове и песни непознаващи азбуката респектино ноти, трайности и т.н. Важно е да сме творци и автори. Аланкоолу!!! за 5 пари работа няма кой да свърши!!!

 

notworthy.gifhooray.gifok.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рокич, бизнеса не е при музикантите, а при хората с пари или тъй наречените продуценти, импресариа или просто меценати (леко изкривени като понятия у нас де).

Музикант, теоретик, диджей, инструменталист, тва са хора които треа си гледат музиката, звуците и не ме ебе кой как ще ги съчетава, анализира, дали ще според ноти, табове или ще ми мисли нова азбука и език, с които да се изразява певчески - справка Стоян Роянов Я-Я например.

Не че нещо, ама да си хем музикант, хем бизнесмен, хем да си грамотен номенклатурно и да имаш тапии, хем пък и да си с добро поведение и пример за обществото, хем и от звуко-инженерство да разбираш, хем пък и да владееш поне 5 инструмента...

Нека авторите, творците си правят музиката, стиховете, семплите. Пазарът е отворен. Записваш си музиката и ходиш при хората с пари или които искат да вложат в музика парите си, за да ги увеличат с печалба.

Другото са подлези и градинки на шапка и това пак е бизнес, защото си зает и защото изкарваш някакви пари, смешни не смешни - мащаб на бизнеса се нарича.

Няма да ти давам примери с нотно неграмотни, но пък музиканти оставили цели течения в световната музика. Блусар си, знаеш доста от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акцента ми не е в нотната грамотност, а в положения труд (малко) и очакваните резултати (безкрайни).

'Секи мързелив пич с инструмент е тръгнал да се продава като музикант.

Резултатът е скапано качество и ниски ставки. Един вид покрай сухото и суровото.

Уличен музикант в повечето свят си е професия, тука е нещо като просия (тоталитарните басни са виновни), но и самото усилие което се полага с идеята, да се спечелят пари било то и на улицата е по скоро символично...

http://www.youtube.com/watch?v=DNE8R258Bbc

Щото ей тия за да излязат да свирят са се постарали да научат нещо и звучат, и т.н. а из подлезите чувам неистови шитни, а някои и с претенции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Оооооо! Открих RockoBG, като човек с вкус. Мислех го за гамен. Браво за този чудесен клип, предложен от него на всички. С една "невзрачна" и малко демоде музика за някои, но непостижима за изпълнение на повечето. Като техника и стил на изпълнение. За настроението, което лъха през цялото време от това музикално шоу, да не говорим.

За мен бе голямо удоволствие! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акцента ми не е в нотната грамотност, а в положения труд (малко) и очакваните резултати (безкрайни).
Тия,дека сме положили повече труд и средства,па ни нема,оти рокенролла не вирее у полу-азиатско (ориент) :greenball: американизирано общество.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.