Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-предпочитаните практис (малки) ампове


kolio_k

Recommended Posts

@Кольо К

Интересно ми е с каква китара си правил записа,по точно дали със сингъл или с хъмбъкер?

 

Иначе аз свиря вкъщи с един Squier 15 вата,но не съм го купувал комплект с китара.Транзисторно е и има Volume,Gain,Master,Treble,Middle,Bass.Не е нищо особено,но мога да го похваля че е участвал в записите на един албум и всички китари бяха записани с него чрез микрофон и естествения ривърб на коридора в една сграда.Не можах да го намеря никъде в нета че да постна снимка-явно е станал колекционерска рядкост :greenball: ,само аз не съм изхвърлил моя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе аз имам Roland Micro Cube и мога да ви кажа , че за домашна употреба си е идеално просто си го включваш и си свириш без да пречиш на хората около теб и има страхотен reverb и delay нагласят се само с един потенциометър но пък за толкова пари (217лв. от xxxx) и за тия размери си е страхотно :)

Доколкото моят даскал (master yoda staikov) ми е казвал Roland са една от марките които предлагат най - добро съотношение цена/качество ... може да греша но до сега дрг амп не съм ползвал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато издирвах от къде да си купя майкрокюб за най-евтино в амазон попаднах на един малък вокс. Прилагам видео http://uk.youtube.com/watch?v=fE32cmJ401I За мен кърти мивки. Вие какво ще кажете? :)

Редактирано от Rock Forever
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема ме кефи :) И аз искам някакво малко добре звучащо кубенце .Че моето тежи доста щото си е старичко и се чува и слабо и леко кофти абе трябва да се смени :recourse: Тея на Вокс ,които са с какви батерии работят и долу горе на каква цена са тези малките и също и тези дето се включват директно в китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 90 лева са. Поне тук в Холандия де.

 

А инак аз сега съм на 30 ватов Роланд Blues Cube, който си е супер, но не може да се каже че е практис. По-малък е от 50 ватово кубе де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 90 лева са. Поне тук в Холандия де.

 

А инак аз сега съм на 30 ватов Роланд Blues Cube, който си е супер, но не може да се каже че е практис. По-малък е от 50 ватово кубе де...

 

Аз във Варна не съм видял ;/ Дали има някои има ли инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много проби съм установил, че малките ампове с 8 и 10 инча говорители

не ме устройват.

Тук въобще не включвам лампови ампове - маловатажни с 8 или 10 ки.

Просто защото са много силни за свирене късно вечер.

Дори и маловатажни - стават за свирене през деня, но не и след 22 часа.

 

Изборът ми за практиз амп ( като спокойно мога да ги ползвам и в репетиционна, клуб,

дори за запис) са Ямаха 60 вата моделинг комбо, и Атакса на Кетнер.

Те напълно могат да заместят кой да е малък амп, ако искам да свиря тихо вечер.

Само, че малките не могат да ги заместят...

Евентуално бих взел Пиви 110 енвой, ако ги нямах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolio_k, ако не ме лъже паметта, ти имаше ENGL, нали?

 

Според теб не е ли мутифункционален, в смисъл, не става ли за свирене и при ниски нива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, свири (Енгъла ми) страшно добре на изключително ниски нива. Но както написах в началото на темата, Фендер Суперчампа ми харесва, защто е лек звучи много добре като за цената си и е много лек за тюб амп, тоест ми дава нещо, което ми е много необходимо, малък и сравнително мощен амп, с който мога да си свиря както и в къщи така и на малки гигове, явява се бакъп, ако нещо ми се прецакат ефектите и най важното мога да си го нося по влакове и рейсове, когато свиря някъде и съм без колата. Според мен значително превъзхожда всички споменати в дотук в темата, що се отнася до съотношение цена - качество.

 

Но разбира се всичко си е въпрос на вкус, а ние всички имаме различни приоритети, що се отнася до саунд. Аз например съм наистина капризен на тема чист канал и това е единствения малък практис (за който аз знам) амп с добър чист канал, който плюс това има и толкова много екстри и е достатъчно мощен за моите цели. Но за хората, които не държат на чист канал чак толкова и не смятат да свирят участия с него по някога, може би идва скъп сравнен с някой микрокюб, примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според личните ми впечатления, има три малки усилвателчета, които ми харесват как звучат - Теch 21 Trademark 10, варианта му на Б - който има проблеми с надеждността, но ако се случи на добра бройка нее лош и може би най-доброто за мен е VOX VBM-1 (по Брайън Мей Deacy) модела, който вече не е в производство за съжаление.

Последният определено много ми харесва и преди година го бях мернал в Swiss и ако не беше все пак донякъде обемна покупка, в смисъл че вече няма място @хоум (и цената му не беше два пъти повече отколкото в нета :girl_witch: ) щях да го отмъкна. Но ...късно е чадо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

аз ползвам едно малко кубе Fender Frontman 10G (10W). По отношение на ефекти е доста бедно, има само драйв. Иначе вади много приличен clean саунд. Малко и леко е и може да се разнася и в раница, стига да е по-голяма.

 

Харесва ми това, че изхода за слушалки е същия размер като на компютъра и не е необходимо използване на преходници или слушалки с по-голям жак. Също посредством aux in изхода го свързвам към компютъра (по-точно към колонките, които са свързани с компютъра).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.