Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-предпочитаните практис (малки) ампове


kolio_k

Recommended Posts

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моето кубе е Laney, 15 вата, с дисторшън, доволен съм от звука му, ама от китарата-не :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :girl_witch: За себе си разбрах ,че засега ще си карам на транзисторен и ще си взема първо такъв.Такмо да свикна още малко с китарата, а и нямам възможност да усилвам много и само ще се ядосвам ,че не мога да докарам хубав звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросче,леко. Някой да е барвал един от трите ампа - laney lx20r laney lg20r или roland cube 15x

 

Търся практис ампче в рамките на 60-70 до 80 паунда с хубав чист канал. Дали роланда се вписва. Едното е моделинг,знам-просто го намерих за 74 кинта в амазон. Баща ми нещо не може да се навие да ми земе майкрокюбчето,та да питам все пак. Ако се сещате нещо друго с тези характеристики и на тази цена,свиркайте :)

 

Питам защото има малко бройки на роланда в амазон ,а не знам дали до четвъртък ще мога да го провиря някъде из магазините-лекции и голем зор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Лейни LX20D ,което е същото като Р само че с ефекти...Добър е за цената си , единствено ме дразни факта , че крънча е леко слаб , както и че няма фуутсуич (но това май е номрално за 15 ватов амп)...А до колкото слушах в сайта на Лейни , докато си избирах амп , LG е по-скоро за джаз и блус , отколкото за рок и т.н....За роланда мога да ти кажа ,че ми звучеше доста изкувствено като го пробвах , не ми хареса...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателното мнение. :) Причината да си търся хубав чист канал е,че имам санс ампче и един дилей та от там ще вкарвам драйв. Ще се уча да използвам наличното ;)

Горе съм сгрешил явно,понеже както колегата каза двете ланита са без ефекти :whistle: Кофтито е,че опасенията ми за роланда се сбъдват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Роланд Кюб 30Х- говорим за МАЛКИ ПРАКСИС ампове

1, Малък по размери/колкото един 15 ватов Фендер напр/ и лек

2,Много силен -освен за вкъщи на ниски нива може и за малки гигове или с микрофон евентуално ,има и пауър скуийзър

3,Дуракоустойчив,некапризен и безпроблемен/Ако не с друго поне със здравина и надеждност са известни Роланд/

4,Мултифункционален-2 канала-добър чист канал и много симулации на известни ампове,еквалайзер,гейн+ ефекти/не ти трябват никакви камиончета освен уа- уа ако толкова държите/

 

Недостатъци-няма възможност да запомня пресети и настройката за дадено парче отнема повече усилия и време,а относно така нареченият транзисторен саунд нещата зависят много от настройката и са си субективни както винаги -на мен пък ми харесва.

 

ПС Полезен съвет-от немският сайт на Роланд от даунлоудс се свалят примерни пресети на около 50 тина известни парчета в най различни стилове за всички амп модулации със съответните настройки на еквалайзер,ефекти,амп модел,гейн,волюм.Ако сте решили да го пробвате-принтирайте 1 страничка/събира се точно двустранно/,вземете си китарата и го пробвайте-за мен поне саунда се доближава учудващо добре до оригинала,разбира се и на този сайт е обяснено че саунда на 50% идва от пръстите на китариста .

Ползвам го повече от година и не бих го продал за нищо на света-точно заради идеалната според мен компактност и :thumbup: използваемост у дома.А относно ламповите ампове -бих си купил Фендер но по голям и изцяло лампов от серията Хот Род например. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В къщи свиря с Gretsch G5222, който е 1:1 към Champ 600 на Фендер. Единствената причина да е той, е външния му вид, поради който жена ми позволява да го държа в хола. Няма друг. Лампите и говорителя са сменени още от 1. ден, после някой технически детайли (triode/pentode switch, махнат tonestack, 5F1 мод) и лека по лека звучи някакси добре, и то само на по шумно ниво. Според мен, лампов усилвател за вкъщи е възможно най лошия избор, при полужение че нямаш достатъчно "сок" за приличен чист звук, а да не говорим за изкривяване от крайното стъпало. Транзисторни ампове нямат този недостатък и не им се налага да се борят с останалия оркестър. За съжеление са грозни ;-.) Някой ден ще поръчам изпипан 1x12 за жената и ще си сложа Crate Powerblock-а, който ми служи като бекъп по турнета.

 

Супер Чампа който съм пипал (от началото на 80те, Ривиера ера), беше звяр! Ако новите имат нещо общо, поздравления на притежателя.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aam, искам да кажа, че далеч не всички лампови АМР-ове искат да се изпържат на МАХ, за да звучат добре. Някои Меса комбо версии са чудесен пример за това - свирят супер дори на стайни нива.

А атенюейтъра е яка джаджа, но за домашни условия е почти юзлесс, както установих аз след закупуването на моята. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абсолутно верно.

 

В момента съм с едно крайно стъпало 2х 100 вата ламби и всеки е добре дошъл да чуе как звучи на стайни нива :) Разбира се винаги си е по-яко на мах, но има не малко такива, включително някои от най-добрите работи на Меса, VHT, ENGL... Но как да е.

 

След всичкия тоя шум от милиони страни за Фендер СуперЧъмп :) ще взема да го пробвам да видя дали вярно е толкова велик :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичкия тоя шум от милиони страни за Фендер СуперЧъмп ще взема да го пробвам да видя дали вярно е толкова велик
Е,чак пък велик ..аз си взех такъв най-накрая и съм много доволен от ампа ,всъщност съм го включил през 1 х 12 " кабинет със Селешън Рокет,но и със сток говорителя е добър.За съжаление в стаята,в която живея не е оферта да се свири с 50 ватови усилватели.

Другия ми лампов амп е правен в БГ по схема на Ориндж тайни-терър ,пак 15 ватова машинка ,но повече за драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.